Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych odpowiada Gazecie Wyborczej Wiadomości
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych odpowiada Gazecie Wyborczej

Stanowisko Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. w sprawie publikacji redaktora Łukasza Woźnickiego „Czy Kaczyński wie o układzie w PWPW” w Gazecie Wyborczej w dniu 19.09.2016 roku

Prezydent Duda w ONZ: Obowiązkiem przywrócenie prawa człowieka do życia w jego WŁASNEJ ojczyźnie Wiadomości
Prezydent Duda w ONZ: Obowiązkiem przywrócenie prawa człowieka do życia w jego WŁASNEJ ojczyźnie

- Gdy zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu masowych migracji, dochodzę do wniosku, że tym, czego często brakuje w dyskusjach na ten temat, jest rozróżnienie na migracje ekonomiczne i uchodźstwo wojenne - mówił prezydent Duda na forum ONZ podczas debaty na temat światowego kryzysu migracyjnego

Prawo konsumenckie. Odszkodowanie po nieudanych wakacjach Wiadomości
Prawo konsumenckie. Odszkodowanie po nieudanych wakacjach

Wakacje raczej już za nami, ale zapewne nie wszyscy mają z nich tylko miłe wspomnienia. Zawsze może się zdarzyć, że hotel ma standard znacznie niższy od zamawianego, a atrakcji wcale nie było tak dużo, jak zapowiadano. Dlatego warto wiedzieć co i kiedy zrobić, żeby po nie całkiem udanych wakacjach mieć jakieś zadośćuczynienie.

Budżet z wątpliwościami. „Plan Morawieckiego” bez dialogu w RDS Wiadomości
Budżet z wątpliwościami. „Plan Morawieckiego” bez dialogu w RDS

Projekt przyszłorocznego budżetu państwa, udział partnerów społecznych w rozmowach dotyczących „Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju – to główne tematy dyskusji, jaka odbyła się 15 września na posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego, kierowanej przez Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” Piotra Dudę.

Niemal 40 proc, Polaków nie miało urlopu w wakacje - pracowali Wiadomości
Niemal 40 proc, Polaków nie miało urlopu w wakacje - pracowali

Z badania przeprowadzonego przez Praca.pl wynika, że 37 proc. badanych Polaków nie skorzystało z letniego urlopu. Część zdecyduje się na urlop jesienią lub zimą, ale część po prostu nie mope sobie na urlop pozwolić, bo nie ma umowy o pracę.

Reforma szkolnictwa wyższego w sobotniej Debacie TVP Info Wiadomości
Reforma szkolnictwa wyższego w sobotniej Debacie TVP Info

Dopasowanie nauki w szkołach wyższych do rynku pracy, współpraca uczelni z biznesem, ale także rozwój nauk humanistycznych i propagowanie społecznej odpowiedzialności nauki, to zasadnicze elementy założeń reformy przestawionych w wrześniu przez Jarosława Gowina. W sobotniej Debacie TVP Info rozmawiali o nich wykładowcy, przedstawiciele ministerstwa nauki oraz studentów.

[Nasz News] Protest Solidarności w Ministerstwie Zdrowia. Premier nie spotka się ze związkowcami Wiadomości
[Nasz News] Protest Solidarności w Ministerstwie Zdrowia. Premier nie spotka się ze związkowcami

Rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował „Tygodnik Solidarność”, że rozmowy z protestującymi w Ministerstwie Zdrowia związkowcami ma prowadzić minister Konstanty Radziwiłł. W ten sposób odpowiedział na pytanie: „czy premier Beata Szydło planuje spotkać się z protestującymi?”.

USA: Trwają poszukiwania podejrzanego o atak Wiadomości
USA: Trwają poszukiwania podejrzanego o atak

Ahmad Khan Rahami, 28-letni mieszkaniec New Jersey, jest poszukiwany przez policję w związku z sobotnim wybuchem, do którego doszło na Manhattanie.

Andrzej Duda spotkał się z rodzicami amerykańskiego żołnierza, który uratował życie Polakowi Wiadomości
Andrzej Duda spotkał się z rodzicami amerykańskiego żołnierza, który uratował życie Polakowi

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z polskim żołnierzem por. Karolem Cierpicą, któremu życie uratował amerykański wojskowy sierż. Michael Ollis. W spotkaniu uczestniczyli rodzice Amerykanina.

Bartłomiej Misiewicz wystąpił o zawieszenie Wiadomości
Bartłomiej Misiewicz wystąpił o zawieszenie

Bartłomiej Misiewicz, szef gabinetu politycznego Ministerstwa Obrony Narodowej i jednocześnie rzecznik ministra Antoniego Macierewicza, wystąpił o zawieszenie w sprawowanych przez niego funkcjach. Szef resortu obrony nie podjął decyzji w tej sprawie.

Służby sprawdzą media publiczne? Wiadomości
Służby sprawdzą media publiczne?

