Tak niedawni (podczas "ciamajdanu") "obrońcy demokracji i wolności słowa" utrudniają pracę dziennikarzom trzaskając im drzwiami przed nosem
- Niby wszystko było normalnie, gdyby nie to, że nagle zaczęły dochodzić dziwne dźwięki. Ja to nazwałem dudnięcia, trzaski, huki, później taki jakby dźwięk niszczonej konstrukcji. Ja to nazwałem jako taki szczęk-jęk, jakby konstrukcja metalowa się po prostu niszczyła. I detonacje. Te detonacje były tak silne, że aż było czuć tę falę dźwiękową jak przechodziła przez nas. Naprawdę, niemalże potargała ciałem (…) Pamiętam później dźwięk milknącego silnika. I cisza - relacjonował to czego doświadczył 10 kwietnia 2010 roku Artur Wosztyl pilot Jaka-40, który lądował w Smoleńsku przed Tupolewam
- Wydaje się, że to taki drugi skok na OFE. Pierwszy to był, wiadomo, związany z tym żeby przejąć obligacje i instrumenty dłużne, teraz jest kolejny. Zyska rząd, zyskają członkowie OFE, zyska Komisja Europejska, zyskają członkowie PTE, kurcze, tylko kto za to zapłaci? Myślę, że my wszyscy - mówił w Telewizji Republika ekonomista dr Cezary Mech były szef Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi
Jest ścisły związek pomiędzy wyjazdem Wałęsy do Moskwy, a ideą odwołania rządu Olszewskiego - mówił w Polskim Radio24 prof. Sławomir Cenckiewicz
Z inicjatywy ministra kultury doszło do porozumienia z MNiSW oraz władzami Warszawy w celu utworzenia Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie - poinformowało dziś Ministerstwo Kultury. Jednak również dziś obecny właściciel muzeum – Naczelna Organizacja Techniczna zwołała konferencje, na której poinformowała, że nie przekaże ministerstwom i miastu zbiorów w zamian za uregulowanie długów muzeum. NOT uważa się za właściciela zbiorów i muzeum. Jednocześnie NOT pracowników muzeum, którzy w czasie konferencji domagali się wypłaty zaległych wynagrodzeń, odesłał do ministra kultury. Zdaniem NOT to minister obiecał pracownikom wypłatę zaległych wynagrodzeń. Zatem NOT czuje się właścicielem eksponatów muzeum, które chce sprzedać, ale nie poczuwa się do długów, które narobił zarządzając muzeum.
My, niżej podpisani naukowcy polscy, pracujący zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami, stanowczo sprzeciwiamy się tworzeniu i rozpowszechnianiu przez Jana Grabowskiego fałszywego i krzywdzącego obrazu Polski i Polaków podczas II wojny światowej oraz obarczaniu Narodu Polskiego winą za zbrodnię Holocaustu - czytamy w liście protestacyjnym naukowców skupionych wokół reduty Dobrego Imienia przeciwko działalności wykładowcy uniwersytetu w Ottawie, oskarżającego Polaków o współudział w Holocauście
Rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Gdańsku, Rafał Terlecki, wyjaśnił, jak doszło do wezwania posłanki PiS na świadka.
7,5% - tyle według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyniosła stopa bezrobocia w maju br. To o 0,2 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej i o 1,6 pkt. proc. mniej niż rok temu. Tak niskiego bezrobocia w maju nie było od 26 lat.
Przewodnicząca sejmowej komisji śledczej ds. Amber Gold, Małgorzata Wassermann (PiS), skomentowała dzisiaj wezwanie ją przez gdański sąd na przesłuchanie.
Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS), był dzisiaj gościem Adriana Klarenbacha w Gościu Poranka. Polityk skomentował m.in zamieszanie wokół przewodniczącej komisji ds. Amber Gold Małgorzaty Wassermann, która została wezwana przez gdański sąd na przesłuchanie.
Paweł Kukiz był gościem Andrzeja Stankiewicza w programie "Onet Opinie". Przewodniczący Kukiz`15 wypowiadał się między innymi na temat polityki prowadzonej przez wicepremiera Mateusza Morawieckiego.
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie będzie współprowadzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. 6 czerwca 2017 r. umowę w tej sprawie podpisali w siedzibie teatru: wicepremier prof. Piotr Gliński oraz marszałek Adam Struzik.
Ta historia lotem błyskawicy obiegła internet. 47-letni Roy Larner, znany teraz jako "Kibic z Millwall" w czasie sobotnich zamachów w Londynie wykazał się brawurową wręcz odwagą i bohaterstwem. Zdarzenie zrobiło wrażenie nawet na redaktorach Agory, niespecjalnie przychylnym kibicom.
Jak poinformował Niemiecki MSZ, nasi zachodni sąsiedzi nie wywiązują się najlepiej ze swoich zobowiązań ws. relokacji uchodźców z Grecji. Berlin przyznaje, że zamiast 28 tysięcy, przyjechało tylko 2,5 migrantów.
Polskie firmy z sektora kosmicznego – mimo że jego rozwój trwa dopiero kilka lat – mają już na koncie wiele poważnych sukcesów, m.in. w zakresie łazików marsjańskich czy penetratorów. Rząd zgodnie z przyjętą strategią liczy, że dzięki stworzeniu sprzyjających warunków do rozwoju branży do 2030 roku stanie się ona poważnym graczem w Europie. Dziś poważnym wyzwaniem dla firm jest pozyskanie finansowania na projekty badawcze.
"W związku z publicznym oświadczeniem dr. Bartłomieja Arłukowicza (w programie TVN „Tak jest”, 29 maja br.), że tabletka ellaOne nie ma działania wczesnoporonnego – wyrażamy zdecydowany protest przeciw takiemu dezinformowaniu opinii publicznej przez lekarza i polityka" - piszą ginekolodzy: Ewa Ślizień-Kuczapska i Jacek Szulc, oraz biochemik dr hab. Andrzej Lewandowicz.
Jak informują arabskie media, trzech lub czterech uzbrojonych terrorystów wtargnęło do parlamentu w Teheranie. Najpierw podawano informację, że w wyniku ataku zginęło 7 osób, a terroryści wzięli 4 zakładników. Teraz mówi się o 12 ofiarach śmiertelnych.
7 czerwca 2017 r. PZU i PFR sfinalizowali zakup 32,8% akcji Banku Pekao SA za łączną kwotę 10,6 mld złotych. Cena nabycia jednej akcji wynosi 123 złote. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach. Dzięki tej strategicznej inwestycji, PZU staje się największą grupą finansową w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.
"Moje serce i umysł są z Londynem po kolejnym tchórzliwym ataku. Europa wspiera Wielką Brytanię w walce z terroryzmem" – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej po kolejnym zamachu terrorystycznym. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.
Już w zeszłym roku policja wydała negatywną opinię o organizacji Przystanku Woodstock. Jego organizator w prywatnych mediach związanych z totalną opozycją krytykował wtedy tę decyzję. W tym roku opinia też będzie negatywna – powiedział Mariusz Błaszczak w "Sygnałach Dnia". Komentatorzy zastanawiają się, czy festiwal Jerzego Owsiaka zostanie odwołany.