Gościem programu "Kwadrans polityczny" w TVP1 był Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów. Głównym tematem rozmowy była sytuacja w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Suski zapewniał widzów, że nadal będą pracować dla Polski i Polaków oraz że do władzy nie wrócą złodzieje i oszuści.
Szef Komisji Europejskiej podzielił opinię Donalda Tuska, przewodniczącego Rady Europejskiej, który wczoraj przyznał, że nie będzie renegocjacji umowy brexitowej.
Rzecznik PIS na Twitterze podkreśla, że największa partia opozycyjna w polskim Sejmie zatraca się w kłamstwie na temat PiS i rządów partii Jarosława Kaczyńskiego. Mazurek przypomina internautom, jak było w Polsce za czasów rządów Platformy Obywatelskiej.
Sprawa dotyczy artykułu, w którym opisano wykorzystywanie seksualne nieletnich przez ks. Jankowskiego. O nadchodzącym pozwie poinformował Grzegorz Pellowski. Przyjaciel rodziny prałata uważa, że podane w dodatku "Gazety Wyborczej" doniesienia są fałszywe - podaje wp.pl
Elżbieta Chojna-Duch, była wiceminister finansów z rządu PO-PSL skomentowała dla portalu tvp.info zapowiedź Zbigniewa Konwińskiego, posła PO. Polityk chce poinformować prokuraturę, że Chojna-Duch złożyła nieprawdziwe zeznania przed sejmową komisją śledczą ds. VAT. Była wiceszefowa resortu uważa, że to jest zemsta za jej uczciwe zeznania.
W brytyjskiej Izbie Gmin dochodzi do dantejskich scen. Lloyd-Russell-Moyle, parlamentarzysta Partii Pracy zabrał symbol władzy królewskiej w brytyjskiej Izbie Gmin".
Ugrupowanie redemptorysty może pokrzyżować szyki partii rządzącej w wyborach do Parlamentu Europejskiego - informuje "Rzeczpospolita".
We Francji trwają, a wręcz przybierają na sile, protesty "żółtych kamizelek". Oficjalne media usiłują je postponować, ale kampania propagandowa nie przynosi rezultatów. Do protestujących dołączają duchowni.
Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy weźmie udział w Zebraniu Plenarnym Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) w Rzymie w dniach 11-13 grudnia 2018 roku.
Gościem programu "Myśląc Ojczyzna" w TV Trwam był prof. Mirosław Piotrowski, poseł do Parlamentu Europejskimi. Jednym z tematów była sytuacja Polski na arenie międzynarodowej oraz dymisja ministra środowiska prof. Jana Szyszko.
Dominika Cosic, korespondentka TVP Info w Brukseli podała informację na Twitterze o odrzuceniu przez Parlament Europejski wniosku o debatę na temat praworządności. Wniosek złożył Ryszard Czarnecki. Natomiast będzie debata na inne tematy.
- Prąd u nas będzie 70% droższy. Założymy kamizelki, czy przyjmiemy to pokornie? - pytała w Radio Kraków Róża Thun. Odpowiedziała jej prof. Krystyna Pawłowicz
Na Marsie wylądował lądownik InSight wyposażony w specjalistyczne urządzenie polskiej produkcji, tzw. "Kreta". Urządzenie wykonane przez polską firmę "Astronika" ma się wbić na głębokość pięciu metrów w marsjański grunt. W związku ze współudziałem polskiej firmy, pośród oznaczeń lądownika znajduje się również polska flaga
13 grudnia 1981 roku wprowadzony został w Polsce stan wojenny. W czasie jego trwania internowano ponad 10 tys. osób. Wprowadzony został nielegalnie na mocy niejednogłośnie – co warto podkreślić – podjętej uchwały Rady Państwa na wniosek Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. Pierwsze plany wprowadzenia stanu wojennego rozważane były już w czasie fali strajków w sierpniu 1980 roku, jednak ostatecznie władze komunistyczne nie zdecydowały się na jego wprowadzenie. Oficjalnym powodem ogłoszenia stanu wojennego była pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju, jednak za najważniejszy uznano groźbę interwencji zbrojnej przez państwa Układu Warszawskiego.
Szef Platformy Obywatelskiej skomentował na Twitterze działania partii rządzącej, która pozwała PO i Wojciecha Czuchnowskiego, dziennikarza "Gazety Wyborczej" za to, że użyli we wpisach w mediach społecznościowych sformułowania m.in. o "układzie mafijnym PiS".
Policjanci CBŚP wspólnie z poznańską Prokuraturą Krajową rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Do sprawy zatrzymano 13 osób, zabezpieczając przy tym m.in. anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy, krajankę tytoniową oraz odzyskano samochód poszukiwany w Niemczech. W akcji brało udział blisko 200 funkcjonariuszy z CBŚP, SG, KAS i SPAP KWP w Gorzowie Wlkp.
Według najnowszego badania CBOS na partię rządzącą chce zagłosować prawie dwukrotnie więcej ludzi niż na partie opozycyjne.
Podczas uroczystej Gali w Teatrze Narodowym Prezydent wręczył dziś rozporządzenia przedstawicielom 14 instytucji, których obiekty wzbogacą listę Pomników Historii. Symbolicznym setnym wyróżnionym miejscem została Stocznia Gdańska. - Miejsce szczególne dla naszych dziejów ostatnich czasów - podkreślił Andrzej Duda. - Symbol Solidarności, walki o wolność naszych czasów, a w związku z tym także i odrodzenia się naszego państwa, wolnej i suwerennej Rzeczypospolitej. Dzięki ludziom Solidarności, dzięki tej walce bez broni, walce demokratycznej w niedemokratycznym państwie, która zakończyła się zwycięstwem, dziś wolni możemy obchodzić stulecie odzyskania niepodległości - akcentował. Solidarność reprezentował Henryk Nakonieczny z prezydium Komisji Krajowej Solidarności.
Jan Vincent Rostowski zeznaje dziś przed Komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT. Były minister finansów w rządzie Donalda Tuska odpowiadał m.in na pytania o swoją pracę dla Rosji w latach 90-tych.
Była posłanka Nowoczesnej Kornelia Wróblewska wyznała w mediach społecznościowych, że - mimo opuszczenia szeregów swej macierzystej partii kilka dni temu w kontrowersyjnych okolicznościach, które przez wielu zostało uznane jako zdradę - "duchem i mentalnie" wciąż znajduje się w Nowoczesnej.