loading
Proszę czekać...
Jak walczyć z bezpodnością? Bezpłatna konferencja „Droga do spełnienia”
Opublikowano dnia 22.06.2018 22:20
23 czerwca w Sopocie odbędzie się bezpłatna konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z płodnością człowieka. Podczas wydarzenia obecni będą renomowani eksperci. Projekt jest realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

pixabay.com
Harmonogram konferencji*:
9:00 – 10:00 Rejestracja uczestników
10:00 – 10:10 Rozpoczęcie konferencji
10:10 – 11:00 Immunologiczne spojrzenie na niepłodność - Dr n.med. Aleksandra Kicińska
11:00 – 12:00 Kompleksowa i rzetelna diagnostyka oraz leczenie niepłodności kobiecej -
Dr n.med. Aleksandra Kicińska
12:00 – 12:10 przerwa kawowa
12:10 – 13:10 Kompleksowa i rzetelna diagnostyka oraz leczenie niepłodności męskiej –
Dr n.med. Radosław Maksym
13:10 - 14:00 - Ja sprawić, by życie intymne w trakcie starań o dziecko smakowało?
14:00 - 14:45 - przerwa obiadowa
14:45 - 15:30 - Rodzice po stracie dziecka - jak pomóc by dać nadzieję?- dr Ewa Ślizień-Kuczapska
15:30 - 16:15 - Dieta wspierająca płodność – mgr Małgorzata Cegiełkowska
16:15 - 17:00 - Od rozpaczy niepłodności do spełnionego życia – mgr Justyna Kuczmierowska
17:00 – 17:45 – Codzienne nawyki które mogą osłabić płodność – lek. Aleksandra Mędza
17:45 – 18:30 – Fizjoterapia dna miednicy - mgr Ludwika Ukleja
18:30 – zakończenie konferencji
*harmonogram może ulec zmianie

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę internetową www.drogadospelnienia.pl

Więcej informacji można uzyskać również na profilu facebook Fundacji: https://www.facebook.com/fundacjaactionlife/

Czym jest niepłodność i jak ją rozpoznać?

Według danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego problem z płodnością dotyka blisko 1,5 miliona polskich par. Oznacza to, że na 100 par, które mogą zostać rodzicami, aż 15 z nich doświadcza niepłodności.
Niepłodność to niemożność zajścia w ciążę, mimo regularnego współżycia bez stosowania środków antykoncepcyjnych utrzymywanego przez 12 miesięcy. Problem niepłodności może dotyczyć zarówno kobiet, jak i mężczyzn, dlatego bardzo ważna jest rzetelna diagnostyka oraz podjęcie odpowiedniego sposobu leczenia.

Jak radzić sobie z niepłodnością?

Temat niepłodności jest niezwykle trudny i nie da się uniknąć stresu z tym związanego.
Aby go zminimalizować, warto szukać wsparcia wśród bliskich. Pomocą służą też organizacje i specjaliści poświęcający swoją uwagę właśnie tej tematyce. Bezpłatne warsztaty są doskonałą okazją do rozmowy z ekspertami, którzy korzystając ze swojej wiedzy
i doświadczenia podpowiedzą, w jaki sposób radzić sobie z problemem niepłodności.

Należy pamiętać, że niepłodność nie oznacza bezpłodności. Bezpłodność to nieodwracalna, trwała niemożność posiadania potomstwa. Przyczyną bezpłodności u kobiet może być na przykład zahamowanie procesu jajeczkowania, czy usunięcie macicy w wyniku operacji. U mężczyzn jest to między innymi uszkodzenie nasieniowodów, utrata obu jąder lub efekt uboczny przebytych chorób zakaźnych (np. świnka). Niepłodność nie jest utrata szansy na posiadanie potomstwa, to doświadczenie kłopotów z płodnością. Zmiana myślenia o sobie ma duże znaczenie podczas leczenia.

