- Polska gospodarka jest prężna i nie widać w niej nierównowag - oceniła agencja S&P w opublikowanym 21 czerwca raporcie.
Sąd dyscyplinarny ukarał prokurator Prokuratury Generalnej Beatę Mik za felietony, które pisała do "Rzeczpospolitej".
Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski, podczas niedawnego głosowania nad absolutorium za wykonanie budżetu na rok 2017, postanowił "zażartować" z PiS.
10 osób rannych i 1 ofiara śmiertelna - to bilans wczorajszych nawałnic, jakie przeszły nad całą Polską.
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia aresztował 26-letniego Kamila W. z Wyszkowa, który w miniony weekend zaatakował na pl. Defilad i w Ogrodzie Saskim cztery kobiety. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty m.in. zgwałcenia i rozboju - informuje RMF.
Podczas czwartkowych obchodów święta Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zapewnił, że żołnierze dostaną podwyżki.
Jedyne muzeum generała Ryszarda Kuklińskiego w Polsce i Europie otwiera swoje podwoje po gruntownej modernizacji. Na oficjalne otwarcie organizatorzy zapraszają 22 czerwca o godz. 11.00 przed siedzibą muzeum, przy ul. Kanonii 20/22 w Warszawie. Na co dzień muzeum będzie można zwiedzać 5 dni w tygodniu.
Nieco zapomniany na scenie politycznej Dariusz Rosati postanowił przypomnieć się Polakom. Jego wpis na Twiterze jednak przypomniał jedynie to, dlaczego wolelibyśmy o tym polityku już zapomnieć.
Pracownicy Ambasady Węgier w Polsce przygotowali wzruszający spot, podczas którego recytują poezję Lechonia do muzyki Chopina z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spot został przekazany Prezydentowi Andrzejowi Dudzie
- Z dużą ciekawością wybrałam się w tym roku na Kongres Kobiet. Mój pierwszy, bo chciałam wesprzeć HERoiczną pracę dziewczyn, które wprowadzają na tę imprezę tematy socjalne. Cieszę się, że w gronie świetnych panelistek mogłam opowiedzieć o prekarności. I jej kobiecym wymiarze - pisze antropolog i jedna z panelistek Kongresu Kobiet Maria Świetlik na Gazeta.pl
Ostatnio polskie media obiegł filmik, na którym orangutan podejmuje walkę z buldożerem i ludźmi wycinającymi las będący jego domem. Poruszająca serce scena pochodzi z 2013 roku i została zarejestrowana na indonezyjskiej wyspie Bornego.
W audycji Debata Dnia w Polskim Radiu 24 poruszona została kwestia zamrożenia płac w sferze budżetowej, z czym walczy Solidarność.
Ubiegłomiesięczna deklaracja premiera Mateusza Morawieckiego przypomniała wielu naszym rodakom o problemie, z którym Rzeczpospolita zmaga się od zarania. Najkrócej mówiąc – Polska nigdy nie miała szczęścia do mostów.
Tramwaje Warszawskie wypuściły znakomity spot rozpoczynający kampanię społeczną zwracającą uwagę na ryzyko, jakie stwarza nieodpowiedzialne korzystanie ze smartfonów.
Niemal miesiąc żyjemy pod rządami unijnego rozporządzenia 2016/679, możemy zatem pozwolić sobie na pierwsze, gorące spostrzeżenia. Wokół wszyscy zgodnie narzekają, bo i jest na co. A przecież nowe regulacje wymyślono w zbożnym celu. Dokładniej, by chronić nasze dane osobowe. Dotyczą wszystkich podmiotów prywatnych i publicznych, które przetwarzają dane osobowe. Chodzi o identyfikowanie osób fizycznych na podstawie imienia, nazwiska, nr PESEL, płci, adresu mailowego, IP komputera, danych lokalizacyjnych, kodu genetycznego, poglądów politycznych czy historii zakupów. Kiedy jednak boleśnie doświadczam, że w mojej osiedlowej przychodni zamawianie recepty przez telefon nie jest już możliwe, to nijak nie mogę dostrzec w tym logiki ani własnego interesu. Raczej wprost przeciwnie, marnuję czas lekarza, przed którym osobiście muszę się stawić. Nieśmiało przypominam, że całkiem niedawno i serio mówiło się o wystawianiu recept przez pielęgniarki i podpisywaniu ich przez przeciążonych pracą lekarzy. Ale tylko się mówiło.
Maryla Rodowicz była gościem Moniki Olejnik w TVN. Popisała się tam swoją "znajomością" piłki nożnej.
Przewodniczący Solidarności udzielił wywiadu PR 24. Piotr Duda mówił m.in. o żądaniach podwyżek dla pracowników budżetówki i o wtorkowej gali „Człowiek Roku 2017 Tygodnika Solidarność”.
Zabójstwo czy samobójstwo? Tajemniczy zgon polityka tropiącego i nagłaśniającego lokalne afery. Ujawniamy nowe fakty wokół tragicznej śmierci głogowskiego radnego, Pawła Chruszcza. W tle podejrzenie korupcji, trucie arsenem, pytania o nieprawidłowości w państwowym zakładzie produkcji miedzi oraz przedszkolanka znęcająca się nad niepełnosprawnym dzieckiem. Komu aktywny działacz społeczny zadawał niewygodne pytania? Co wiedział, i czy ta wiedza mogła przyczynić się do jego śmierci? Jakie informacje chciał przekazać służbom specjalnym? Jak wyglądały ostatnie dni jego życia? Czego się bał? Czy śmierć była ceną, jaką zapłacił za dociekliwość i nieustępliwość?
Znany muzyk znowu pokazał swój stosunek do rządzącego obozu.
Adam Andruszkiewicz w ostrych słowach zaatakował Rafała Trzaskowskiego.