Robert Lewandowski jest już oficjalnie piłkarzem FC Barcelony. Polski napastnik coraz lepiej dogaduje się z nowymi kolegami.
Obradujące w sobotę w Pradze Forum Wolnych Narodów Rosji przyjęło deklarację o rozpoczęciu procesu Kompletnej i Generalnej Dekolonizacji Rosji. W tekście m.in. uznano Federację Rosyjską (FR) za państwo terrorystyczne, kierowane przez zbrodniarzy wojennych. Pierwsze tego typu Forum odbyło się w Warszawie.
Ministrowie krajów Unii Europejskiej odpowiedzialni za sprawy energii osiągnęli porozumienie polityczne w sprawie zmniejszenia zapotrzebowania na gaz przed nadchodzącą zimą – poinformowała we wtorek czeska prezydencja w Radzie UE.
Samochód prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego został obrzucony w Gnieźnie jajkami. Teraz policja poinformowała o wszczęciu czynności wyjaśniających w tej sprawie.
Putin spełnia swoje wcześniejsze groźby i ogranicza dostawy gazu, a Niemcy, kraj potężny gospodarczo, uzależnia się od kaprysów despoty – piszą niemieckie media po tym, jak w poniedziałek rosyjski koncern Gazprom zapowiedział kolejne ograniczenie przesyłu gazu rurociągiem Nord Stream 1.
Do tej pory rodzice i opiekunowie z 4,3 mln przyznanych bonów turystycznych aktywowali ponad 3,5 mln. Jednak wciąż pozostało 776 tys. bonów nieaktywnych. Z aktywacją i realizacją świadczenia warto się pospieszyć, ważność bonów upływa 30 września – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Ursula von der Leyen w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” postawiła warunek wypłaty pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.
Fani popularnych youtuberów są zaniepokojeni tym, co dzieje się w Ekipie Friza. Każdy z członków poszedł w swoją stronę. Wielu zadaje sobie pytanie, czy to koniec kultowej ekipy z polskiego YouTube'a? Karol Wiśniewski (Friz) wydał oświadczenie w tej sprawie, które wcale nie uspokaja.
– Przecież nie możemy wyciąć sobie z żebra czołgów, które chcemy – powiedziała w rozmowie z dziennikiem „Die Zeit” przewodnicząca komisji obrony Bundestagu Marie-Agnes Strack-Zimmermann.
Prokuratura będzie występowała do sądu z wnioskami o pozbawienie władzy rodzicielskiej 39-latki podejrzanej m.in. o uprowadzenie i pozbawienie wolności oraz zgwałcenie ze szczególnym okrucieństwem nastolatki – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.
Wiceminister finansów Artur Soboń rozmawiał z Polskim Radiem 24. Poruszanym tematem były wypowiedzi ekspertów związanych z PO, którzy twierdzili, że Polska powinna wejść do strefy euro.
Jak informują Wirtualnemedia.pl, „we wtorek Ringier Axel Springer Polska otrzyma ostateczną wersję protokołu zakończonej właśnie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w redakcji «Newsweeka»”.
Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin był gościem w Polskim Radiu 24 i skomentował ostatnie ataki zwolenników opozycji na prezesa PiS.
Jak przekazał szef ukraińskiego wywiadu na Telegramie, Władimir Putin miał doznać w środku nocy silnych nudności, przez co wezwani mieli zostać lekarze do jego kwatery prezydenckiej około 1:00 w nocy. Do zdarzenia miało dojść w miniony weekend. Informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone.
W propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej gazu nie ma celów redukcji zużycia surowca dla Polski – poinformowała we wtorek w Brukseli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa przed posiedzeniem ministerialnym. – To był dla nas cel negocjacyjny – wskazała.
Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wPolityce.pl, „nie będzie obowiązkowego mechanizmu dzielenia się gazem w Unii Europejskiej. To jeden z wynegocjowanych przez Polskę punktów przed wtorkowym nadzwyczajnym spotkaniem ministrów energii państw UE” – czytamy.
Portal tvp.info ujawnił kolejne nagranie ze spotkania redakcji „Gazety Wyborczej” z zarządem Agory. – Bez tego będzie permanentny, toksyczny układ i konflikty będą wybuchały co chwila – ma przekonywać na nagraniu Adam Michnik.
Zmarł David Warner, znany brytyjski aktor. W piątek skończyłby 81 lat. Półtora roku temu zdiagnozowano u niego raka. O jego śmierci powiadomiła rodzina.
Przedstawiciele państw Unii Europejskiej porozumieli się w sprawie planu dotyczącego ograniczenia zużycia gazu ziemnego – poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek niemiecka agencja dpa, powołując się na źródła dyplomatyczne w Brukseli.
Na Twitterze opublikowano jutrzejszą „jedynkę” Dziennika Gazety Prawnej. Cytowany na niej fragment wypowiedzi Ursuli von der Leyen nie pozostawia pola do przesadnego optymizmu, jeśli chodzi o wypłatę funduszy z KPO – uzyskanych dzięki temu, że Polska poszła na daleko idące ustępstwa.