Włoska dziennikarka i korespondentka w Brukseli Giulia Bedini poinformowała na Twitterze, iż Polska, Francja i Czechy odrzuciły zaproponowane przez Radę Europejską stanowisko ws. Europejskiego Systemu Handlu Emisjami (ETS).
Rzeczniczka stołecznej prokuratury prok. Aleksandra Skrzyniarz poinformowała w czwartek PAP, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo ws. przekroczenia uprawnień poprzez pozostawienie bez biegu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Zdaniem prokuratury w ten sposób działano na szkodę interesu publicznego. Chodzi o czyn z art. 231 par. 2 Kodeksu karnego, za co grodzi do 10 lat więzienia.
Ja mężowi nie wskrzeszę życia, ale to nie jest pierwszy śmiertelny wypadek w Amazonie, niech w końcu ludzie przestaną tam umierać – mówiła w czwartek wdowa po zmarłym pracowniku podpoznańskiego magazynu Amazon. Poinformowała o złożeniu zażalenie na umorzenie śledztwa.
"Oświadczam, że artykuł w Gazecie Wyborczej pt. "Dwór Prezesa TVP" zawiera kłamstwa i zmanipulowane informacje. Został świadomie oparty na nieprawdziwych informacjach pozyskanych od osób, które same je odwołały" – informuje prezes TVP Jacek Kurski komentując czwartkową publikację "Gazety Wyborczej" na jego temat.
„Mamy do czynienia z niską wiarygodnością Rady Medycznej przy premierze. Obrady tego gremium nie są protokołowane, tylko ogłaszane. Nie wiemy kto, co naprawdę rekomendował, a wpływ tych rekomendacji ma wpływ na życie milionów Polaków. Członkowie Rady Medycznej nie deklarują, czy mają konflikt interesów, czy nie składają takiej deklaracji. Chodzi tu o to, czy nie są powiązani z koncernami farmaceutycznymi” - powiedział w Poranku „Siódma9” senator Jan Maria Jackowski (Prawo i Sprawiedliwość).
– Górnicy z kopalni „Wujek” polegli za wolną Polskę; patrząc na dzisiejszą Polskę – wolną, niepodległą, suwerenną – trzeba powiedzieć, że nie poszła tamta krew na marne – mówił prezydent Andrzej Duda w Katowicach podczas obchodów 40. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”.
– Koszt uprawnień do emisji CO2 w całości musi być przerzucony na odbiorców. To decyzja m.in. Donalda Tuska. Stawka 80 euro za emisję tony CO2 to główny powód gigantycznych podwyżek – twierdzi polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski.
– Czy pani kolega redakcyjny powinien mówić o praworządności w serwisach informacyjnych pani stacji, podczas gdy od sześciu lat łamał prawo? – zapytał dziennikarkę TVN24 wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.
Marek Lisiński twierdził, że gdy był ministrantem, to molestował go ksiądz. Sąd Apelacyjny w Łodzi orzekł, że kłamał na temat swojej przeszłości.
Ludziom pod rządami PiS-u już niedługo będzie żyło się niestety gorzej niż w czasach, kiedy rządziła PO. Bo jeśli inflacja będzie wynosiła około 8 proc., a taką dzisiaj mamy, to znaczy, że jeden miesiąc pracują za darmo – stwierdziła posłanka PO Izabela Leszczyna.
Szef Parlamentu Europejskiego, premier Słowenii oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej wspólnie podpisali deklarację dot. priorytetów legislacyjnych UE na 2022 rok.
ORP Sęp i ORP Bielik – ostatnie dwa okręty podwodne typu Kobben – zostały wycofane ze służby; o ostanim opuszczeniu bandery poinformowała 3. Flotylla Okrętów w Gdyni, do której należały jednostki.
Zomowiec Romuald S., członek plutonu specjalnego z kopalni „Wujek”, został skazany na trzy i pół roku więzienia. Rozmawiam ze Stanisławem Płatkiem, górnikiem z kopalni „Wujek” w Katowicach, przewodniczącym zakładowego komitetu strajkowego w grudniu 1981 r., podczas pacyfikacji rannym wskutek kul ZOMO. Od 1993 r. był pełnomocnikiem posiłkowym w procesie zomowców: „Nie braliśmy pod uwagę, że będą strzelali, myśleliśmy, że władza wyciągnęła wnioski z wydarzeń 1970 r. na Wybrzeżu, zresztą generał Jaruzelski w swoim wystąpieniu mówił, żeby nie polała się ani jedna kropla polskiej krwi. Słyszeliśmy, że są ranni na Manifeście Lipcowym, tylko nie wiedzieliśmy, w wyniku czego odnieśli obrażenia. Gdybyśmy mieli informacje, że strzelano do nich z broni palnej, to wydarzenia mogły potoczyć się inaczej”.
Niemal 90 proc. badanych uważa, że wiceminister sportu Łukasz Mejza powinien podać się do dymisji – wynika z badania opublikowanego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.
Nie żyje Alicja Tysiąc. Informację o jej śmierci przekazała posłanka Lewicy Katarzyna Kotula
Wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ prof. Krzysztof Pyrć przekazał na Twitterze, że Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach odnotowała pierwszy w Polsce przypadek wariantu Omikron w Polsce.
Stanisław Piotrowicz musi przeprosić byłą pierwszą prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf i sędziego Krzysztofa Rączkę – zdecydował w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie.
Jest śledztwo ws. przekroczenia uprawnień poprzez pozostawienie bez biegu wniosku szczecińskiej prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu – poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
„Konradzie Piasecki, doceniam samokrytykę, nawet niezamierzoną” – pisze do dziennikarza TVN24 szef TVP Jacek Kurski.
„Naprawdę czuję, że zmieniam Warszawę” – mówi w wywiadzie dla „Super Expressu” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Przyznaje również, że poważnie rozważa podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej. „Choćby niewielką. Nawet o poziom inflacji, czyli ok. 8 proc.” – wyjaśnia.