– Niemcy liczą, że jeśli wybory w Polsce wygra opozycja, to temat reparacji zostanie zamieciony pod dywan. My na to nie pozwolimy – powiedział w poniedziałek w Kielcach wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, który spotkał się w Wilnie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem oraz premierem Szwecji Ulfem Kristerssonem, poinformował w poniedziałek wieczorem, że turecki przywódca zgodził się przekazać wniosek o akcesję Szwecji do Sojuszu pod głosowanie w parlamencie i zapewnił, że zostanie on ratyfikowany.
„Dla krajów NATO szczyt w Wilnie miał być pokazem jedności, ale nieoczekiwane ultimatum, jakie postawiła Ankara w sprawie akcesji Szwecji, domagając się ponownego otwarcia rozmów na temat wejścia Turcji do UE, grozi konfliktem między członkami sojuszu” – pisze w poniedziałkowym komentarzu AFP.
Wciąż wrze wokół popularnego programu „Dzień dobry TVN”. Wszystko przez ostatnio wprowadzone zmiany.
Rafał Ziemkiewicz wygrał z „Newsweekiem” i Tomaszem Lisem w Sądzie Najwyższym. Tym samym unieważnił wyroki dwóch sądów niższej instancji.
– Popieramy unijne aspiracje Turcji, ale sprawa ta nie powinna być przeszkodą dla przyjęcia Szwecji do NATO – powiedział w poniedziałek rzecznik Departamentu Stanu Matthew Miller. Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowych słów tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, który połączył obie sprawy.
Prezydent USA Joe Biden przyleciał w poniedziałek wieczorem do Wilna, by wziąć udział w rozpoczynającym się we wtorek dwudniowym szczycie NATO.
Znany prezenter Filip Chajzer zniknął z programu „Dzień dobry TVN”. Powodem jest choroba. Teraz udzielił szczerego wywiadu dla „Faktu”.
Złamanie jedności NATO jest jednym z głównych celów Rosji - napisał pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Rosja liczy na to, że uda się skompromitować rozpoczynający się w Wilnie szczyt Paktu Północnoatlantyckiego.
– Obejrzałam film „Wołyń”, który kilkakrotnie zatrzymywałam. Były tam pokazane rzeczy, które nie mieściły się w głowie. Płakałam. Nie rozumiałam, po co, dlaczego zabito tych ludzi. Serce mi pękało. Potem nie mogłam spać przez dwie noce – mówi Ołena, przebywająca w Polsce Ukrainka, w rozmowie z Cezarym Krysztopą na łamach najnowszego wydania „Tygodnika Solidarność”.
Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk przekazał informację na temat podpisania umowy na budowę głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu.
Ponad 15 lat temu Angela Merkel dopilnowała, żeby Ukraina nie stała się członkiem NATO. Nadal nie ma zmiany kursu w tej kwestii. Merkel, Scholz, a także Biden nie zdają sobie sprawy, że „nic tak nie odstrasza Putina, jak NATO”. Ci, którzy chcą prawdziwego, trwałego pokoju, „muszą pozwolić na rozpoczęcie procesu akcesyjnego teraz” – pisze „Bild”.
Hiszpańskie media obiegła zaskakująca wiadomość. Jeśli doniesienia się potwierdzą, będzie to duży cios dla Roberta Lewandowskiego.
O dostawie pierwszych dwóch egzemplarzy koreańskich lekkich myśliwców FA-50 poinformował minister obrony Mariusz Błaszczak.
„Grupa Socjalistyczna (S&D) w Parlamencie Europejskim nie przeprowadziła podstawowych kontroli w celu ochrony przed korupcją ze strony własnych eurodeputowanych” – pisze na łamach "Brussels Signal" Tadhg Pidgeon, irlandzki dziennikarz, powołując się na wewnętrzny raport S&D w sprawie afery Katargate.
Ostatnio w mediach głośno o popularnym programie Polsatu „Nasz nowy dom”. Tymczasem architekt Maciej Pertkiewicz w rozmowie z haloursynow.pl powiedział całą prawdę o tym, jak wyglądają remonty domów.
Światowi przywódcy zlatują się do Wilna na czwarty od inwazji Rosji na Ukrainę szczyt NATO. Jak nieoficjalnie informuje korespondent TVP Dominika Cosic, „są duże szanse, że jeszcze dziś Turcja da zielone światło dla wejścia Szwecji do NATO”.
Budżet na obronność na ten rok to 3,9 proc. PKB. Jesteśmy w czołówce Sojuszu Północnoatlantyckiego, jeżeli chodzi o wydatki na obronność - mówił prezydent Andrzej Duda po odprawie kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych RP.
Brytyjskie media obiegła zaskakująca informacja. Okazuje się, że żona króla Karola III Camilla Parker-Bowles jest wściekła na Kate Middleton. GB News informuje, że Camilla w akcie zemsty chciała nawet skłócić Kate z księciem Williamem.
Żona może ubiegać się o wypłacenie odszkodowania za śmierć swojego męża. W jakich przypadkach takie świadczenie może być wypłacone? Przyglądamy się bliżej warunkom związanym z jego przyznaniem.