Ministerstwo Klimatu wydało komunikat w sprawie pojawiających się w przestrzeni publicznej treści dotyczących rzekomego skażenia radiacyjnego związanego z pożarami w Czarnobylu.
Najnowsza okładka polskiej edycji "Newsweeka" przedstawia min. Szumowskiego, do jej wydźwięku odniósł się prezes Klubu Jagiellońskiego.
Konstytucjonalista Kamil Zaradkiewicz odniósł się do publicznej debaty związanej z wyborami prezydenckimi, które odbywać się mają podczas epidemii.
Poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek odniósł się do przekazu medialnego kandydatki KO na prezydenta.
Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich, m.in. grekokatolicy, rozpoczęli w niedzielę obchody Świąt Wielkanocnych, które w tym roku przypadają u nich tydzień później niż u katolików.
Ministerstwo Zdrowia podało kolejne statystyki zakażeń wirusem SARS-CoV-2 oraz informacje o ofiarach śmiertelnych.
77 lat temu, 19 kwietnia 1943 r., żydowscy bojownicy z ŻOB i ŻZW stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim, które przystąpiły do likwidacji warszawskiego getta. „Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy” – mówił o podjętej wtedy walce Marek Edelman, jeden z przywódców zrywu.
Zmartwychwstały spotyka się z uczniami. Komentarz ks. Piotr Pawlukiewicz.
Polski MSZ informował o transporcie 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Trisept Complex, który miał droga lądową wyruszyć do Hiszpanii - W czasach, gdy wszystkie narody zmagają się z niebywałymi trudnościami, tym, czego potrzeba nam najbardziej jest solidarność. Wierzę, że wzajemne wsparcie pozwoli nam przetrwać ten ciężki czas i przyspieszy koniec kryzysu związanego z pandemią wirusa COVID-19 - mówił na konferencji prasowej 16 kwietnia wiceminister SZ Marcin Przydacz.
19 kwietnia 1943 roku słabo uzbrojeni żydowscy bojownicy stanęli do nierównej walki z niemieckim oprawcą. Powstanie w getcie warszawskim było rozpaczliwą próbą przeciwstawienia się ostatniej fazie jego likwidacji, która była równoznaczna z wymordowaniem całej mieszkającej w nim ludności.
Maria Nurowska jest pisarką znaną z kontrowersyjnych opinii i żarliwej "obrony demokracji". Również w czasie epidemii nie zawodzi.
Patrick Edery jest francuskim publicystą, prezesem europejskiej firmy doradczej Partenaire Europe, który mieszka w Polsce.
Gdy cena za baryłkę ropy naftowej spada do rekordowo niskiej wartości a finalnie kartel naftowy musi zasiąść do stołu oznacza to, że w Moskwie szykują się kłopoty. Kryzys naftowy połączony z pandemią koronawirusa to dla wielu ekspertów oczywiste trzęsienie ziemi, które za chwile wprowadzi cara i bojarów w powtórny okres Wielkiej Smuty. Nie odkryjemy potwierdzenia lub zaprzeczenia tezy, że Władimir Putin po spotkaniu z zakażonym koronawirusem lekarzem nie zachorował a samoizolacja była tylko jego dobrą wolą. Możemy jednak dyskutować o przyszłości Rosji w kontekście pandemii koronawirusa. Perorującym jakoby kryzys miał odmienić Rosję warto zadać pytanie kto za to na samym końcu zapłaci?
Nie można oddawać walkowerem demokracji. Nie można w jednym zdaniu mówić o poszanowaniu konstytucji, a w drugim zachęcać do jej łamania - stwierdziła w sobotę kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska. Wcześniej w sobotę zapewniała, że nie zrezygnowała z udziału w wyborach.
Marek Sawicki jeden z liderów Polskiego Stronnictwa Ludowego udzielił wywiadu portalowi DoRzeczy.pl. Pytany o bojkot wyborów przez Platformę Obywatelską mówi - A czym jest Platforma Obywatelska?
Relacje polsko-amerykańskie są bliższe niż kiedykolwiek, razem jesteśmy silniejsi. Dziękujemy Polsce za gotowość do wysłania misji medycznej do Chicago - oświadczyła ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher po sobotniej rozmowie telefonicznej prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa.
Jesteśmy wyłączeni – i my, i gospodarka. Każdego dnia coraz bardziej, i wcale nie łagodzi tego do końca ani Internet, ani domowe kino. Nigdy nie było w historii cywilizacji zachodniej analogicznej sytuacji.
- Jak w Pana/Pani ocenie rząd radzi sobie z epidemią koronawirusa w Polsce? - takie pytanie zadała respondentom na zlecenie DoRzeczy.pl pracownia Estymator
Idzie kryzys! To zdanie słyszymy od kilku tygodni ze strony specjalistów, znających się na ekonomii. Czy pociągnie on za sobą zdecydowaną przebudowę rynku pracy? Kto to wie…
10 lat temu Polska pożegnała swojego Prezydenta i Pierwszą Damę. Tej atmosfery powagi i smutku połączonego z szacunkiem wobec zmarłych Lecha i Marii Kaczyńskich nie da się zapomnieć. Wzruszające obrazy z tego dnia pozostaną mi w pamięci do końca życia - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.