Od kilku miesięcy media rozpisują się na temat rozwodu Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela. Aktorka wydała dziś na swoim Instagramie mocne oświadczenie.
W serwisie informacyjnym stacja TVN24 wyemitowała w piątek materiał mający przedstawiać relacje „zwykłych mieszkańców”, którzy nie dostali się na spotkanie z prezesem PiS, Jarosławem Kaczyńskim. Jak donosi portal tvp.info, w roli rozmówców pojawiły się aktywistka KOD podpisana jako „mieszkanka Grudziądza” i radna z Inowrocławia należąca do klubu Ryszarda Brejzy – również podpisana jako mieszkanka miasta.
Inflacja w czerwcu wzrosła o 15,6 proc. rok do roku. Tak wysokiego wzrostu cen nie widzieliśmy od marca 1997 r. „Gromada nieudaczników z Tuskiem, Kosiniakiem czy Hołownią krytykuje rząd (?!) za inflację” – stwierdził na Twitterze wicemarszałek Sejmu i ważny polityk PiS Ryszard Terlecki. Dodał, że „gdyby to oni rządzili, mielibyśmy 60 procent inflacji jak w Turcji”.
Od 1 lipca 2022 r. banki mają obowiązek przekazać organom podatkowym dane dotyczące m.in. liczby rachunków posiadanych przez daną osobę, zgromadzonych na nich kwot oraz salda wpłat i wypłat – informuje „Rzeczpospolita”.
Jak informuje „New York Post”, podczas szczytu G7 w Niemczech Jake Sullivan, doradca amerykańskiego prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego, przerwał rozmowę Joe Bidena i Emmanuela Macrona. W sieci pojawiło się nagranie.
Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził odszkodowania dla poszkodowanych w aferze Amber Gold.
„Wspomnień czar, czyli przypomnijmy sobie, jak ekipa Tuska traktowała sferę budżetową. Ja pamiętam” – napisał na Facebooku przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.
Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak podpisał w piątek w Świdniku umowę na dostawę 32 wielozadaniowych śmigłowców typu AW149. Na wyposażenie polskich sił lądowych już od przyszłego roku trafią nowoczesne śmigłowce; to ważne w kontekście sytuacji międzynarodowej – zaznaczył szef MON.
– Ze stanowiska rzecznika Komisji Europejskiej wynika, że wypowiedź wiceszefowej KE Věry Jourovej, że nowela ustawy o SN nie wypełnia warunków zawartych w KPO, była wypowiedzią prywatną, żadne decyzje KE w tej sprawie nie zapadły – powiedział dziś na antenie TVP rzecznik PiS Radosław Fogiel.
Ukraiński ambasador Andrij Melnyk w rozmowie z dziennikarzem Tilo Jungiem komentował historyczne spory na linii Polska–Ukraina, dotyczące Stepana Bandery. Bronił Bandery i Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, która jest odpowiedzialna za rzeź wołyńską. Jest reakcje ukraińskiego MSZ.
Na początku czerwca prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odbył wideorozmowę z fałszywym merem Kijowa Witalijem Kliczką – ustaliło Radio ZET. Dziś na Twitterze pojawiły się nagrania z minionej rozmowy. Możemy na nich usłyszeć, jak włodarz stolicy skarży się na polski rząd.
Centralne Biuro Antykorupcyjne przeprowadza kontrolę dokumentacji dotyczącej przetargu na zakup nowego taboru. W czwartek funkcjonariusze odwiedzili w tej sprawie stołeczny ratusz.
W ramach drugiej gali Prime MMA ma się odbyć kolejna walka lewackiego aktywisty i publicysty „Krytyki politycznej” Jasia Kapeli. Podczas programu „Zadyma” poprzedzającego wydarzenie doszło do awantury. Wszystko za sprawą tatuażu Kapeli, który obraża św. Jana Pawła II.
Inflacja CPI w czerwcu wyniosła r/r 15,6 proc. – taką wiadomość przekazał dziś Główny Urząd Statystyczny.
Jacek Żakowski w piątkowym programie odniósł się do sprawy Tomasza Lisa. Przypomnijmy, że Lis został zawieszony jako stały gość audycji Żakowskiego w Radiu TOK FM.
Wyemitowany w czwartek francuski film dokumentalny „Prezydent, Europa i wojna” ujawnia kulisy rozmów prezydenta Francji Emmanuela Macrona z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem i prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim od 20 lutego aż do przyjazdu zachodnich przywódców do Kijowa.
Podczas kolejnego starcia na Wimbledonie Iga Świątek mogła liczyć na wsparcie polskich kibiców, którzy licznie pojawiają się na kortach. Uwagę wszystkich przykuł chłopiec, który stał na trybunie z kartonem, na którym napisał: „Iga, chcesz pizzę?”.
To zła wiadomość dla fanów Grzegorza Markowskiego. Okazuje się, że nie będą mieli już zbyt wielu okazji, by zobaczyć go na scenie.
Opiekunki ze stołecznych żłobków prosiły prezydenta Warszawy o podwyżki. W maju wysłały do niego list w tej sprawie. Jednak Rafał Trzaskowski do tej pory im nie odpowiedział. Opiekunki czują się zawiedzione.
W piątek przez cały dzień będzie pogodnie i gorąco z lokalnymi burzami – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Folwarski. Na zachodzie kraju i Pomorzu możliwe są trąby powietrzne.