Kontrowersyjna budowa 14-piętrowego apartamentowca w małej miejscowości uzdrowiskowej w sercu gór orlickich. W tle afera hazardowa, afera wyciągowa i prominentni politycy Platformy Obywatelskiej. Komu parę lat temu udało się nielegalnie wyciąć drzewa pod infrastrukturę narciarską, a niedawno dostać pozwolenie na gigantyczną inwestycję? Jak obecnie budowany apartamentowiec wpłynie na mikroklimat i zmieni charakter uzdrowiska? Dlaczego główny bohater „afery wyciągowej” nie poniósł żadnych konsekwencji? Dlaczego obecnie cieszy się szczególnymi względami u lokalnych włodarzy? Jak Ryszard Sobiesiak i inni inwestorzy potraktowali właścicielkę hotelu, która sprzeciwiała się budowie gigantycznego apartamentowca?
- Walczący w getcie warszawskim byli szczęściarzami, bo zginęli z bronią w ręku. To był dla nich swoisty przywilej. Ale ważne jest, by pamiętać także o tych Żydach, których było przecież nieporównywalnie więcej, a którzy w czasie wojny zginęli w kompletnej ciszy, poniżeniu i bezsilności – mówi prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego, w rozmowie z Marcinem Koziestańskim.
Jan Pietrzak, w rozmowie z portalem Fronda, skomentował doniesienia o tym, że Donald Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS chce aresztować jego i jego syna.
Kilka lat temu głośno było o polskich modelkach, które świadczyły usługi prostytutek w państwach arabskich. Teraz temat wraca za sprawą książki „Dziewczyny z Dubaju” autorstwa Piotra Krysiaka. Sam autor zdradził szczegóły procederu w rozmowie z Sylwestrem Ruszkiewiczem z wp.pl.
Dziś w całej Polsce upamiętniamy 75-tą rocznicę powstania w getcie warszawskim. Niestety wciąż na świecie istnieją poważne instytucje, które przekłamują historię, co udowadnia Marek Migalski.
Znany muzyk po raz kolejny zabrał głos w dyskusji o stanie praworządności w Polsce.
Prezydent Andrzej Duda na cmentarzu żydowskim w Warszawie oddał hołd powstańcom getta.
Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem Radia TOK FM, w którym wypowiedziała się m.in. o nowym pomniku smoleńskim, który stanął na pl. Piłsudskiego w Warszawie.
Adam Andruszkiewicz poseł Wolnych i Solidarnych nie wyklucza startu w jesiennych wyborach samorządowych. Andruszkiewicz miałby zawalczyć o fotel prezydenta Białegostoku.
Zastępca redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność był dziś gościem programu Minęła 8 w TVP Info, gdzie poruszana była kwestia ostatnich zatrzymań polityków przez CBA.
- A sąd uznał, że Kamil Durczok nie jest osobą publiczną i trzeba było milczeć. Oczywiście nie dopuszczono naszych wniosków dowodowych – napisał na Twitterze były redaktor naczelny „Wprost”, Sylwester Latkowski
W Sejmie trwa protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy nie chcą opuścić budynku. Krytycznie do postulatów rodziców odniosła się na Facebooku dr Agnieszka Dudzińska z z Instytut Studiów Politycznych PAN, w latach 2013-2014 wiceprezes PFRON. Pozwoliliśmy sobie zacytować wypowiedź w całości.
Ponad 300 policjantów CBŚP i funkcjonariuszy KAS wzięło udział w akcji skierowanej wobec podejrzanych o przekształcanie parametrów oleju smarowego i opałowego oraz wprowadzanie go do obrotu jako oleju napędowego, bez opłacenia podatków. W efekcie zatrzymano 20 osób, zlikwidowano odbarwialnię olejów i zabezpieczono 200 tysięcy litrów paliwa, wartego około 880 tys. zł.
Dziś rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. W ten szczególny dzień jeden z artykułów na portalu TVN24 zatytułowany jest niezwykle wymownie "Krzyki Żydów mieszały się z wrzaskami Niemców i śmiechem Polaków".
Były minister sprawiedliwości Borys Budka udzielił Super Expressowi wywiadu na temat walki rządu Prawa i Sprawiedliwości z mafiami vatowskimi.
W prowincji Henan w środkowych Chinach zakazano wstępu do kościołów osobom niepełnoletnim. Taką decyzję podjęły specjalne urzędy nadzorujące religię katolicką.
– Czy to w ogóle można nazwać powstaniem? Chodziło przecież o to, żeby się nie dać zarżnąć, kiedy po nas przyszli. Chodziło tylko o wybór sposobu umierania – wspominał po latach walkę z niemieckim okupantem Marek Edelman, jeden z przywódców Żydowskiej Organizacji Bojowej. 75 lat temu Żydzi z getta warszawskiego, wyniszczani przez Niemców i świadomi beznadziejności swego losu, chwycili za broń.
Dzięki swojej pasji dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o mojej rodzinie i ocalałej – mówi Krzysztof Wacławski, krewny Aleksandry Woroszyłło, pośmiertnie uhonorowanej medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata.
- Chciałem odnotować petycję Fundacji Ordo Iuris, petycję, która domaga się uregulowania prawnego portali społecznościowych i Google. Tak, żeby te wielkie portale nie były w stanie omijać polskiego prawa. Bo dziś podpisujemy różne dokumenty wchodząc w te społeczności nie zdając sobie sprawy, że tym samy tracimy prywatność, jesteśmy śledzeni przez te komunikatory - mówił w cotygodniowym komentarzu publicysta, Witold Gadowski.
„Polacy, obywatele! Żołnierze wolności! Wśród huku armat, z których armia niemiecka wali do naszych domów, do mieszkań, do naszych matek, dzieci i żon, wśród terkotu karabinów maszynowych, które zdobywamy w walce na żandarmach i SS-owcach. Wśród dymu pożarów i kurzu krwi mordowanego getta Warszawy, my więźniowie getta ślemy wam bratnie, serdeczne pozdrowienie (...) Toczy się walka o naszą i waszą wolność. O wasz i nasz ludzki, społeczny, narodowy honor i godność. Pomścimy zbrodnie Oświęcimia, Treblinki, Bełżca, Majdanka. Niech żyje braterstwo broni i krwi Walczącej Polski! Niech żyje WOLNOŚĆ! Śmierć katom i oprawcom”\n\n- Tym którzy nie wiedzą wyjaśnię, że to jest to fragment odezwy Żydowskiej Organizacji Bojowej wydana podczas powstania w Getcie Warszawskim. Zwróćcie proszę uwagę na to ile jest w niej odwołań do polskości i braterstwa broni z polskimi współobywatelami. Warto o tym przypominać dzisiaj kiedy izraelska propaganda traktuje powstanie w Getcie prawie jakby to było powstanie izraelskie, nie wiedzieć czemu w stolicy okupowanej Polski. - mówił w felietonie dla Polskiego Radia 24 Cezary Krysztopa