– Postanowiliśmy naszą najbliższą nie tyle konwencję, bo raczej należałoby to określić mianem wiecu, zorganizować tam, gdzie jest realny problem, gdzie ludzie oczekują pomocy od polityków, czyli w Bogatyni, gdzie jest kopalnia Turów – poinformował we wtorek szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński.
„Co za ulga! Udało się wygrać z guru! Na wszystkich frontach! Widać, ile warte były te medialne oskarżenia!” – pisze na Twitterze Barbara Piela, autorka słynnych „Plastusiów”, komentując umorzenie procesu sądowego, jaki wytoczył jej Jerzy Owsiak.
– Kiedyś na Kos nie było takich sytuacji, jak morderstwo Anastazji. Była to bardzo bezpieczna wyspa. Od kilku lat, kiedy pojawili się tu imigranci, stało się zdecydowanie mniej bezpiecznie – mówi w rozmowie z PAP mieszkaniec wyspy.
Do mediów wciąż napływają nowe informacje związane z brutalnym zamordowaniem na greckiej wyspie Kos 27-letniej wrocławianki, Anastazji Rubińskiej. Głos w sprawie niektórych doniesień mediów zabrał partner ofiary.
Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu na posiedzeniu rządu we wtorek poinformował, że dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy planuje uderzyć na terytorium Rosji, w tym na Krym, za pomocą amerykańskich i brytyjskich rakiet dalekiego zasięgu – HIMARS i Storm Shadow.
Kanadyjskie i amerykańskie służby prowadzą szeroką akcję poszukiwawczą w celu odnalezienia turystycznej łodzi podwodnej, która zaginęła w niedzielę na wodach Oceanu Atlantyckiego. Na pokładzie jednostki, która miała obserwować wrak Titanica, jest pięć osób, w tym brytyjski miliarder i podróżnik Hamish Harding oraz ojciec i syn pochodzący z jednej z najbogatszych pakistańskich rodzin.
Telewizja Polska poinformowała oficjalnie, że legendarny program „Magazyn Kryminalny 997” zniknie z anteny TVP. Widzowie mogli oglądać produkcję od 1986 roku, czyli przez 37 lat.
– Proces rozpatrywania formalnych wniosków od sojuszników o transferze F-16 do Ukrainy jest już w toku, ale może zająć kilka miesięcy – powiedział w Paryżu przedstawiciel Departamentu Stanu Stan Brown. Zaznaczył, że dotychczas USA nie zdecydowały się przekazać własnych maszyn.
Na procesji Orderu Podwiązki, której tradycja sięga 1348 roku, zabrakło jednego z członków rodziny królewskiej. Chodzi o księcia Andrzeja, który do tej pory nie opuszczał tego typu uroczystości.
Już pożegnanie Donalda Tuska na zjedzie Europejskiej Partii Ludowej w Rotterdamie w maju 2022 roku, kiedy odchodził ze stanowiska jej przewodniczącego, przez szefową Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, było wyraźnym sygnałem, że instytucje europejskie, będą go wspierać w kampanii parlamentarnej w Polsce, tak żeby odzyskał on władzę w naszym kraju.
Tylko 23 proc. ankietowanych Ukraińców chciałoby zmiany prezydenta Wołodymyra Zełenskiego po wygraniu wojny z Rosją - wynika z opublikowanego w poniedziałek sondażu Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii (KMIS).
Znany dziennikarz Robert Mazurek w okresie wakacyjnym nie będzie prowadził „Porannej rozmowy” RMF FM. Stacja poinformowała już, kto go zastąpi.
Media obiegło nagranie, na którym widać, jak policja ściga motocyklistę, uciekającego ulicami Łodzi. Młody mężczyzna jechał na tylnym kole, w dodatku miał zaklejoną tablicę rejestracyjną. Nie reagował na żadne apele i próby zatrzymania go, tym samym stwarzając śmiertelne zagrożenie na drodze.
Ukraińska aktywistka, która oblała farbą ambasadora Rosji w Polsce nie poniesie konsekwencji prawnych. Śledczy umorzyli postępowanie – poinformował we wtorek Szymon Banna z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła we wtorek propozycję pakietu pomocowego dla Ukrainy o wartości 50 mld euro.
Polska Straż Graniczna odnotowała kolejne incydenty na granicy z Białorusią, związane z agresywnym zachowaniem nielegalnych migrantów. Kamienie i konary drzew poleciały zza stalowej bariery w kierunku patroli SG i żołnierzy. Nikt nie odniósł obrażeń, uszkodzono kilka aut.
– We wtorek do Sądu Okręgowego w Krakowie wpłynęły dwa pozwy przeciwko dwóm niemieckim koncernom współpracującym ze zbrodniczym system III Rzeczy – poinformowała adwokat dr Monika Brzozowska-Pasieka, prezes Fundacji Odszkodowań Wojennych Obrońcy – Obrońcom.
Książę William wraz z małżonką Kate Middleton aktywnie uczestniczy w życiu publicznym i wypełnia obowiązki, jakie na nim spoczywają. Okazuje się, że syn króla Karola III planuje przeprowadzenie prawdziwej rewolucji w kraju. Ma się ona wiązać z pomocą dla najuboższych.
We wtorek w Berlinie odbywają się niemiecko-chińskie konsultacje rządowe. Do stolicy Niemiec przyleciał chiński premier Li Qiang, który zabrał ze sobą połowę swojego gabinetu. To pierwsza zagraniczna wizyta chińskiego polityka.
We wtorkowym wydaniu „Dzień dobry TVN” nie zabrakło gorących emocji. Jedna z prezenterek wdała się bowiem w dyskusję z Marcinem Prokopem, czego szybko pożałowała. W studio zrobiło się nerwowo.