Pogróżki wobec posłów PiS w związku z ustawą dezubekizacyjną: "Będziemy likwidować wasze dzieci i wnuki" Wiadomości
Pogróżki wobec posłów PiS w związku z ustawą dezubekizacyjną: "Będziemy likwidować wasze dzieci i wnuki"

- Dokonujemy rozpoznania waszych rodzin. Po wejściu w życie ustawy podejmiemy się likwidacji waszych najbliższych. Podejmiemy się likwidacji waszych synów, córki oraz wnuki i wnuczki. Mamy dużo czasu na dokonanie pełnego rozpoznania, likwidacje zaczniemy od osób najsłabszych - ponieważ jest to najłatwiejsze. Mamy do wyboru około 300 rodzin parlamentarzystów PiS. Nie jesteście w stanie wszystkich ochronić. - pismo o takiej treści otrzymała posłanka PiS Barbara Dziuk, która złożyła w związku z tym odpowiednie zawiadomienie do prokuratury

[Nasza Fotorelacja] Człowiekiem Roku 2016 został prof. Krzysztof Szwagrzyk Wiadomości
[Nasza Fotorelacja] Człowiekiem Roku 2016 został prof. Krzysztof Szwagrzyk

Kapituła Narody Człowieka Roku Tygodnika Solidarność tytuł Człowieka Roku TS 2016 postanowiła przyznać prof. Krzysztofowi Szwagrzykowi, dzięki któremu i dzięki zespołowi, z którym współpracuje, zostaje polskiej historii przywrócona pamięć o polskich bohaterach

Dr Bartosz Rydliński: Neoliberalna UE przepycha kolanem kolejne ustalenia, których z nami nie konsultuje Wiadomości
Dr Bartosz Rydliński: Neoliberalna UE przepycha kolanem kolejne ustalenia, których z nami nie konsultuje

– Problem z demokracją na poziomie Unii Europejskiej to fakt. A Polska musi zwracać na to uwagę – wskazuje dr Bartosz Rydliński z Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w rozmowie z Maćkiem Chudkiewiczem.

Minister Radziwiłł dla "TS": To nie jest tak, że likwidujemy NFZ i nic po nim nie zostanie Wiadomości
Minister Radziwiłł dla "TS": To nie jest tak, że likwidujemy NFZ i nic po nim nie zostanie

- 1 stycznia 2018 roku z systemu, w którym są ubezpieczeni i nieubezpieczeni przechodzimy do systemu powszechnego zabezpieczenia w zakresie opieki zdrowotnej. To wypełnienie zapisów konstytucji – mówi minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w rozmowie z Anną Brzeską.

Prof. Mirosław Piotrowski dla "TS": CETA to anachronizm, który może przynieść więcej szkody niż pożytku Wiadomości
Prof. Mirosław Piotrowski dla "TS": CETA to anachronizm, który może przynieść więcej szkody niż pożytku

– CETA to anachronizm, który może przynieść więcej szkody niż pożytku – z prof. Mirosławem Piotrowskim, posłem do Parlamentu Europejskiego o porozumieniu CETA rozmawia Andrzej Berezowski

Tak internet czci Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Stali się ziarnem ziemi" Wiadomości
Tak internet czci Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Stali się ziarnem ziemi"

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych/Niezłomnych. Z nielicznymi niechlubnymi wyjątkami internauci we wzruszający sposób czczą pamięć Rycerzy Lasu

Kazimierz Marcinkiewicz: "Tak niemoralnej i nieetycznej, skarlałej władzy jeszcze w Polsce nie było" Wiadomości
Kazimierz Marcinkiewicz: "Tak niemoralnej i nieetycznej, skarlałej władzy jeszcze w Polsce nie było"

- Polska karleje, staje się mała, ponura i szara, właściwie w każdym swoim wymiarze. Skarlała władza, która nie jest sługa narodu, tylko Panem. Władza zawłaszcza państwo każdego dnia, w każdym jego wymiarze. Przestały się liczył kwalifikacje, kompetencje, doświadczenie, a jedynie posłuszeństwo stanowi o "wartości człowieka". - pisze na swoim profilu na Facebooku były premier Kazimierz Marcinkiewicz, który stał się ostatnio gwiazdą TVN-u i "Gazety Wyborczej"