Eksperci: 

Dr n.med. Aleksandra Kicińska – Specjalista chorób wewnętrznych , specjalizantka Immunologii Klinicznej, Instruktor Metod Rozpoznawania Płodności – certyfikat Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Medical Consultant Natural Family Planning- certyfikat Amerykańskieh Akademii Płodności. Kierownik dydaktyczny przedmiotu Metody Rozpoznawania Płodności w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Twórca Interdyscyplinarnego Modelu Leczenia Niepłodności w oparciu o indywidualne obserwacje biowskaźników płodności pacjentki. Wieloletni kierownik poradni zdrowia prokreacyjnego. Obecnie lekarz rezydent w Klinice Chorób Wewnętrznych, Tkanki łącznej, Geriatrii z Oddziałem Immunologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Prezes Fundacji InVivo  i Ośrodka Medycyny NaturalnejProkreacji w Gdańsku. Jest absolwentką Akademii Medycznej w Gdańsku. Doktoryzowała się na podstawie badań naukowych dotyczących wpływu różnych czynników na rodzaj odpowiedzi zapalnej i immunologicznej organizmu ludzkiego. Jest autorką publikacji medycznych z zakresu chorób wewnętrznych i dietetyki. Od wielu lat prowadzi akcje edukacyjno-informacyjne na temat płodności i zaburzeń cyklu miesięcznego. Wykładowca uczelni wyższych: GUMed, Ateneum, UKSW oraz UMK w Toruniu.

Dr n.med. Radosław Maksym - Specjalizację z Położnictwa i Ginekologii odbył w Klinice Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej, Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawa. Specjalizację i tytuł Clinical Andrologist, Europejskiej Akademii Andrologii uzyskał szkoląc się w Katedrze Andrologii i Endokrynologii Płodności Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz zdając egzamin europejski EAA w Rotterdamie. Stopień naukowy dr. n. med. uzyskał w elitarnej Szkole Medycyny Molekularnej, Centrum Biostruktury, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na podstawie pracy o etiopatogenezie endometriozy - praca obroniona z wyróżnieniem, realizowana w trakcie projektu Międzynarodowych Studiów Doktoranckich w CRNS we Francji. Ukończył II Wydział Lekarski z oddziałem nauczania w języku angielskim, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

dr Ewa Ślizień-Kuczapska - Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, lekarz, specjalista położnik ginekolog. Od 24 lat pracuje w szpitalu św. Zofii (Obecnie Centrum Medyczne „ żelazna”). Prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny, instruktor metod rozpoznawania płodności oraz NFP Medical Consultant po kursie NaProTECHNOLOGY w Omaha. W-ce Prezydent Europejskiego Instytutu Wychowania Prorodzinnego (IEEF) organizacji skupiającej europejskie stowarzyszenia NPR. Wykładowca na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie, w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie oraz Centrum Nauk o Laktacji. Konsultant Ministerstwa Zdrowia ds. promocji i troski o zdrowe prokreacyjne Polek i Polaków na lata 2016-2020. Zajmuje się zawodowo diagnostyką i leczeniem zaburzeń płodności małżeńskiej oraz promocją troski o zdrowie prokreacyjne poprzez organizacje kursów i konferencji z cyklu „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego” (www.zdrowie-prokreacyjne.wum.edu.pl) i fakultetów dla studentów WUM www.fakultetmrp.wum.edu.pl

mgr Małgorzata Cegiełkowska - Magister psychologii. Psychologię kliniczną ukończyła w Szkole Wyższej Psychologii Społeczenej w Warszawie. Doradca Żywieniowy w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie. Jestem lekarzem weterynarii. Ukończony Wydział Medycyny Weterynaryjnej w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
mgr Justyna Kuczmierowska - Psycholog i psychoterapeutka specjalizująca się w tematyce niepłodności (UW, Synapsis); założycielka Fundacji Instytut Nadziei, której celem statutowym jest wspieranie osób zmagających się z niepłodnością, rozpowszechnianie wiedzy na temat źródeł i konsekwencji niepłodności; współautorka książki pt. „Nadzieja na nowe życie. Poradnik dla marzących o dziecku” (Znak, 2015). Prywatnie żona, mama długo wyczekiwanej dwójki dzieci, fotografka, czerpiąca radość z dobrze przeżytego czasu.
lek. Aleksandra Mędza - lekarz, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, nauczyciel Metody Objawowo-Termicznej Podwójnego Sprawdzania (tzw. „metody angielskiej) oraz instruktor Modelu Creightona. W trakcie studiów inicjatorka i przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego „Fizjologia Płodności” przy Katedrze i Zakładzie Fizjologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Współtwórca i Przewodnicząca Rady Fundacji Naprocentrum w Gdańsku www.naprocentrum.pl

mgr Ludwika Ukleja – Fizjoterapeuta, Fizjoterapeuta uroginekologiczny, Instruktor Modelu Creighton, Nauczyciel Metody Objawowo-Termicznej Podwójnego Sprawdzania tzw. "Metody Angielskiej".
 
