Do sieci trafił filmik nagrany w bazie polskich żołnierzy w Kuwejcie. Zgromadzeni na sali żołnierze śpiewają kolędę "Wśród nocnej ciszy". Wideo zdobyło sporą popularność, a internauci nie mają wątpliwości, że widok polskich żołnierzy śpiewających na obcym terenie porusza serce.
"W Polsce nie jest przestrzegana praworządność. Trzeba postępować z literą traktatu. Prawdopodobnie głosowałbym za art.7 dla Polski" - mówił Ryszard Petru, który był dzisiaj gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet.
W rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita" przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna skomentował m.in. powrót Donalda Tuska do polskiej polityki.
- Od dziecka mam problem z harcerstwem (...) Wszystko jedno czy ona w imię Stalina, ojczyzny czy Chrystusa. Masz przestać być sobą, odrębnym kosmosem, masz stać się członkiem wspólnoty. Zrezygnuj ze swojego niepowtarzalnego, jedynego, buntowniczego ja i stań się mięsem armatnim -pisze Ewa Wanat była redaktor naczelna TOK FM i RDC
1 lipca 2018 roku ma w Szwecji wejść w życie ustawa wymagająca wyraźnego zezwolenia partnera przed seksem. Jeśli ktoś nie udzieli takiego wyraźnego zezwolenia, aktywność o podłożu erotycznym, może zostać uznana za przestępstwo. Według doniesień niemieckich mediów, wystarczy, że kobieta nie powie "tak". Zezwolenie ma obowiązywać również między małżonkami.
- Będąc wczoraj w TVP powiedziałem publicznie to, co Wy pisaliście do mnie w komentarzach! Wskazałem jasno, że PO zapłaci za swoje działania przeciw Polsce, powiedziałem wyraźnie, że Tusk zarabia ponad 100 tys. zł miesięcznie i dlatego wysługuje się swoim unijnym pracodawcom oraz dodałem - że my jako Polacy NIGDY nie ugniemy się pod szantażem obcych polityków. Bo Polska to nasz dom i to my decydujemy jak będzie wyglądał, a nie Berlin czy Bruksela! - pisze poseł Adam Andruszkiewicz publikując film ze swojego wystąpienia
Agata Puścikowska, dziennikarka Polskiego Radia opublikowąła na Twitterze zdjęcie pikiety Obywateli RP na tzw. "patelni" w Warszawie, czyli na placyku przed wejściem do stacji Metra Centrum. Jest to ogromnie uczęszczane miejsce, wręcz węzeł komunikacyjny komunikacji miejskiej. Wydawałoby się, że w takim miejscu, w środku uważanego zamieszkane przez zwolenników "totalnej opozycji" miasta" demonstracja obrońców demokracji" powinna przyciągnąć jeśli nie tłumy, to chociaż tłumek. A tymczasem...
Mamy nowego premiera – to źle czy dobrze? Sejm zmienił ordynację wyborczą – wybory będą bardziej przejrzyste czy wręcz przeciwnie? Rząd ma się zmienić – kto przyjdzie, kto odejdzie? A do tego Maryla Rodowicz się rozwodzi i zapowiada, że na rozprawę zaprosi fotoreporterów i dziennikarzy. Zrobi to czy nie? Każda nowa wiadomość to kolejne pytania, które rodzi ludzki mózg. Już kilka lat temu naukowcy z University of California w San Diego wyliczyli, że każdego dnia wchłaniamy 34 gigabajty informacji. Ile to jest dziś, strach myśleć.
Warto pamiętać, że zaledwie trzy tygodnie po przegraniu przez Platformę Obywatelską wyborów parlamentarnych w ramach powrotu do tego „żeby było tak jak było” powołano do życia Komitet Obrony Demokracji z Mateuszem Kijowskim na czele. Początkowo demonstracje uliczne przyciągały sporo osób, zwłaszcza w Warszawie. Gwoździem do trumny okazała się afera fakturowa, która całkowicie pogrążyła Kijowskiego, ale i nie wzmocniła jego antagonistów. Równo rok temu prowokacyjne zachowanie posła Michała Szczerby, co skutkowało wykluczeniem go z obrad przez marszałka, stało się sygnałem do wszczęcia goteskowego puczu w sali posiedzeń Sejmu. I tym razem opozycji nie udało się sprowokować władzy do użycia siły, choć bardzo na to liczyła. „Zmartwychwstanie” Wojciecha Diduszko, „męczennika kaczystowskiego reżimu” przed Sejmem odebrało protestowi resztki wiarygodności.
