Stefan Michnik – to nazwisko utożsamia dziś zbrodnie stalinowskie. Ale ten syn komunistów Heleny Michnik i Samuela Rosenbuscha, przyrodni brat Adama Michnika, to nie jedyny żyjący morderca sądowy lat 50. Żyje jeszcze – w kraju – wielu z nich, w tym Zbigniew Domino. W 2017 r. Społeczny Trybunał Narodowy uznał tego stalinowca za infamisa (człowieka niegodziwego, pozbawionego czci, wykluczonego ze społeczeństwa). Mieliśmy nadzieję, że w ślad za orzeczeniem naszego obywatelskiego gremium przestępstwami płk Domino zajmie się prokuratura Instytutu Pamięci Narodowej. Do dziś to się nie stało. Cały czas służymy dowodami i adresem: to Kielnarowa pod Rzeszowem.
Wbrew pozorom nie tylko tematy krajowe zdominują debatę w Polsce przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Wczorajsze expose ministra spraw zagranicznych prof. Jacka Czaputowicza unaoczniło, że także wizja przyszłej Europy różni Zjednoczoną Prawicę od Koalicji Europejskiej. Oś sporu rysuje się coraz wyraźniej. Z jednej strony minister Czaputowicz akcentuje, że nie zgadza się na rozszerzanie katalogu spraw, w których unijne decyzje podejmowane są większością głosów państw członkowskich, a jako powód Brexitu sygnalizuje przekonanie Brytyjczyków o braku wpływu na decyzje podejmowane w Brukseli. Ewidentne wskazanie na Europę suwerennych państw. Politycy KE mówią zaś o ściślejszej integracji i przenoszeniu kompetencji na poziom Unii. Zjednoczona Prawica nie chce przyjmowania euro jako waluty i domaga się powrotu do chrześcijanskich korzeni. Koalicja Europejska , np Marek Belka czy Barbara Nowacka, oczekuje szybkiego wejścia do strefy euro , a Rafał Trzaskowski wprowadza kartę dla homoseksualistów i transwestytów.
Niedawne protesty działaczy AGROUnii spotykają się z reakcją policji. - Policjanci Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzą czynności mające na celu identyfikację osób uczestniczących w blokadzie ruchu pojazdów w dniu 13 marca 2019 roku na Placu Artura Zawiszy w Warszawie. Dzisiaj przyjęty został wniosek o ściganie karne sprawców w związku ze zniszczeniem nawierzchni jezdni, w miejscu odbywania się protestu. Ponadto nieustalone dotąd osoby, działając z pobudek chuligańskich, wspólnie i w porozumieniu zakłóciły porządek publiczny, utrudniały ruch pojazdów i zanieczyściły drogę publiczną – informuje Policja.
CBOS opublikował najnowszy sondaż popularności partii politycznych, w którym opozycyjne ugrupowania traktowane są jako osobne podmioty. Prawo i Sprawiedliwość miażdży PO o 24 pp.
Ryszard Petru podczas sejmowego przemówienia najwyraźniej usiłował znaleźć coś w swoich notatkach, jednak okazało się to wcale nie takie proste...
Przyjaźń polsko-węgierska trwa już ponad tysiąc lat – powiedział szef rządu podczas obchodów 171. rocznicy powstania węgierskiego, w których wziął udział na zaproszenie premiera Węgier Viktora Orbana.
Sejm przyjął dziś (15 marca 2019 r.) przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder "przekręcania" liczników w używanych autach.
Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk w mocnych sposób skomentował słowa Pawła Rabieja, który zdradził, że prawdziwym celem środowisk LGBT jest adopcja dzieci.
Instytut Ordo Iuris udziela pomocy młodej Polce, której norweski urząd Barnevernet odebrał dziecko, a wcześniej namawiał do dokonania aborcji. Możliwość widzenia się matki z córką została przez urzędników ograniczona niemal do zera. W pomoc kobiecie i dziecku zaangażował się także były konsul RP w Norwegii – dr Sławomir Kowalski.
