Biskup Tadeusz Pieronek był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i". Duchowny odniósł się m.in do tragicznego zdarzenia z 19 listopada, kiedy Piotr Szczęsny podpalił się na placu Defilad, nieopodal wejścia do Pałacu Kultury i Nauki. Jego opinie znów mogą budzić kontrowersje.
O wyższe wynagrodzenia upominają się pracownicy sądów i prokuratur. Swoje niezadowolenie zamanifestują w całej Polsce. – Nie jesteśmy żadną kastą. Domagamy się sprawiedliwości i godnego wynagrodzenia – podkreślają.
Mija kolejny rok funkcjonowania Rady Dialogu Społecznego pod rządami partnerów społecznych, najpierw związków zawodowych, potem pracodawców. Teraz kolej na stronę rządową. O sukcesach i porażkach Rady, a także o jej przyszłości, z jej nową przewodniczącą – minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbietą Rafalską rozmawia Anna Grabowska.
"Generał Marian Janicki zdecydował się na wstąpienie do Platformy Obywatelskiej chcąc razem z nami walczyć o ważne sprawy dla Polski. Bardzo się z tego cieszę" - poinformował dzisiaj na konferencji prasowej wiceszef Platformy Tomasz Siemoniak. Decyzja ta jest gorąco komentowana przez publicystów i internautów w mediach.
Dzisiaj odbyła się debata nt. praworządności w Polsce w komisji wolności obywatelskich Europarlamentu z udziałem Fransa Timmermansa. Jak donosi Dorota Bawołek z Polsat News, w PE znów doszło do starcia polskich europosłów: Barbary Kudryckiej, Michała Boniego i Róży Thun z Jadwigą Wiśniewską, Markiem Jurkiem i Zbigniewem Kuźmiukiem.
Kwestie bezpieczeństwa, w tym głównie aktualna sytuacja na Bliskim Wschodzie, eksport polskiej żywności, a także rozwój współpracy gospodarczej były głównymi tematami rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z przywódcą Iraku Mohammedem Fuadem Masumem Khaderem, który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Polsce.
"W odpowiedzi na publikację dziennika "Fakt" Komenda Główna Policji oświadcza, że informacje zamieszczone w dzisiejszym dzienniku tj. 6 listopada br., są zmanipulowane i nieprawdziwe, a dziennikarz już kolejny raz nie dochował należytej rzetelności, wymaganej przy przygotowaniu takiego materiału - czym wprowadził w błąd opinię publiczną, naruszając też dobre imię Policji" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na policja.pl. Poniżej publikujemy całość oświadczenia.
Niech integralnym elementem przyszłorocznych obchodów setnej rocznicy niepodległości Polski stanie się prawne i definitywne zabezpieczenie wolnej od pracy niedzieli, jako spoiwa umacniającego narodową wspólnotę – podkreślają biskupi z prezydium Konferencji Episkopatu Polski w wydanym we wtorek oświadczeniu.
"Attache obrony Niemiec powtórzył stanowisko dyplomacji Niemieckiej, że słowa pani minister zostały wyrwane z kontekstu. W tej sytuacji Ministerstwo Obrony Narodowej nie może przyjąć tych wyjaśnień do wiadomości" - mówiła rzecznik prasowy MON Anna Pęzioł-Wójtowicz.
Rząd Prawa i Sprawiedliwości wciąż nie ma konkurencji na polskiej scenie politycznej - takie wnioski wynikają z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public dla TVP. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, po odrzuceniu głosów niezdecydowanych partia rządząca mogłaby liczyć aż na 45 proc. poparcia.
"Integracja imigrantów z krajów muzułmańskich jest o wiele trudniejsza, niż się wydawało" pisze Bartosz Wieliński na łamach "Gazety Wyborczej". Czyżby znana z bezkrytycznego podejścia do tematu migracji "Wyborcza" zamierzała zmienić w tej sprawie ton?
Centrum Badania Opinii Społecznej opublikował na Twitterze najnowsze wyniki badań. Wynika z nich, że w ostatnim roku Polacy wyraźnie docenili efekty polityki gospodarczej rządu, a najwięcej pozytywnych opinii rząd zyskuje za politykę wspierania rodzin.
Samuel Pereira był jednym z aktywniejszych dziennikarzy na Twitterze. Jego konto śledziło ponad 72 tys. followersów. Szef portalu TVP.info poinformował portal wirtualnemedia.pl, że przyczyną usunięcia konta był zalew hejtu, z którym musiał mierzyć się osobiście. Dodał, iż jego zdaniem niepokojący jest fakt, że na ten hejt przyzwalali politycy opozycji.
Nie milkną echa zdecydowanej wypowiedzi Witolda Waszczykowskiego na temat Ukrainy. Szef polskiego MSZ zapowiedział, że Warszawa może zakazać wjazdu na teren Polski tym ukraińskim urzędnikom, którzy prezentują antypolskie stanowisko. Retoryka ta spotkała się z entuzjazmem w rosyjskich i prorosyjskich środkach masowego przekazu.
2 listopada br. członkowie Komitetu Praw Człowieka ONZ zakończyli kolejny etap prac nad treścią komentarza do art. 6 Międzynarodowego Paktu Praw Obywatelskich i Politycznych (MPPOiP), dotyczącego prawnej ochrony życia. Większość członków Komitetu uznała, że ochrona prawa do życia powinna oznaczać wprowadzenie pseudo-prawa do aborcji.
"Na ile ważne jest dla każdego z nas, jaki będzie miał wpływ na swoje leczenie, na wybór lekarza specjalisty, na to kto, komu, gdzie i kiedy będzie udostępniał jego dane o zdrowiu, zabiegach, chorobach, badaniach i wynikach? Czy chcesz aby dostęp do tych danych miały różne podmioty publiczne i prywatne? Bez Twojej wiedzy, każdorazowej zgody, w dowolnym zakresie?" - pytają autorzy petycji w obronie praw pacjenta.
Stanisław Piotrowicz był dzisiaj gościem w programie wPolsce.pl. Ze słów prawnika wynika, że do porozumienia między Andrzejem Dudą, a rządem PiS w sprawie wyboru sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa wciąż daleka droga.
Kwestia propozycji dotyczącej likwidacji tzw. trzydziestokrotności opłacania składek emerytalno-rentowych była tematem audycji Społeczny Punkt Widzenia w Polskim Radiu 24 z udziałem Henryka Nakoniecznego, członka Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Podkreślał on, że projekt nie został w odpowiednim czasie skonsultowany z partnerami społecznymi, a zmiana ma charakter fundamentany.
- Polski rząd jest jedyny na świecie, który - nie będąc organizacją religijną - pomaga nam, chrześcijanom, pozostać w Syrii. Bez interesów, bez czegoś w zamian. Za to bardzo dziękuję - powiedział we Wrocławiu syryjski biskup Georges Abou Khazen.
"Czytam akta afery marszałkowej (wiele tomów). To trzeba opisać. Co za ekipa rządziła Polską 2007-2015... Nawet mnie to szokuje!" - napisał na Twitterze prof. Sławomir Cenckiewicz i opublikował fragmenty akt.