Agnieszka Ścigaj: Jeśli dojdzie do tego porozumienia to odejdę z Sejmu
31.07.2019 15:06

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Agnieszka Ścigaj była dzisiaj gościem Pawła Balinowskiego w audycji „w samo południe” w radiu RMF. „Nie widzę się na listach Wolność czy Pana Korwin-Mikkego” - mówiła jeszcze we wtorek poseł Kukiz'15. Jeżeli miałoby dojść do porozumienia między Konfederacją a jej ugrupowaniem, to przewiduje odejście z Sejmu
"Ja w tej chwili czekam na ostateczne decyzje naszego ugrupowania, i wtedy będę wiedziała, jakie indywidualne decyzje podejmować, bo to jest tak, że ja się liczę z celami wspólnymi, zdecydowałam się zrezygnować z własnych ambicji i planów, po to, żeby zrealizować cele, które postawił sobie Kukiz'15, ale gdzieś granice w moich celach są. Podejmę tę decyzję, kiedy będę znać decyzje ugrupowania"
Tak o możliwości startu z ramienia ludowców wypowiada Agnieszka Ścigaj.
Na pytanie czy Kukiz 15 chyli się ku upadkowi odpowiedziała, że ugrupowanie przygotowuje się do jesiennych wyborów tak jak każde inne. Jak sama mówi, mocna polaryzacja polskiej sceny politycznej wymusza prowadzenie rozmów koalicyjnych z konkurencyjnymi partiami. Paweł Kukiz dostał upoważnienie do prowadzenia rozmów koalicyjnych i programowych, które powoli zmierzają do końca.
OW
zródło: tvp.info/RMF24

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.07.2019 15:06
Przemysław Czarnek do protestujących rolników: Przypomnijcie koalicji 13 grudnia ich niespełnione obietnice wyborcze
14.11.2025 18:16

Komentarzy: 0
„Protestujący powinni przypomnieć dziś rządzącym, z PSL-u w szczególności, panu Krajewskiemu i całej koalicji 13 grudnia, jakie były obietnice wyborcze, które nie są do tej pory spełnione” - powiedział prof. Przemysław Czarnek komentując w mediach społecznościowych rolnicze protesty.
Czytaj więcej
Kosiniak-Kamysz bez konkurencji? Ludowcy wybiorą nowe władze PSL
09.11.2025 08:35

Komentarzy: 0
W sobotę 15 listopada odbędzie się kongres Polskiego Stronnictwa Ludowego, podczas którego wybrane zostaną nowe władze partii. Wszystko wskazuje na to, że Władysław Kosiniak-Kamysz pozostanie na stanowisku prezesa, a o fotel szefa Rady Naczelnej powalczą Waldemar Pawlak i Piotr Zgorzelski.
Czytaj więcej
"Co za przypadek". Nowe informacje w aferze z działką pod CPK
03.11.2025 11:14

Komentarzy: 0
Poseł PiS Paweł Jabłoński ujawnił nowe informacje dotyczące Henryka Smolarza, szefa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) i jednocześnie posła PSL. Zdaniem parlamentarzysty, Smolarz miał złamać konstytucyjny zakaz łączenia mandatu z funkcją w administracji rządowej.
Czytaj więcej
Zobacz, która partia wygrałaby najbliższe wybory. Grzegorz Braun języczkiem u wagi
31.10.2025 19:40

Komentarzy: 0
Według sondażu United Surveys dla Wirtualnej Polski, Koalicja Obywatelska wygrałaby nadchodzące wybory z poparciem 30,8 proc. PiS plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 26,7 proc. Kolejne miejsca zajęły: Konfederacja (11,9 proc.), Lewica (6,9 proc.), oraz Konfederacja Korony Polskiej (6,4 proc.).
Czytaj więcej
Kosiniak-Kamysz ostro o Polsce 2050: "Postawa nierozsądna i nielojalna"
29.10.2025 16:24
