Bartosz Lewandowski adwokat Denisa Lisova - Rosjanina, który z trzema córkami uciekł ze Szwecji, gdzie odebrano mu prawa rodzicielskie z powodu choroby żony - skomentował wydaną przez Szwecję decyzję aresztowania mężczyzny.
Robert Biedroń coraz częściej zaostrza retorykę antykościelną. Jego dzisiejsze słowa skomentowali dziennikarze.
Na konwencji Koalicji Europejskiej - szef ludowców podjął m.in. temat Kościoła.
Prezydent Duda uczestniczył dziś w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, złożył wieniec pod Krzyżem Katyńskim. Prezydentowi towarzyszyli przedstawiciele Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie, Związku Sybiraków Oddział Krakowski i harcerze z ZHP i ZHR
Podczas konwencji PiS, która odbywa się dziś w Lublinie, premier Morawiecki podjął w przemówieniu tematy związane z rozwojem gospodarczym, szczególnie na płaszczyźnie walutowej.
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie, prezes partii podniósł m.in. temat zmiany waluty.
Dawid Wildstein odniósł się do postawy prezesa ZNP w kontekście trwającego strajku nauczycieli.
Korespondent TVP w Berlinie poinformował o rozstrzygnięciu, które zapadło po głośnym procesie, w którym zniemczony, porwany za młodu Polak skarżył Niemcy o odszkodowanie i uznanie za ofiarę nazizmu.
Drogie koleżanki, drodzy koledzy! Z niektórymi z Was pracuję kilkanaście lat, z niektórymi jeszcze dłużej. Razem zjedliśmy beczkę soli. Bywało lepiej, bywało gorzej, ale zawsze mogliśmy liczyć na wzajemne wsparcie, pomoc, zrozumienie, również kiedy kogoś z nas dotykał los, spotykała go tragedia. Staliśmy za sobą murem. Umieliśmy współpracować, rozmawiać, dobrze się bawić. Lubiliśmy się i szanowaliśmy. Również ze względu na Was przychodziłam do szkoły chętnie, nawet gdy czułam się przytłoczona obowiązkami i wydawało mi się, że nie dam rady.
Z całego kraju napływają opisy przypadków negatywnych zachowań nauczycieli ze Związku Nauczycielstwa Polskiego i ich sympatyków, wobec nauczycieli nie uczestniczących w strajku, oraz osób dzięki którym przeprowadzono egzaminy gimnazjalne. Podajemy kilka relacji internautów.
Doszło do kolejnej - po ks. Lemańskim - ostrej krytyki wypowiedzi o. Leona Knabita. Tym razem dominikanim, o. Paweł Gużyński, zaatakował tynieckiego benedyktyna za kontestację strajku nauczycieli. Ojciec Knabit zadeklarował bowiem, że nie przystąpiłby do strajku będąc nauczycielem oraz że w strajku nie chodzi o dzieci, a o pieniądze.
Podczas konferencji prasowej, premier Morawiecki mówił m.in. o zainteresowaniu Chin podjęciem inwestycji związanych z polskimi planami rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej.
Badanie pracowni Estymator dla "Do Rzeczy" dotyczące wyborów majowych, daje wygraną Prawu i Sprawiedliwości. Koalicją Europejska z 4,3 proc. stratą do lidera sondażu.
– Porównując naszą służbę do żołnierzy, to jakby cała nasza formacja była na misji w Afganistanie. Większość z nas działa w warunkach bojowych, a wachlarz szkoleń jest naprawdę skromny. Dlatego powołaliśmy WSKiP – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem, pierwszy Rektor – Komendant Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki ppłk dr Marcin Strzelec.
Jako rocznik przedwojenny, w okresie okupacji hitlerowskiej w latach 1943-44 rozpocząłem edukację na poziomie szkoły powszechnej. Nauczycielką a zarazem wychowawczynią klasy była fanatyczka hitleryzmu i zagorzała realizatorka poleceń władz okupacyjnych. To jakże początkowe poznawanie liter i cyfr, oraz egzekwowanie dyscypliny było wtłaczane w umysły nas dzieci za pomocą trzciny oraz drąga od stojaka do map, i nie było wyjątków by kogoś taki sposób dyscyplinowania czy „wtłaczania wiedzy” ominął.
Ten i inne rysunki znajdziesz w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
28.03.2019 w szwajcarskim niemieckojęzycznym Neue Zürcher Zeitung ukazał artykuł autorstwa Josepha Croitoru o rzekomej polskiej kampanii przeciwko badaniom Holocaustu. Artykuł zbudowano między innymi na kanwie oskarżeń o zakłócanie niesławnej "konferencji naukowej" w Paryżu z udziałem Grossa, Grabowskiego i Engelking. Oskarżenia zostały dawno obalone przez polskiego ambasadora w Szwajcarii Jakuba Kumocha, który opublikował całość nagrania z konferencji i je przeanalizował. Teraz, wspólnie z honorowym konsulem RP Markusem Blechnerem usiłowali opublikować w NZZ list do redakcji prostujący kłąmstwa zawarte w artykule
Z całego kraju napływają informacje o bardzo negatywnych zachowaniach strajkujących nauczycieli Związku Nauczycielstwa Polskiego i ich sympatyków. Zachowaniach zarówno wobec uczących się i egzaminowanych dzieci, jak w Gorzowie, gdzie "wspierający nauczycieli" KOD puszczał pod szkołą odgłosy trzody, czy w innych miejscach, gdzie nauczycieli dzięki którym przeprowadzono egzaminy na różne sposoby się szykanuje - Z wielkim żalem dostrzegłem, jak wiele złości, agresji i hejtu jest wśród nas. Jestem nauczycielem strajkującym i chciałbym, żeby strajk nauczycieli się skończył - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Pan Michał, strajkujący nauczyciel
W Lesie Katyńskim wróciło stalinowskie kłamstwo. Państwo Putina w tamtejszym muzeum kłamie, że to zbrodnia niemiecka, że 17 września 1939 r. Rosja nie napadła na Polskę, ale wyzwoliła zachodnią Białoruś i Ukrainę, że II wojnę światową wywołała Polska z Niemcami, a Polacy w 1920 r. mordowali bolszewickich jeńców. Tym głośniej wraca pytanie, czy nie lepiej zabrać z nieludzkiej ziemi szczątki zamordowanych polskich oficerów i pochować je w kraju.
Od upadku ZSRR wyrosło całe pokolenie Polaków, którzy nigdy nie widzieli rosyjskiego munduru, nie byli uczeni przymusowo języka rosyjskiego i nie wiedzą nic o codziennym życiu Rosjan. Nasze stosunki gospodarcze dotyczą nielicznych. Jedynym źródłem informacji o tym państwie i społeczeństwie są polskie media lub rosyjska propaganda dla zagranicy po polsku lub angielsku. Zaledwie 3 procent polskich licealistów uczy się języka rosyjskiego, więc prawie nikt nie szuka informacji na yandexie.