"Rezygnuję". Histeria po powołaniu Beaty Szydło do Rady Muzeum Auschwitz

- Dzisiaj dowiedziałem się (z prasy), że zostałem powołany na kolejną kadencję (2021-2025) do Rady przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu" - napisał Stanisław Krajewski do ministra Glińskiego. “Wyraziłem kiedyś na to zgodę, będąc w kontakcie z dyrekcją Muzeum. Jednak okazało się, że tym razem obok osób zajmujących się tematyką dotyczącą obozu znalazła się tam p. Beata Szydło. Rozumiem to jako upolitycznienie Rady. W takiej sytuacji nie widzę dla siebie możliwości funkcjonowania w jej ramach. Rezygnuję zatem z członkostwa w tej Radzie
- pisze prof. Stanisław Krajewski w liście do wicepremiera Glińskiego
- Szydło w Radzie Muzeum Auschwitz to skandal! Od wielu lat rząd nie powołuje nowego składu Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Mianował za to dziewięcioro członków Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. A wśród nich Beatę Szydło, słynącą z obskuranckich wypowiedzi wymierzonych w LGBT oraz wielkiej aktywności na rzecz tuszowania krzywd, jakich doznawali Żydzi ze strony Polaków.
- pisze prof. Jan Hartman
Beata Szydło podnosi kwestię POMOCY jakiej udzielali zamieszkali w okolicy Auschwitz Polacy Więźniom niemieckiego obozu koncentracyjnego
Komentarze
Z Muzeum Auschwitz zniknęła tablica upamiętniająca Polaków. „Eliminacja pamięci”

10 lat od wprowadzenia 500 plus. Beata Szydło przypomina

Beata Szydło: To pierwszy etap odsuwania KO od władzy w całej Polsce

Ratowały Żydów, Niemcy skazali je na śmierć. Wstrząsające losy Polek z Auschwitz
Beata Szydło: „Cesarskie” zachowania von der Leyen budzą coraz większe oburzenie

