"To jest bardzo cyniczne środowisko" – mówił o Konfederacji Marek Jakubiak, były kandydat na prezydenta, w najnowszym wywiadzie udzielonym magazynowi "Plus Minus".
Związek zawodowy Solidarność nie przetrwałby, gdyby nie jedność ludzkich serc; tej jedności zabrakło ostatnio politykom Zjednoczonej Prawicy – powiedział w niedzielę na Jasnej Górze szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda.
Lex Szymczyk, 17-letni licealista z nowojorskiego Long Island, jest nie tylko wzorowym uczniem, ale angażuje się społecznie. Założył dwie organizacje non-profit, których ambicją jest ochrona ekosystemu morskiego w jego sąsiedztwie i pomoc afrykańskim dzieciom.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało dobowy raport zachorowań na COVID-19.
Według nowego sondażu IBRIS przeprowadzonego już podczas trwania obecnego kryzysu politycznego dla Wirtualnej Polski Prawo i Sprawiedliwość nadal prowadzi, ale...
Konflikt w Zjednoczonej Prawicy nie jest skutkiem ustawy dotyczącej ochrony zwierząt, to był jedynie katalizator, "papierek lakmusowy" sytuacji panującej w koalicji, to ostrzeżenie jak w przyszłości mogą zachować się nasi koalicjanci - powiedział PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski.
Trwa kryzys polityczny związany z próbą zmiany ustawy o ochronie zwierząt. W łonie koalicji rządzącej doszło do konfliktu, nawet część posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało przeciwko projektowi. Sprawę komentuje red. Marcin Makowski.
Polskie samorządy, które przyjęły prorodzinne uchwały wciąż stają się obiektem ataków ze strony działaczy LGBT. Instytut Ordo Iuris, w imieniu pomówionych władz lokalnych, złożył pozew przeciwko autorom „Atlasu nienawiści” – publikacji, która fałszywie oskarża samorządy o dyskryminację osób o skłonnościach homoseksualnych. Jedna z działaczek stojących za „Atlasem” utrudnia postępowanie uchylając się od odbioru odpisu pozwu. W kampanię dezinformacji włączył się także inny przedstawiciel ruchu LGBT Bartosz Staszewski, który powielał fake newsy dotyczące rzekomego istnienia w Polsce „stref wolnych od LGBT” oraz szczegółów. zatrzymania Michała Sz., ps. „Margot”. Instytut wystąpił na drogę prawną również w związku z jego działalnością.
System Oceny Obywateli, 600 milionów kamer, tylko cyfrowa waluta, „bramki” kontroli w Internecie, cenzura, system socjalny oparty na rejestrach policyjnych, obowiązek instalacji aplikacji, geolokalizacja oraz interfejs sztucznej inteligencji i rozpoznawanie twarzy. Pekin dokonał fuzji autorytaryzmu z technologią. Chińczycy zaprosili do tańca system mono-partyjny i najbardziej zaawansowane procesory. Teraz chcą eksportować swoje „orwellowskie dzieło” do 63 państw.
Na fali protestów Black Lives Matter i idącej za nią fali kajania się i przepraszania za "systemowy rasizm" rektor Uniwersytetu Princeton Christopher Eisgruber napisał list, w którym stwierdził, że „rasizm i szkody, jakie wyrządza on ludziom kolorowym nadal istnieją w Princeton” oraz że „rasistowskie założenia” są „osadzone w strukturach samego uniwersytetu”. Ten sam uniwersytet kilka miesięcy temu zdecydował o usunięciu nazwiska prezydenta USA w latach 1913–1921 Woodrowa Wilsona z nazwy jednego z wydziałów oraz jednego z kolegiów. Powodem miały być rasistowskie decyzje podejmowane przez polityka
Dziś obchodzimy 80. rocznicę dnia kiedy to Rotmistrz Witold Pilecki pozwolił się ująć w warszawskiej łapance, aby dostać się do Auschwitz. Do tego wydarzenia odniósł się David Harris szef American Jewish Committee.
Jak informuje mocno nieprzychylny Trumpowi CNN amerykańskie służby przejęły przesyłkę adresowaną do prezydenta USA Donalda Trumpa. Przesyłka ma zawierać toksyczną rycynę. Sprawę badają FBI i Secret Service
Działacze pro-life modlili się dzisiaj pod poznańskim Szpitalem Klinicznym na ulicy Polnej w Poznaniu w intencji życia nienarodzonych. Przy szpitalu działa duży oddział położniczy. Miała miejsce również kontrdemonstracja. Niektórzy uczestnicy oznaczeni byli symbolami ideologii LGBT. W pewnym momencie na zmawiających Różaniec działaczy zaczęli rzucać się bojówkarze.
Z hasłem "Rodzina siłą narodu" przeszedł w sobotę po południu ulicami Białegostoku 1. Podlaski Marsz Normalności. Jak mówili organizatorzy, chodziło o pokazanie "wartości tradycyjnego modelu rodziny".
Patrick Edery jako publicysta współpracował z Le Figaro, a także z agencją prasową AFP. Od 1999 roku jest prezesem w firmie konsultingowej Partenaire Europe
Rada Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" (KSGiE) podjęła decyzję o przekształceniu się w Komitet Protestacyjno-Strajkowy i ogłoszeniu pogotowia strajkowego – poinformował w sobotę PAP przewodniczący Sekretariatu Jarosław Grzesik.
Do zdarzenia doszło na ulicy Harcerskiej w Płocku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że samochód z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie, a następnie w przyłącze gazu. Auto momentalnie stanęło w płomieniach.
Gdy wspominamy datę 17 września w kontekście drugiej wojny światowej, to mamy na myśli przede wszystkim napaść ZSSR na Polskę. Całkiem słusznie zresztą, dzień ten zapoczątkował bowiem całą serię tragedii, jakie spadły na nasz naród. Z datą 17 września wiąże się jednak również inne wspomnienie, zdecydowanie bardziej pozytywne. Chodzi o postawę Węgier w tych tragicznych dla nas chwilach.
Lorenz Caffier, minister spraw wewnętrznych kraju związkowego Meklemburgia-Pomorze Przednie zabrał głos ws. powiązań policjantów ze skrajnie prawicowymi internetowymi grupami dyskusyjnymi. W piątek zawieszono dwóch funkcjonariuszy z tego landu - pisze dpa.
Premierzy Polski i Litwy odbyli 17 września konsultacje międzyrządowe w Wilnie. Premier Litwy Saulius Skvernelis nazwał wydarzeniem historycznym we współpracy litewsko-polskiej