Premier Morawiecki: Jest to sztafeta pokoleń, która zobowiązuje. Dzisiaj wypełniamy to zobowiązanie Wiadomości
Premier Morawiecki: Jest to sztafeta pokoleń, która zobowiązuje. Dzisiaj wypełniamy to zobowiązanie

Premier Mateusz Morawiecki, był dziś obecny na uroczystościach zorganizowanych przy grobie Inki i Zagończyka przez Solidarność w ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. - Myślę, że jest to taka sztafeta pokoleń, która zobowiązuje. Dzisiaj tutaj też jesteśmy obecni ze względu na to zobowiązanie. Feliks Zelmanowicz powiedział, że zostawia na tym świecie, kiedy odchodzi w zaświaty, to co jest najdroższe dla niego: to jego syn i Polska. Warto, żebyśmy pamiętali te słowa, że dla nas też Polska powinna być największym wspólnym dobrem i największą wartością – powiedział podczas uroczystości premier.

Elżbieta Rafalska: Projekt o zakazie handlu w niedzielę w obecnym kształcie pewnie nie będzie przyjęty Wiadomości
Elżbieta Rafalska: Projekt o zakazie handlu w niedzielę w obecnym kształcie pewnie nie będzie przyjęty

- Staram się nie robić zakupów w niedzielę. Sól i mąka w domu jest, więc poradziłabym sobie, gdyby sklepy były zamknięte, ale nie rekomendowaliśmy zakazu handlu we wszystkie niedziele. W tym kształcie, w którym projekt został złożony w parlamencie, pewnie nie będzie przyjęty - powiedziała w Radiu Zet minister Elżbieta Rafalska.

Reżyser "Klątwy" poskarżył się Junckerowi: wszystkiemu winne PiS, TVP i Kościół Wiadomości
Reżyser "Klątwy" poskarżył się Junckerowi: wszystkiemu winne PiS, TVP i Kościół

Reżyser bluźnierczej "Klątwy" w Teatrze Powszechnym, Oliver Frljić, napisał skargę do przewodniczącego Komisji Europejskiej. W liście do Jeana-Claude'a Junckera pisze o "kampanii medialnej Telewizji Polskiej, która rozpoczęła zbiorową histerię i stwarza niebezpieczeństwo dla aktorów i realizatorów spektaklu". - czytamy na portalu Onet.pl.

Rząd przyjął projekt o całkowitej ochronie zieleni na terenach zabytkowych Wiadomości
Rząd przyjął projekt o całkowitej ochronie zieleni na terenach zabytkowych

Całkowita ochrona zieleni na terenach zabytkowych, w tym zabytkowych parków, ogrodów, cmentarzy i innych form zieleni na obszarach wpisanych do rejestru zabytków – taką zmianę wprowadza projekt nowelizacji ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw. Projekt przedłożony przez wicepremiera prof. Piotra Glińskiego przyjął rząd.

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. "Ci ludzie przeżyli koszmar, ale wy pamiętacie" Wiadomości
Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. "Ci ludzie przeżyli koszmar, ale wy pamiętacie"

- Musimy budować naszą ojczyznę, musimy czynić wszystko, by - tak jak chcieli nasi pradziadkowie, dziadkowie i ojcowie - była silna, niepodległa, suwerenna i sprawiedliwa dla wszystkich obywateli. By była Polską równych szans, czyli zupełnie inna, niż chcieli komuniści - mówił wczoraj Prezydent Andrzej Duda, oddając hołd Żołnierzom Wyklętym i ofiarom stalinowskiego terroru, zamordowanym w latach 1945-56 w więzieniu w Rawiczu. Dzisiaj obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Najważniejsze osoby w państwie będą brać udział w licznych uroczystościach upamiętniających ofiarę Żołnierzy Niezłomnych.