Sezon grzewczy ruszył pełną parą. A to oznacza, że znów będziemy walczyć ze smogiem i alarmować o fatalnym stanie powietrza, negatywnie wpływającym na życie mieszkańców miast i miasteczek.
Jak ustaliło nieoficjalnie radio RMF FM, Komisja Europejska wstrzyma się z wysłaniem wniosku o ukaranie Polski za wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej.
"Wielka Brytania i Polska mają za sobą bardzo długą tradycję walki ramię w ramię, długą historię braterstwa broni, działania jako partnerzy i sojusznicy, a teraz 150 brytyjskich żołnierzy służy w Polsce, w jej wschodniej części" - mówiła Theresa May, która przyjechała do Warszawy na konsultacje międzyrządowe z gabinetem premiera Mateusza Morawieckiego.
Profesor Piotr Wawrzyk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego skomentował na Twitterze uruchomienie przez Komisję Europejską "opcji atomowej", czyli art 7. unijnego traktatu w sprawie polskiej reformy sądownictwa. Profesor już parę dni temu przewidywał, że Komisja Europejska zdecyduje się na wykonanie tego kroku; teraz stwierdził, że KE wcale w tej sprawie nie chodzi o przestrzeganie prawa.
Wielkopolska, Małopolska czy Lubelszczyzna - to tylko wybrane regiony w Polsce skąd napływają zgłoszenia rodziców w sprawie uniemożliwiania wystawiania przez dzieci jasełek i wspólnego kolędowania w szkołach. Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zwrócił się z apelem do Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Formalnie ten dialog z KE nadal jest prowadzony, jest to długotrwała procedura, ale najprawdopodobniej nie zostanie uwieńczona sukcesem z punktu widzenia UE. Nie widzę tutaj jednak chęci dialogu ze strony Brukseli. Polska udzielała odpowiedzi na zapytania Komisji Europejskiej, wyciągała rękę i chciała na ten temat dyskutować, pan prezydent zawetował ustawy i uległy one znacznej modyfikacji. Najwyraźniej nie w tym rzecz, żeby ta reforma miała jakiś konkretny kształt, tylko rzecz w tym, żeby Polskę karać za to że chce zreformować swój wymiar sprawiedliwości - mówił Cezary Krysztopa, redaktor Tysol.pl, który był dzisiaj gościem w TVP Info.
Sprawa dotyczy zdjęcia, które Onet.pl opublikował 15 marca 2016 r. Fotografia przedstawiała kobiety prowadzone na egzekucję w Palmirach i była ilustracją dla... tekstu o romansach Polek z Niemcami i prostytucji podczas okupacji.
Prokuratura krajowa poinformowała dzisiaj, że CBA weszło do domu Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego PO. Polityk podejrzany jest o przyjęcie łapówek w czasie, gdy jeszcze był wiceministrem. Do tych informacji odniósł się na Twitterze Adam Andruszkiewicz, który zakpił sobie z posłów Platformy.
Sesje tematyczne na szczeblu ministrów, równolegle do nich rozmowy premierów, sesja plenarna pod przewodnictwem szefów rządów – to elementy programu dzisiejszych konsultacji pomiędzy rządami Polski i Wielkiej Brytanii pod przewodnictwem premierów Mateusza Morawieckiego i Theresy May.
20 grudnia 2017 r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce oddalił apelację ojca dziecka, dzięki czemu chłopiec będzie mógł pozostać razem z matką w Polsce. Instytut Ordo Iuris od 2016 r. zaangażowany jest w to postępowanie.
Wczoraj o godzinie 20:14 polscy kierowcy tirów uczcili pamięć Łukasza Urbana, który rok temu został zabity przez terrorystę Anisa Amriego, a jego ciężarówka została wykorzystana do przeprowadzenia zamachu w centrum Berlina.