Szef resortu obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że w wyniku nocnego ostrzału bazy AlAsad i lotnisko wojskowe w Irbilu przez Iran, polscy żołnierze nie ucierpieli.
Według irańskich mediów na pokładzie samolotu znajdowało się 180 osób.
Nic się nie stało polskim żołnierzom stacjonującym w amerykańskiej bazie w Iraku zaatakowanej dziś w nocy.
Amerykańska baza Al Asad w Iraku została zaatakowana przy użyciu przynajmniej kilkudziesięciu rakiet m.in. w Erbilu w irackim Kurdystanie. Według nieoficjalnych informacji, zostały zaatakowane także inne amerykańskie bazy w Iraku.
Amerykańska baza Al Asad w Iraku miała zostać zaatakowana przy użyciu przynajmniej kilkudziesięciu rakiet - rzedstawiciel obrony powiedział mi, że baza lotnicza Al-Asad, w której mieszczą się wojska amerykańskie i koalicyjne w Iraku, została trafiona 6 rakietami. Nie wiadomo, czy są jakieś ofiary - pisze Jack Detsch korespondent Al Monitor w Pentagonie
„Hej USA! Wy zaczęliście wojnę, a my ją zakończymy” – brzmi tytuł filmu opublikowanego przez irańską agencję Fars kilka dni po śmierci generała Kasema Sulejmaniego.
Premier Węgier Victor Orban opublikował na swoim profilu FB zdjęcie, na którym na tle choinki pozuje razem z Jarosławem Kaczyńskim i Mateuszem Morawieckim
- Nieobecni nie maja głosu .Na miejscu Prezydenta RP wzięła bym pod uwagę wyjazd do Izraela i w razie niestosownych słów Putina zorganizowałabymkonferencje prasowa i mu odpowiedziała ,zainteresowanie i przebicie murowane - napisała Hanna Gronkiewicz-Waltz i jest to pisownia zgodna z oryginalną.
- Moje ciało, mój wybór! (...) Czas na zmianę tej ustawy i europejskie standardy! - pisze europoseł Sylwia Spurek publikując zdjęcie, na którym siedzi z ogromnym kartonem z napisem "Aborcja jest OK", a pod spodem radykalna grupa aborcyjna "Aborcyjny Dream Team" publikuje emotikony z serduszkami.
Dzisiaj, w związku z tym, że odmówiono mu, inaczej niż prezydentowi Rosji, możliwości wystąpienia, Prezydent Andrzej Duda zdecydował o tym, że nie weźmie udziału w ochodach rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz w Izraelu. Część publicystów "wiodących mediów" uznała to za "porażkę polskiej demokracji". Tymczasem Tadeusz Iwiński, wieloletni członek PZPR i polityk SLD...
Jednym z symboli zagłady Polaków w KL Auschwitz jest pierwszy transport polskich więźniów politycznych. 14 czerwca 1940 r. z więzienia w Tarnowie przywieziono tam 728 więźniów. Od 2006r. decyzją Sejmu RP 14 czerwca obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Zagłady.
Na łamach rosyjskiej Nowej Gaziety Paweł Polan, demograf i historyk specjalizujący się w dziejach sowieckich i niemieckich przymusowych przesiedleń (jest profesorem Uniwersytetu w Stawropolu oraz Instytutu Dokumentowania Zbrodni Nazizmu w Kolonii) opublikował długi artykuł poświęcony kwestii emigracji żydowskiej. Precyzyjnie rzecz ujmując interesuje go poszukiwanie przez III Rzeszę, rozmaitych miejsc gdzie mogliby się osiedlić, czy raczej należałoby napisać, gdzie byliby przymusowo wysłani Żydzi zamieszkujący Niemcy i obszary zajęte przez Hitlera (Austrię, Czechy, Morawy, zachodnią część Polski). Artykuł Polana jest nie tylko lekcją historii i niezbędnej, a niedostępnej dla rosyjskiej publiczności wiedzy na ten trudny temat, ale stanowi też, choć nie wprost, bezpośrednią polemikę ze słowami Putina na o rzekomym antysemityzmie ambasadora Lipskiego. Lipski antysemitą nie był, w Polsce o tym wiemy, ale Rosjanie, póki co nie mieli możliwości wyrobienia sobie na ten temat poglądu. Dotychczas piszący o tym rosyjscy autorzy, oczywiście nie wliczając do tego grona propagandystów Putina w rodzaju kreatur takich jak Kisieliow, Gasparian czy Satanowski, podkreślali, że Lipski po rozpoczęciu wojny niemiecko – francuskiej wstąpił na ochotnika do armii i walczył z bronią w ręku przeciw Niemcom, co jak na rzekomego antysemitę, niemal sympatyka III Rzeszy, wydaje się dość dziwne. Teraz, wraz z artykułem Polana czytająca rosyjska publiczność otrzymuje potężną dawkę wiedzy i edukacji historycznej, z której każdy inteligentny człowiek wyciągnąć może na swój użytek wnioski.
