Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał zakaz poruszania się na obszarze przy Ambasadzie Izraela w Warszawie do 5 Lutego. O decyzji poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.
- Jakiś czas temu powstał w Polsce projekt penalizujący tych, którzy obciążają Polskę współodpowiedzialnością za niemieckie, nazistowskie zbrodnie popełnione podczas II WŚ. Prawo ma za zadnie walczy z wprowadzającym w błąd zwrotem "polskie obozy zagłady". Przegłosowanie tego prawa przez Sejm doprowadziło do wielu ostrych słów, oskarżeń, szczególnie ze strony izraelskich polityków. Niektórzy z nich posunęli się nawet do oskarżenia Polski o prowadzenie "obozów śmierci". Skutkiem tego stała się dyplomatyczna potyczka pomiędzy Polską a Izraelem, co stało się zawodem dla wielu Polaków - mówi w youtuber Stefan Tompson w spocie, który został zablokowany przez serwis YouTube. U nas możecie spot obejrzeć
Powszechny zachwyt nad możliwościami stojącymi przed młodymi ludźmi skutecznie przysłonił zagrożenia właściwe tylko naszej epoce. Z jednej strony ów zachwyt jest zasadny, zwłaszcza w porównaniu z życiem naszych rodziców czy dziadków. Z drugiej zaś świat pognał tak do przodu, iż nowe pułapki stały się naturalne dla „dzieci internetu”, zaś obce dla ich opiekunów.
Anna Azari stwierdziła, że kryzys polsko-izraelski spowodowała ustawa reprywatyzacyjna.
Poseł Kukiz'15 odniósł się do planowanej na dzisiaj manifestacji przed Ambasadą Izraela. Zapowiedział, że sam w niej nie weźmie udziału.
Dzięki staraniom "Solidarności" Prezydent RP podpisał wczoraj ustawę ograniczającą handel w niedziele. Według socjologa Grzegorza Wińskiego, dzięki temu polepszą się relacje w polskich rodzinach.
Dziennikarka Superstacji uważa, że Polacy nie chcą przyjąć trudnej prawdy.
Agenci CBA zatrzymali wczoraj burmistrza Pułtuska i jego zastępcę, dwóch urzędników, prezesa i księgową Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy przetargach na 4 mln zł na prace budowlane w szkole i przy budowie miejskiego żłobka.
Znany dziennikarz i publicysta na swoim Twitterze opublikował analizę książki "Zagraniczne formacje Waffen-SS".
Głos w dyskusji o stosunkach polsko-izraelskich zabrał Czesław Bielecki, członek Narodowej Rady Rozwoju.
Ambasador RP w Paryżu Tomasz Młynarski wyraził oburzenie w związku z wyemitowanym telewizje France 2 materiałem o nowelizacji ustawy o IPN.
Brutalnie porachunki pseudokibiców w Krakowie. 18-latek omal nie stracił ręki.
Linie energetyczne różnych napięć, telefonia komórkowa, sieci Wi-Fi, fale radiowe i telewizyjne – bez nich nie wyobrażamy sobie życia. Coraz częściej pojawiają się obawy przed szkodliwym ich wpływem na nasze zdrowie. Czy słusznie?
Coraz częściej w mediach pojawiają się "pomyłki językowe", które mówią o "polskich obozach zagłady", "polskich obozach koncentracyjnych", czy "obozach śmierci w Polsce". Zdarza się je popełniać, nieświadomie lub celowo, politykom, dziennikarzom, twórcom filmów i stanowią one realne zagrożenie zrzucenia winy za Holocaust na Polskę i Polaków - mówi w rozmowie z Tysol.pl Artur Nawojski reżyser i organizator zbiórki na film dokumentalny "German Death Camps".
Tak potyczka #GermanDeathCamps v.s. #PolishDeathCamps przedstawiała się w ostatnim tygodniu i ostatnich 24 godzinach na wykresach Google Trends
- Poniższa analiza ma na celu prezentację chronologii wydarzeń w światowych mediach społecznościowych dot. nowelizacji ustawy o IPN. Zakres – publikacje w języku angielskim w social media. Czasowy zakres badania 26-28.01.2018. Dodatkowo w analizie ujęto większość „błędów i pułapek” komunikacyjnych w social media, poprzez które w okresie ostatnich 3 miesięcy kilkukrotnie wizerunek Polski został poważnie nadszarpnięty - czytamy na portalu badającym ruch w sieci dotyczący polityki PolitykaWSieci.pl
- Jakiś czas temu powstał w Polsce projekt penalizujący tych, którzy obciążają Polskę współodpowiedzialnością za niemieckie, nazistowskie zbrodnie popełnione podczas II WŚ. Prawo ma za zadnie walczy z wprowadzającym w błąd zwrotem "polskie obozy zagłady". Przegłosowanie tego prawa przez Sejm doprowadziło do wielu ostrych słów, oskarżeń, szczególnie ze strony izraelskich polityków. Niektórzy z nich posunęli się nawet do oskarżenia Polski o prowadzenie "obozów śmierci". Skutkiem tego stała się dyplomatyczna potyczka pomiędzy Polską a Izraelem, co stało się zawodem dla wielu Polaków - mówi w youtuber Stefan Tompson w spocie
Generalnie nie mam czegoś takiego jak czas wolny. Może pobiegam czasem, bo bez tego zupełnie przestałbym już działać, ale poza tym, jeśli wstaję od pracy, to głównie po to, by znaleźć chwilę dla rodziny, coś zjeść lub ostatecznie się przespać. Tak, wiem, że to niedobrze, nie daje to zbyt wiele czasu, żeby pozbierać myśli, a co dopiero przeczytać książkę. I tego ostatniego chyba żal mi najbardziej. Pocieszam się, że kiedy Chłopcy podrosną, będę miał więcej czasu.
W Polsce można zostać skazanym nawet wtedy, gdy się nie wie, że w ogóle toczył się jakiś proces. Niby wyrok jest zgodny z przepisami prawa. Ale czy na pewno sprawiedliwy?
Urzędniczka warszawskiego ratusza, Justyna Wójcik zeznawała dzisiaj przed Komisją Weryfikacyjną. Poinformowała, że przełożony Jakub R. naciskał urzędników, aby wydawać 300 decyzji reprywatyzacyjnych rocznie. Dodała, że za tymi poleceniami stała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.