loading
Proszę czekać...
Rosemann: Rabaty pełne Cybów
Opublikowano dnia 20.08.2018 18:28
Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.

Adrian Grycuk - Wikimedia Commons/Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0 Polska (CC BY-SA 3.0 PL)
„Uwaga. Będzie comming out. Wysłuchałem całości nagrania i uczciwość każe mi przyznać że wypowiedź Mellera była wyrwana z kontekstu. Za powielanie Twittów przepraszam. A teraz możecie hejtować.” napisał tydzień temu na Twitterze piszący także w Salonie24 Lech Mucha. Na moją uwagę, że nikomu z mających w tej sprawie sporo do powiedzenia drążyć jej wnikliwiej za bardzo się nie chciało dodał „Może. Ale ja tam chcę być uczciwy...”*

Tu wrzucę spory kamyk do własnego ogródka bo choć zaraz po wybuchu „afery Mellera” zapoznałem się z jego wypowiedzią i doskonale wiedziałem, że stawiane mu zarzuty to wynik albo złej woli albo nieumiejętności czytania bądź słuchania ze zrozumieniem, nie wypowiadałem się w tej sprawie. A prawda jest właśnie taka, że na podstawie tekstu (ty cytat będzie dłuższy by znów komuś nie wyszło to, co wyjść nie powinno) „PiS ma swoje emocje bazujące na narodowo-nacjonalistycznych emocjach, na lewicowo-gospodarczych. To na czym ma budować opozycja? Na przykład ostatnio słyszałem taką rozmowę, że trzeba narzucić własne reguły gry nie odnosząc się do PiS – olać tych ich Żołnierzy Wyklętych i wszystkie duchy przeszłości i na przykład budować na 89 nie przejmując się, że tamci mówią, że zdrada”** kategorycznie twierdzić, że Meller chce „olewać” Wyklętych to jedno albo drugie.  Świadoma zła wola albo nieświadomość swoich poważnych ograniczeń w zakresie podstawowych umiejętności.

Trudno mi powiedzieć która z tych przyczyn legła u podstaw kompromitującego wpisu posła Prawa i Sprawiedliwości, Dominika Tarczyńskiego. W nawiązaniu do wypowiedzi Mellera napisał on „Olać to mogę twoją matkę”*** Coś, co musi zdumiewać, jeśli brać poważnie wartości, do których przyznaje się ugrupowanie, którego posłem jest Tarczyński a i zapewne on sam.

Pozostawanie obojętnym na ten cały wrzask przeciw Mellerowi to tchórzostwo. Które sobie przypisuję i którego nie ma Lech Mucha. Tchórzostwo, które musiało urodzić cały rwący nurt gniewnych i często plugawych komentarzy. A jeszcze większym byłoby obojętne przejście do porządku nad chamstwem posła Tarczyńskiego. Chamstwem bezwzględnym bo niedopuszczalnym nawet wtedy, gdyby Meller powiedział to, co mu przypisano. Na szczęście Tarczyńskiego mało kto bronił a uwagę, mniej lub bardziej delikatnie zwracało mu wielu. Także spośród stronników PiS.

Mniej więcej w tym samym czasie, może nawet w tym samym dniu Gazeta Wyborcza opublikowała „list czytelniczki:, która pod imieniem i nazwiskiem oskarżała, ministra Brudzińskiego, że to przez jego przyzwolenie i „tolerowanie bezkarności” jakiś ktoś, widząc u niej różne artefakty identyfikujące ją jako działaczkę radykalnej, antyrządowej opozycji, nazwał ją brzydkim słowem na ka. Niewiele czasu było trzeba żeby internauci wyręczyli Wyborczą i znaleźli wpis owej pani sprzed czasów, gdy Brudziński przywalał lub nie, w którym to wpisie w popularnym medium społecznościowym owa pani napisała, że „Sxxxxxsyna mamy na stanowisku prezydenta”.**** Napisała to oczywiście bez żadnych niedomówień.

Ja wiem, że Wyborczej, której nie jest przecież wszystko jedno, od dość dawna jest naprawdę wszystko jedno czy się ośmieszy czy nie, byleby przywalić we władzę. Ale jednak, mimo wszystko, pewnego poziomu mogłaby unikać. W swoim interesie.

Niedługo potem zdarzyła się tragedia w Darłowie, gdzie dwoje dzieci utonęło podczas rodzinnych wakacji. Z pozoru takiej tragedii nie da się wcisnąć w polityczne spotu. Z pozoru…

„Beneficjenci 500+ pojechali na wakacje z czworgiem dzieci, pozwolili kąpać się dzieciom mimo zakazu i pozostawili je bez nadzoru. W efekcie ZGINĘŁO TROJE dzieci, a teraz rodzice oczywiście winnią wszystkich, tylko nie siebie...”***** napisał zaprzysięgły i stroniący od ważenia słów przeciwnik obecnej władzy. Jeden z tych, którego przeciwna strona z zapałem cytuje bo mało jest ludzi w równym stopniu kompromitujących opozycję jak ów pan, nota bene uwielbiający podkreślać, że po drugiej stronie to głownie nieuki i durnie się udzielają. Jeden z tych „durniów”, widzących rzecz odmiennie niż „rozumny” pan z opozycji zauważył „Tak precyzyjnie to największym zabójcą dzieci nie jest 500+ tylko rodzice. Łażą do tej pracy ch. wie po co a potem kupują dzieciom rowery, hulajnogi i dzieci giną. Kupują auta, którymi je wożą, kupują plecaki i wysyłają do szkoły, płacą za kolonie a potem dzieci giną. Ukryci bandyci.”******

