Prezydent stolicy podziękował wszystkim za udział w gdańskich obchodach 4 czerwca, które zorganizowała opozycja. Na gdańskiej imprezie obok Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsy brylował także aktywny wówczas członek PZPR Aleksander Kwaśniewski. Jemu tez prezydent Trzaskowski dziękował?
Plan decentralizacji Polski, który opracowali stratedzy PO po kolejnych przegranych wyborach zaniepokoił także poseł Krystynę Pawłowicz z PiS, która na Twitterze wyraziła swój niepokój związany z planem "Wielka Polska Obywatelska".
Ostatnio widzę go [D. Tuska] bardzo często na wystąpieniach w Polsce. To pewnie jest tak, że wszystkie europejskie problemy już rozwiązał, więc skupił się na podbudowywaniu spraw opozycji w Polsce – mówił w Radio Zet wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
Niemcy uważające się za wzór praworządności i przyzwyczajone do pouczania innych ws. standardów demokracji same maja problem ze zwalczaniem korupcji. Ostatnie opinie Rady Europy na ten temat są dosyć dosadne w swym wydźwięku.
Współpracujący w "Dużym Formatem" Wojciech Tochman, po 29. latach współpracy o zwolnieniu dowiedział się... drogą mailową.
"W Starym Grodkowie mszą św. zainaugurowano uroczystości upamiętniające żołnierzy z oddziału NSZ kpt. Henryka Flamego ps. "Bartek", którzy jesienią 1946r. zostali zamordowani przez komunistów" - podał Instytut Pamięci Narodowej.
Prezydent Duda składa dziś wizytę na Słowenii, gdzie spotkał się z prezydentem Borutem Pahorem. Rozmowy te stanowią wstęp do spotkania państw Trójmorza, gdzie wspólnie z innymi głowami państw tej grupy Andrzej Duda otworzy Forum Biznesu Państw Inicjatywy Trójmorza.
Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z Dorotą Gawryluk w Polsat News podjął m.in. temat decentralizacji Polski postulowany przez Platformę Obywatelską.
Podczas spotkania ze słuchaczami prof. Magdalena Środa i prof. Marcin Matczak podkreślali pozytywne strony większej populacji muzułmanów w Polsce. Jednym z nich byłoby, według nich, zmniejszenie produkcji wieprzowiny.
Korespondentka RMF w Brukseli podała informacje na temat nowych funkcji byłej premier Ewy Kopacz.
Od 15 kwietnia do 4 czerwca 1989 roku trwały w Pekinie demonstracje studentów i opozycjonistów - robotników oraz przedstawicieli inteligencji. 4 czerwca doszło krwawego stłumienia protestów na Placu Tiananmen [Niebiańskiego Spokoju]. Wczorajsza 30. rocznica tych wydarzeń potwierdziła, że Chiny nadal blokują informacje na ten temat.
Jan Śpiewak skomentował wczorajszą deklarację samorządowców. Jak motywuje, jest ona nie tylko niereprezentatywna dla ogółu Polski, ale też przeczy codziennemu doświadczeniu działaczy miejskich.
- Jan Olszewski rzucił wyzwanie wolności, która była wolnością częściową, bez godności dla bardzo wielu Polaków – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości. Na miejscu był nasz fotoreporter. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
"W środę, tj. 5 czerwca br., Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki weźmie udział w obchodach upamiętniających 75. rocznicę lądowania sił sprzymierzonych w Normandii (Portsmouth, Wielka Brytania)" - podaje Kancelaria Premiera.
Portal Gazeta.pl poinformowała o skandowaniu hasła "Konstytucja", podczas odczytywania przez Zofię Romaszewską listu prezydenta Dudy do osób zebranych na gdańskich obchodach 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów.
PRL-owski opozycjonista Jarosław Papis, zwrócił uwagę na ciekawą koincydencję.
Grecki MSZ poinformował o tym, że w Berlinie złożone zostało pismo dotyczące reparacji wojennych. Roszczenia greckie dotyczą I i II wojny światowej.
Postulat decentralizacji władzy nie przypadł do gustu o. prof. Dariuszowi Kowalczykowi SJ, dziekanowi Wydziału Teologicznego na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.
Lech Wałęsa w rozmowie z Moniką Olejnik, tak oto wypowiedział się na temat legendy Solidarności śp. Anny Walentynowicz.
Jacek Saryusz-Wolski podsumował udział byłych polityków wysokiego szczebla PZPR we wczorajszych obchodach 30-lecia pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.