Telewizja Publiczna, Polskie Radio i Polska Agencja Prasowa znalazły się na liście sześćdziesięciu sześciu spółek Skarbu Państwa, których umowy niewykluczone, że zostaną skontrolowane przez służby.

Związkowcy "S" ochrony zdrowia żądają pilnego spotkania z premier Szydło. Będą czekać do skutku Wiadomości
Związkowcy "S" ochrony zdrowia żądają pilnego spotkania z premier Szydło. Będą czekać do skutku

Żądają pilnego spotkania z premier Beatą Szydło. Do tego czasu nie zamierzają opuścić gmachu ministerstwa zdrowia. To protest przedstawicieli „Solidarności” po spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia, które odbyło się dzisiaj u ministra Konstantego Radziwiła. - Minister zbywa nasze postulaty i nie zamierza realizować programu wyborczego – powiedziała Maria Ochman, szefowa Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

ORP Kościuszko powrócił do kraju Wiadomości
ORP Kościuszko powrócił do kraju

Zakończyła się dwumiesięczna misja ORP gen Tadeusz Kościuszko. Polska fregata rakietowa przebywała na Morzu Śródziemnym, Egejskim i Czarnym w ramach misji związanej z kryzysem uchodźczym.

Jóżef Dziki dla "TS": W Polsce w dalszym ciągu dochodzi do dyskryminacji związkowców Wiadomości
Jóżef Dziki dla "TS": W Polsce w dalszym ciągu dochodzi do dyskryminacji związkowców

– Należy poprawić egzekwowanie prawa tak, aby pracodawca nie mógł prześladować pracownika za działalność związkową. W całej Europie związki zawodowe są szanowane i traktowane po partnersku, a w Polsce w dalszym ciągu dochodzi do dyskryminacji związkowców – mówi Józef Dziki, przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ Solidarność, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.

Dziś spotkanie w sprawie ustalenia zasad odtajniania dokumentów z tzw. zbioru zastrzeżonego Wiadomości
Dziś spotkanie w sprawie ustalenia zasad odtajniania dokumentów z tzw. zbioru zastrzeżonego

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, w tym być może szef resortu minister Antoni Macierewicz, a także minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz członkowie Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.

Na badania uczelni składają się wszyscy, korzystają nieliczne spółki i ich właściciele Wiadomości
Na badania uczelni składają się wszyscy, korzystają nieliczne spółki i ich właściciele

Przedsiębiorstwom, które w różny sposób wypączkowały z uczelni, oraz innym formom transferu nauki z uczelni do biznesu w Polsce i na świecie przypisuje się znaczącą rolę w życiu gospodarczym, znacznie większą niż wynikałoby to z ich faktycznej możliwości oddziaływania na rynek. W większości krajów firmy odpryskowe nie stanowią nawet jednego procenta liczby wszystkich rocznie zakładanych firm.

Mniej studentów, wyższa jakość. MNiSW zapowiada zmiany w finansowaniu polskich uczelni Wiadomości
Mniej studentów, wyższa jakość. MNiSW zapowiada zmiany w finansowaniu polskich uczelni

Uczelnie powinny postawić na wyższą jakość kształcenia, umiędzynarodowienie oraz odchodzić od kształcenia masowego - mówi wiceminister nauki Teresa Czerwińska i zapowiada zmiany w zasadach rozdzielania dotacji podstawowej dla uczelni publicznych.

Konrad Szymański: Polska będzie stała na czele obozu prawdziwych zmian w UE Wiadomości
Konrad Szymański: Polska będzie stała na czele obozu prawdziwych zmian w UE

- Polska będzie stała na czele obozu prawdziwych zmian w UE - mówił w „Kwadransie politycznym” TV Republika Konrad Szymański, wiceminister w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Polscy łyżwiarze szybcy doczekają się wreszcie krytego toru we własnym kraju Wiadomości
Polscy łyżwiarze szybcy doczekają się wreszcie krytego toru we własnym kraju

Przypomnijmy, że z dwóch ostatnich zimowych olimpiad wracali z medalami, choć przygotowywać się do nich musieli za granicą. Dyskusje na temat budowy w Polsce krytego toru lodowego trwały ponad dwadzieścia lat.

Nie wszystko, co mamy w domu, komornik może zabrać. Czego nie może? Wiadomości
Nie wszystko, co mamy w domu, komornik może zabrać. Czego nie może?

Zwykło się mawiać, że „nie wszystko złoto, co się świeci”. Także nie wszystko, co mamy w domu, komornik może zabrać. Zadaniem organu egzekucyjnego jest wyegzekwowanie dochodzonych należności na rzecz wierzyciela. Zazwyczaj samo postępowanie egzekucyjne i kontakt z komornikiem nie kojarzą się najlepiej, a to wszystko za sprawą szerokich uprawnień, jakie przysługują komornikowi i możliwości, wydawałoby się, odebrania w takim postępowaniu niemal wszystkiego, co mamy.

Emerytury
Stażowe