Prezydent Andrzej Duda przemawiał dziś podczas uroczystości nominacji generalskich i odznaczeń państwowych. Uroczystość odbyła się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.
Dziś, w rocznicę stulecia odzyskania niepodległości, obchodzimy szczególnie Święto Wojska Polskiego. W Warszawie odbyły się liczne uroczystości, m.in. nadanie awansów wojskowym, złożenie kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza, czy Wielka Defilada Niepodległości. W uroczystościach biorą udział Prezydent RP i Premier. O dzisiejszych wydarzeniach w sposób szczególny, w specjalnych wydaniach, informuje większość mediów - jednak dla "Wirtualnej Polski" to średnio istotny news. Wchodząc na jeden z największych portali informacyjnych w Polsce trzeba poświęcić chwilę czasu by znaleźć news o Święcie Wojska Polskiego.
O godz. 24.00 odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem i z homilią prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka. Przed Mszą św. nastąpiło uroczyste posadzenie Prymasowskiego Dębu Niepodległości w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym przy sanktuarium w Ludźmierzu.
Zmarł 14-letni chłopiec – jeden z trójki rodzeństwa, które wczoraj zostało porwane przez morskie fale w Darłówku. Ciała pozostałem dwójki – 11 i 13-latka nie zostały odnalezione.
Wczoraj miał miejsce atak terrorystyczny na brytyjski parlament. Jak podała policja – sprawcą jest 20-letni Salih Khater, obywatel Wielkiej Brytanii, który pięć lat temu przybył z Sudanu.
W Święto Wojska Polskiego odbędzie się Wielka Defilada Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu, ulicami Warszawy defiladowym krokiem przemaszeruje ponad tysiąc żołnierzy i 900 rekonstruktorów, ulicami przejedzie prawie 200 najważniejszych wojskowych pojazdów, a na niebie przelot wykona ponad 100 samolotów i śmigłowców. Zapraszamy na relację na żywo przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Łodzi działając wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zatrzymali 7 osób podejrzewanych o udział w bójce pomiędzy kibicami dwóch zwaśnionych łódzkich drużyn piłkarskich. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu udało się zapobiec eskalacji agresji na terenie miasta.
W środę, 15 sierpnia 2018 roku w Święto Wojska Polskiego zapraszamy na Wielką Defiladę Niepodległości. W tym wyjątkowym dniu, ulicami Warszawy defiladowym krokiem przemaszeruje ponad tysiąc żołnierzy i 900 rekonstruktorów, ulicami przejedzie prawie 200 najważniejszych wojskowych pojazdów, a na niebie przelot wykona ponad 100 samolotów i śmigłowców.
O 9:30 biegacze wystartowali w 24. Maratonie Solidarności. Zawodnicy z całego świata zjawili się w Trójmieście, aby biegiem ulicami Gdyni, Sopotu i Gdańska upamiętnić wydarzenia Sierpnia'80.
7 sierpnia miało miejsce spotkanie wszystkich związków zawodowych placówki: pielęgniarek i położnych, pracowników ochrony zdrowia, komisji zakładowej NSZZ "Solidarność", związku lekarzy, diagnostyki medycznej i fizjoterapii z dyrekcją szpitala w Radzyniu Podlaskim.
Prezes Fundacji Otwarty Dialog Ludmiła Kozłowska została deportowana. Kozłowska trafiła na Ukrainę. Zdaniem jej męża – Bartosza Kramka, który przewodniczy radzie fundacji – ma to być zemsta za jego antyrządową działalność.
Już dziś (15 sierpnia) o godz. 20.30 na placu Piłsudskiego w Warszawie zobaczymy niezwykłe widowisko muzyczne "Wolność we krwi". Jego rozpoczęcie poprzedzi wystąpienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Dnia 25 czerwca 2007 r. ukazał się nakładem „Gazety Krakowskiej” artykuł mojego autorstwa o smutnym fakcie zaniedbań przez Polskę w zakresie dbałości o pamięć, dotyczącą więźniów narodowości polskiej, którzy więzieni byli w KL Dachau, KL Mauthausen-Gusen, w podobozie Ebensee oraz innych miejscowościach na terenie Austrii i Niemiec. Refleksje te zrodziły się po wyjeździe w czerwcu 2007 r. na warsztaty edukacyjne do Niemiec i Austrii, zorganizowanych przez Zarząd Główny Towarzystwa Opieki nad Oświęcimiem z siedzibą w Oświęcimiu.
Premier Mateusz Morawiecki podał dziś datę jesiennych wyborów samorządowych. Oznacza to, że zakończona została prekampania wyborcza i ruszy już ta właściwa. Dziś swoje hasło wyborcze przedstawił Patryk Jaki – „Ambitna i uczciwa Warszawa”. Kandydat PO i Nowoczesnej – Rafał Trzaskowski stwierdził, że nie jest to odpowiedni czas na hasła i slogany, czym naraził się na ironię ze strony internautów.
Dzień przed paradą równości na poznańskich tramwajach pojawiły się tęczowe flagi LGBT. Ostro skrytykował to zdarzenie o. Dariusz Kowalczyk, jezuita.
Prezydent Andrzej Duda wystosował depeszę kondolencyjną do Prezydenta Republiki Włoskiej Sergio Mattarelli. Przypominamy, ze w Genui na północy Włoch zawalił się fragment mostu na autostradzie A10. Wicepremier Włoch Matteo Salvini podał, że w wypadku zginęło 30 osób, a 3 są poważne ranne.
Święty Maksymilian Kolbe był franciszkaninem oraz założycielem ruchu maryjnego „Rycerstwo Niepokalanej”. W 1927 r. założył pod Warszawą klasztor-wydawnictwo Niepokalanów. W latach 30. prowadził też działalność misyjną w Japonii.
Troje dzieci zaginęło przy falochronie w Darłówku. Jedno z dzieci zostało odnalezione. To nieprzytomny 14-latek, który jest reanimowany.
Dziś Komisja Europejska podjęła decyzję o przesłaniu Polsce tzw. uzasadnionej opinii w odniesieniu do ustawy o Sądzie Najwyższym. Jest to kolejny krok w procederze naruszenia prawa wobec Polski. Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak ocenia, że to działanie polityczne.
Dziś w południe w Genui leżącej na północy Włoch, w trakcie gwałtownej ulewy zawaliła się część wiaduktu autostrady A10. Odcinek runął z wysokości ponad 100 metrów.