 
Fundacja Action-Life wspiera inicjatywy rozwojowe, prospołeczne i sportowe. Realizuje projekt „Droga do spełnienia” finansowany z Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Podmiot realizował liczne inicjatywy promujące aktywny tryb życia, aktywność społeczną oraz wolontariat. Od 2014 roku Fundacja jest organizatorem największego wolontariatu sportowego w Polsce podczas Orlen Warsaw Marathon. Swoimi działaniami wspiera lokalne samorządy, NGO’sy, Ministerstwa.

„Droga do spełnienia” to projekt mający na celu edukację zdrowotną, szczególnie w zakresie zdrowia prokreacyjnego. W ramach tej inicjatywy organizowane są warsztaty, webinary oraz konferencje, skierowane do osób zmagających się z problemem niepłodności. Zapisy na poszczególne wydarzenia, prowadzone są na stronie www.drogadospelnienia.pl
 
Wydarzenia
więcej
Opinie
więcej
Najnowszy numer
Związek
więcej
Wideo Konferencja "Układy zbiorowe droga do społecznej gospodarki rynkowej" - Debata publicystów
Blogi
avatar
Jerzy
Bukowski

Jerzy Bukowski: Biegowy paraliż Krakowa
Czy władze Krakowa nie powinny znacznie ograniczyć liczby wydawanych zezwoleń na biegi uliczne w centrum?
avatar
Jacek
Matysiak

Jacek Matysiak: Protest Polonii Amerykańskiej...
Stare chińskie przekleństwo “Obyś żył w ciekawych czasach” ponownie zaczyna sprawdzać się w Polsce. Tyle zmian! Pamiętacie jak mówili w Sowietach, że przyszłość to oni już znają, tylko nie są pewni przeszłości. Polacy pogrążeni w konflikcie z Żydami o Historyczna Prawdę, nie mają pojęcia co nagada im hagada. Raptem do roszczeniowego stołu przy którym siedzą Żydzi, powolutku dostawiają swoje krzesła Niemcy. Polacy próbują się odgryzać, na wcześniejsze roszczeniowe sugestie niemieckich organizacji wypędzonych, ówczesny prezydent Warszawy Lech Kaczyński poczęstował ich rachunkiem za zniszczenie Warszawy i nastał spokój...
avatar
Zbigniew "Zebe"
Kula

2 Liga: Rycerze wiosny z Grudziądza
W najciekawszym meczu dwudziestej piątej kolejki rozgrywek, Olimpia Grudziądz niespodziewanie rozgromiła Górnika Łęczna różnicą pięciu bramek. Klasycznym hattrickiem popisał się wprowadzony na plac gry w 58’ Mikołaj Gabor. Potrzebował do tego tylko 7 minut i co ciekawe, są to pierwsze jego celne trafienia w tych rozgrywkach! Grudziądz po raz czwarty wygrał w tym roku i jest najlepiej grającą obecnie drużyną w II lidze.

Drogi Użytkowniku,

Nasz Serwis korzysta z plików cookies. Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem, przeglądanie Serwisu z otwartym komunikatem) bez zmian ustawień Twojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na:
• przetwarzanie danych osobowych przez Tysol Sp. z o.o. i naszych zaufanych partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Wyrażenie zgody jest dobrowolne a wyrażoną zgodę możesz w każdej chwili cofnąć, niezależnie od zgód wyrażonych na pozostałe rodzaje przetwarzania danych. Dowiedz się więcej o zgodzie marketingowej w naszej Polityce prywatności / Cofnij zgodę.

• na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych. Ten rodzaj plików cookies pozwala nam na dopasowanie treści dostępnych w Serwisie do Twoich preferencji, utrzymywania sesji po zalogowaniu oraz zapewnienia optymalnej funkcjonalności Serwisu. Więcej o plikach cookies i sposobie przetwarzania Twoich danych osobowych dowiesz się w naszej Polityce prywatności.