8 marca uczniowie gnieźnieńskiego liceum postanowili uczcić Dzień Kobiet w ten sposób, że uczennice miały założyć sukienki bądź spódniczki, za co miały nie być odpytywane. Na szkołę i uczniów spłynęła fala strasznego hejtu w internecie - donosi Radio Poznań
Europoseł PO Michał Boni był dzisiaj gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. - Zawsze byłem za związkami partnerskimi – zapewnił i dodał, że społeczeństwo Niemieckie jest "dalej mentalnie", niż Polskie, dlatego tam związki partnerskie "przeszły".
Paweł Rabiej odkąd został wiceprezydentem Warszawy poświęcił bardzo dużo czasu i uwagi w mediach na promocję postulatów LGBT. Jednak podnoszenie haseł, by pary homoseksualne mogły w przyszłości adoptować dzieci nie spotkało się ze zbyt dużym entuzjazmem nawet wśród komentatorów przychylnych Koalicji Obywatelskiej. Do "porządku" Pawła Rabieja przywołał sam Rafał Trzaskowski. Jego dzisiejsze napominanie brzmi jednak dosyć śmiesznie wobec słów, które wypowiedział ledwie parę miesięcy temu u Moniki Olejnik w "Kropce nad i".
- Jestem Prezydentem Polski i nigdy nie zaakceptuję obrażania lub poniżania Polaków i zniekształcania faktów tak, że ranią naszą godność – mówił prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Yaakovem Katzem, redaktorem naczelnym „Jerusalem Post”.
W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Paweł Rabiej stwierdził, że "najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci". Słowa wywołały lawinę komentarzy i dezaprobatę nawet wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej i publicystów o lewicowych poglądach. Dziennikarz m.in "Do Rzeczy" i "Wirtualnej Polski" Marcin Makowski nie zostawił na postawie tych ostatnich suchej nitki.
"Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci" - zapowiedział dziś w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Paweł Rabiej. Słowa te wywołały szerokie poruszenie w sieci i dezaprobatę nawet wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej. Co ciekawe, swoją krytyczną opinię wyraził m.in Rafał Trzaskowski. Chyba właśnie z powodu dużego nacisku i fali krytyki Paweł Rabiej postanowił zmienić kurs na bardziej dyplomatyczny. Na łamach Twittera stwierdził, że wyrażona przez niego opinia ma charakter wyłącznie prywatny.
Zajęci "rewolucją seksualną" prezydent i wiceprezydent Warszawy spotykają się z krytyką mieszkańców na co dzień borykających się z bardziej przyziemnymi problemami. Problemy mieszkańców Wawra podniosła Magdalena Ogórek
Najwyraźniej radykalizm ideologiczny Pawła Rabieja przekroczył granice "tolerancji".
"Drodzy członkowie LGBT - Ranicie Wasze dzieci! Kochałam partnerkę mojej mamy, ale ona nigdy nie mogła zastąpić mi utraconego taty" - pisze w liście otwartym do środowisk LGBT Heather Barwick. Kobietę od drugiego roku życia wychowywały lesbijki.
Na łamach "Dziennika Gazety Prawnej" ukazał się wywiad Agnieszki Holland z Magdaleną Rigamonti. "Wyraża pani niechęć wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości. To nie ma związku z byciem filmowcem, to jest polityka" - zwróciła uwagę dziennikarka.
"Najpierw wprowadźmy związki partnerskie, potem równość małżeńską, a na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci" - zapowiedział w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Paweł Rabiej. Słowa te wywołały szerokie poruszenie w sieci. Swoim komentarzem podzielili się także wiodący publicyści. Większość nie ma wątpliwości, że poruszanie tak drażliwego światopoglądowo tematu w roku wyborczym nie przysłuży się Koalicji Europejskiej.