Prezes fundacji From The Depths Johny Daniels w rozmowie z portalem Onet.pl przyznaje, że uroczystości upamiętniające wyzwolenie Auschwitz to wielka gra Putina i rosyjskich oligarchów. - Wielki błąd Yad Vashem. W dobie odradzających się na świecie demonów antysemityzmu mieliśmy okazję pokazać wszystkim światowym liderom zło, które zostało wyrządzone - twierdzi Daniels.
- To naprawdę ekscytujące prawybory na lewicy. Wciąż nie wiemy, czy p. Śmiszek będzie kandydatem na prezydenta, a p. Biedroń na pierwszą damę, czy na odwrót. Naród zamarł w oczekiwaniu - napisał na Twitterze Roman Giertych, komentując wybór Roberta Biedronia na kandydata Lewicy na prezydenta. Po fali krytyki jaka na niego spadła mecenas przeprosił; nie zadowoliło to jednak Krzysztofa Śmiszka, który dał temu wyraz na Twitterze.
Dziwne uczucie. Zwykle to ja wyzłośliwiam się na temat czyjegoś wyglądu, oczywiście wyłącznie w konwencji karykatury (nawiasem mówiąc, wcale nie jestem dobrym karykaturzystą, są lepsi, rysowanie karykatur to specjalna dziedzina, która ma swoich mistrzów), a tym razem ktoś się wyzłośliwił na temat mojej facjaty.
Lider WOŚP Jerzy Owsiak udzielił wywiadu portalowi Onet.pl, w którym zabrał głos ws. oskarżeń wobec prof. Tomasza Grodzkiego. - Mamy do czynienia z absolutnym momentem szczucia. Nie boję się tego mówić – ocenił. Jego wypowiedź skomentowała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która zaatakowała przy tym rząd i prezydenta RP Andrzeja Dudę.
Dziennikarz Telewizji Polskiej Miłosz Kłeczek mocno dał się we znaki Tomaszowi Grodzkiemu podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Jedno z pytań zadanych przez dziennikarza wyjątkowo zirytowało marszałka.
Prezydent Andrzej Duda poinformował we wtorek, że nie weźmie udziału w obchodach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia Auschwitz-Birkenau. Przyczyną jest fakt, iż organizatorzy nie przewidzieli wystąpienia prezydenta RP mimo, iż drogami dyplomatycznymi strona polska przekazała wolę zabrania głosu przez głowę państwa. Głos zabiorą natomiast prezydent Rosji Władimir Putin czy przedstawiciele Niemiec oraz Francji, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Sprawę skomentowało Forum Żydów Polskich.
Jak podaje stołeczna "Gazeta Wyborcza", Rafał Trzaskowski promuje projekt powstania ulicy Pawła Adamowicza. Inicjatywa miasta budzi spore kontrowersje, ponieważ od lat w Warszawie nie można nadać nazwać ulicy imieniem prezydenta Warszawy i Polski Lecha Kaczyńskiego, ale będzie za to ulica Pawła Adamowicza. Sprawę w ostrym tonie skomentował dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki.
- Stanowisko całego polskiego rządu i moje jako Prezydenta jest jednoznaczne: albo Polska będzie mogła zabrać głos, albo Prezydent Rzeczypospolitej nie powinien brać udziału w tym wydarzeniu - powiedział mediom prezydent Andrzej Duda po posiedzeniu Rady Gabinetowej, tłumacząc dlaczego nie weźmie udziału w obchodach związanych z 75. rocznicą wyzwolenia Auschwitz-Birkenau.