Zaś pan od „śmiertelnych ofiar 500+” nie odmówił sobie rzecz jasna zabrania głosu w sprawie „fałszywych” zdjęć  z pobytu Jarosława Kaczyńskiego w górach. Pominę jego fachowe opinie w sprawie samego „fałszerstwa” a  przywołam jego najbardziej gorące uwagi. „Przerzedzają się włoski Kaczyńskiego, oj przerzedzają. Przy temperaturze 25-30 st. na Sądecczyźnie czapeczkę trzeba do zdjęcia założyć, aby suweren nie dowiedział się o skutkach ubocznych chemioterapii...”******* ocenił z satysfakcją a na krytyczne uwagi dodał „To ile Kaczyńskiemu zostało? Im wcześniej skona, tym mniej zniszczy Polskę”********

Te wypowiedzi spotkały się ze zrozumieniem (często okraszonym podobnymi uwagami) tych, dla których jedynym realnym programem politycznym jest czekanie na szybką śmierć Kaczyńskiego oraz oburzeniem  zwolenników jak najdłuższych rządów PiS pod kierunkiem Kaczyńskiego. I, jak mi się zdaje, obojętnością większości.

Za jakiś czas pewnie z drugiej strony ktoś o temperamencie Tarczyńskiego zagalopuje się życząc coś równie złego politycznym przeciwnikom. I znów będzie burza i będą pokrętne tłumaczenia. I dominująca obojętność większości.

Jednym z ulubionych komentarzy zwolenników PiS, udzielających się w sieci w odniesieniu do przejawów czystej nienawiści pojawiających się w wypowiedziach zwolenników radykalnej opozycji jest ostrzeżenie przed wyhodowaniem kolejnego Cyby. Ja mam poważniejsze obawy. Wydaje mi się, że chodzi nie o hodowlę kolejnego Cyby a o cale rabaty Cybów. Rosnące, niestety, prawdopodobnie po obu stronach. Już nie sporu a pełnej zajadłości i pozbawionej zasad wojny.

To może się skończyć naprawdę źle.
https://twitter.com/LechMucha/status/1029070148852957186
** https://wiadomosci.wp.pl/marcin-meller-odpowiada-na-ataki-za-slowa-o-zolnierzach-wykletych-zmanipulowano-moja-wypowiedz-6283916591720577a
***  https://www.wprost.pl/kraj/10145601/po-takim-tekscie-dostalby-z-liscia-burza-po-slowach-tarczynskiego-o-matce-mellera.html
**** https://twitter.com/japowiedzialem/status/707653069924933632
*****  https://twitter.com/TomaszUrbas/status/1030419591682580481
******  https://twitter.com/leoncjodefalco/status/1030720206333730816
*******  https://twitter.com/jbrudzinski/status/1031196849670107136
********  https://twitter.com/TomaszUrbas/status/1031211823293452289
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo gen. Komornicki: Rosjanie przygotowują się do wojny na dużą skalę
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Stoicyzm lekarstwem na mowę nienawiści
Bezpardonowo zwalczającym się politykom zalecam przyjęcie postawy stoickiej i lekturę "Rozmyślań" Marka Aureliusza.
avatar
Ryszard
Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Strasburg - w cieniu brexitu
W Strassburgu uroczyście obchodzono 20. rocznicę wprowadzenia euro, co sprowadziło się do euroentuzjastycznych i huraoptymistycznych panegiryków. Jedyne emocje, jakie ta dyskusja wzbudziła, to skrytykowany przez jedną z posłanek fakt, że zabierali w niej udział sami mężczyźni: ustępujący szef Europejskiego Banku Centralnego, Włoch Mario Draghi, szef eurogrupy Mario Centeno czy europarlamentarzyści.
avatar
Przemysław
Jarasz

P. Jarasz: Biust przewodniczącej, czyli jak się obchodzi przepisy nakazujące transmisję obrad Rady Miasta
Ujawniona przez lokalny Głos Zabrza i Rudy Śl. sprawa transmitowania obrad Rady Miasta w Zabrzu na… pusty korytarz urzędu miejskiego zamiast – zgodnie z nakazami prawa - łączami internetowymi do mieszkań zabrzan, wygląda jeszcze gorzej niż się pierwotnie wydawało. Okazuje się, że na ów hol tuż obok sali sesyjnej podawany jest obraz nie z dwóch kamer Telewizji Zabrze nagrywających obrady dla potrzeb Biuletynu Informacji Publicznej lecz z kamer… monitoringu sali sesyjnej zawieszonych pod sufitem. Obraz z nich często jest niewyraźny, rozmazany lub przejaskrawiony od promieni słonecznych. Kadry nie są też precyzyjnie ustawiane na konkretnych mówców. Efekt? Gdy podczas ostatniej sesji radni wstali, by uczcić minutą ciszy pamięć o zamordowanym prezydencie Gdańska, telewizor na urzędowym korytarzu pokazywał zbliżenie na… piersi i brzuch przewodniczącej RM Łucji Chrzęstek-Bar.

Drogi Użytkowniku,

Nasz Serwis korzysta z plików cookies. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem, przeglądanie Serwisu z otwartym komunikatem) bez zmian ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na:
• przetwarzanie danych osobowych przez Tysol Sp. z o.o. i naszych zaufanych partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, niezależnie od zgód wyrażonych na pozostałe rodzaje przetwarzania danych. Dowiedz się więcej o zgodzie marketingowej w naszej Polityce prywatności / Cofnij zgodę.

• na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ten rodzaj plików cookies pozwala nam na dopasowanie treści dostępnych w Serwisie do Twoich preferencji, utrzymywania sesji po zalogowaniu oraz zapewnienia optymalnej funkcjonalności Serwisu. Więcej o plikach cookies i sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych dowiesz się w naszej Polityce prywatności.