Prof. Chybicka kandydatką PO na prezydenta Wrocławia? Na razie konsultujemy wewnątrz PO tę kandydaturę Wiadomości
Prof. Chybicka kandydatką PO na prezydenta Wrocławia? Na razie konsultujemy wewnątrz PO tę kandydaturę

Zarząd powiatu wrocławskiego PO rozpoczął konsultacje ws. kandydatury prof. Alicji Chybickiej na prezydenta Wrocławia w przyszłorocznych wyborach samorządowych. – Na razie konsultujemy wewnątrz Platformy tę kandydaturę. Potem będziemy konsultować ją z innymi ugrupowaniami, a na końcu będziemy słuchać pomysłów innych partii – mówił dziś w TVN 24 szef klubu PO Sławomir Neumann.

Dominik Kolorz: Nie tak spóźnionej i nie takiej reakcji oczekiwaliśmy od obecnego rzadu Wiadomości
Dominik Kolorz: Nie tak spóźnionej i nie takiej reakcji oczekiwaliśmy od obecnego rzadu

Rozmijanie się przedwyborczych zapowiedzi z rzeczywistymi działaniami, brak rozwiązań systemowych dla przemysłu energochłonnego, brak koncepcji funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego, lekceważenie zagrożeń, jakie dla polskiego przemysłu niesie reforma systemu handlu uprawnieniami do emisji CO2 i opieszałość we wdrażaniu programu dla Śląska. To najważniejsze zarzuty, jakie stawia śląsko-dąbrowska Solidarność przedstawicielom rządu.

Nowy projekt porozumienia w sprawie połączenia PGG i KHW Wiadomości
Nowy projekt porozumienia w sprawie połączenia PGG i KHW

Po wielogodzinnych obradach w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Katowicach związki zawodowe i zarządy Polskiej Grupy Górniczej oraz Katowickiego Holdingu Węglowego uzgodniły nowy tekst porozumienia w sprawie połączenia obu spółek.

Ciemna strona polskiego sportu Wiadomości
Ciemna strona polskiego sportu

Brudna strona światowej rywalizacji sportowej, jaką jest niedozwolone wspomaganie, nie omija również polskiego sportu. Nie mamy oczywiście do czynienia z organizacją dopingu na poziomie państwowym, jak ma to miejsce chociażby w Rosji czy niektórych państwach afrykańskich, lecz nasze służby antydopingowe nie narzekają na brak zajęcia.

Łysakowski Wyklęci przypisy cz.2 Wiadomości
Łysakowski Wyklęci przypisy cz.2

Przypisy cz. 2

Łysakowski Wyklęci przypisy cz.1 Wiadomości
Łysakowski Wyklęci przypisy cz.1

Przypisy cz. 1

Dr Łysakowski:Potężne środowiska medialne i polityczne stały się zakładnikami przeszłości swoich dziadków Wiadomości
Dr Łysakowski:Potężne środowiska medialne i polityczne stały się zakładnikami przeszłości swoich dziadków

"Kilkunastu bandytów opanowało także posterunek [...] Łączniczka >>Żelaznego>Inka dobiła ich z pistoletu - To fragmenty fałszującej obraz Polski z roku 1945 / 1946 i lat późniejszych książki „Towarzyszom walki MO – W XV rocznicę Milicji Obywatelskiej” redagowanej przez ppłk MSW PRL Henryka Gutowskiego. Jak widać z wyżej przytoczonego tekstu, „Żołnierzom Wyklętym” takim jak: „Żelazny”, „Łupaszko”, „Zagończyk”, bohaterska „Inka”, odbierano w Polsce Ludowej nie tylko życie ale usiłowano też odebrać honor przedstawiając jako bandytów, zwykłych przestępców

Przemiany Andrzeja Hadacza. FOTOGALERIA Wiadomości
Przemiany Andrzeja Hadacza. FOTOGALERIA

Swoją "karierę" Andrzej Hadacz rozpoczął pod Pałacem Prezydenckim w 2010 roku. Wtedy zagorzale "bronił" krzyża, prowokując awantury i przepychanki. Później był widziany wśród rolników. Ten "katolik" z Krakowskiego Przedmieścia w niedługim czasie po walce o krzyż, pojawił się stojąc ramię w ramię m.in. z Januszem Palikotem na marszu równości, a potem wspierał byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego, w ubieganiu się o reelekcję. W ostatnim czasie Andrzej Hadacz  jest aktywnym "obrońcą demokracji". Czy to koniec przemian Andrzeja Hadacza?\n 

Emerytury
Stażowe