Żołnierze nie jedli trzy dni? Dowództwo Operacyjne RSZ dementuje słowa gen. Różańskiego

- Każdy gest sympatii ze strony społeczeństwa odbierany jest przez żołnierzy przyjaźnie, to jest bardzo miłe. Ale akurat mówienie o tym, że np. od trzech dni żołnierze nie jedli posiłku, bo takie sygnały też dochodzą, chyba nie świadczy najlepiej o tym, jak w tej chwili jest kierowana armia
- mówił na antenie Radia ZET były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Mirosław Różański.
Na oficjalnym profilu Dowództwa Operacyjnego RSZ na Twitterze pojawiło się oświadczenie, w którym zdementowano te doniesienia.
Stanowczo dementujemy pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje dotyczące rzekomych złych warunków służby żołnierzy chroniących polską granicę. Każdego dnia żołnierze otrzymują trzy posiłki zapewniające kompleksowe zapotrzebowanie odżywcze. Ciepłe jedzenie jest też dowożone do żołnierzy pilnujących granicy w nocy
- wskazano w oświadczeniu.
Oświadczenie 🇵🇱 pic.twitter.com/wUN1tGFKRY
— Dowództwo Operacyjne (@DowOperSZ) November 17, 2021
🎥 Gen. @MirekRozanski: Dochodzą sygnały, że żołnierze nie jedli od 3 dni. Nie jest to najlepszy obraz, jeśli armia musi być karmiona przez społeczeństwo @RadioZET_NEWS #GośćRadiaZET ⬇️https://t.co/ww0aXNzWjW pic.twitter.com/7kZftVH8T1
— Gość Radia ZET (@Gosc_RadiaZET) November 17, 2021
Tagi
Komentarze
Leon XIV na Wyspach Kanaryjskich: Celem jest spotkanie z Chrystusem

Wiceszef MON: Liczba 300 tys. żołnierzy zawodowych zostanie osiągnięta do 2039 r.

Plan holenderskiego rządu dla migrantów. „Kończy się epoka naiwności”

Policja zatrzymała kurierów i migrantów przy granicy z Litwą

Politico: USA wycofają odrzutowce, niszczyciele i okręty podwodne z europejskiego obszaru NATO

