Marszałek Senatu Tomasz Grodzki w piątek będzie miał przeprowadzony test na obecność koronawirusa. Do tego czasu jest w samoizolacji, nie ma żadnych objawów COVID-19 i czuje się dobrze – poinformowała wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon.
Sejmowa Komisja Etyki ukarała Janusza Korwin-Mikkego upomnieniem za jego słowa w internetowym wyzwaniu #Hot16Challenge – czytamy na portalu interia.pl.
Na kolejnych drogach w woj. łódzkim zakończono rolnicze protesty - poinformował PAP dyżurny Punktu Informacji Drogowej w Łodzi Marcin Jackowski. Wcześniej przez kilka godzin protestujący blokowali m.in. ronda, spowalniali ruch poruszając się po drogach ciągnikami. Pod biurami poselsko-senatorskimi PiS w Białymstoku protestowali w środę po południu rolnicy w ramach przeprowadzanej ogólnopolskiej akcji przeciwko tzw. piątce dla zwierząt.
Rosja wystawiła za byłą kandydatką na prezydenta Białousi Swiatłaną Cichanouską list gończy. Jej dane osobowe opublikowano na stronie rosyjskiego MSW - podalo w środę Radio Swaboda.
- Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy przez polski rząd błędnie informowani, jakoby Polska wynegocjowała własną drogę sprawiedliwej transformacji energetycznej. Nie wiemy też, co polski rząd zadeklarował w ramach negocjacji nowego unijnego budżetu, który jak przypominamy zakłada przede wszystkim realizację unijnej polityki „Sprawiedliwej transformacji” opartej o „Zielony ład” – napisała w stanowisku „Solidarność”. Związek domaga się rozmów i chce poznać dokumenty.
Łotwa odwołała na konsultacje swego ambasadora na Białorusi – poinformował na Twitterze szef dyplomacji łotewskiej Edgars Rinkeviczs. Taką samą decyzję na znak solidarności z Polską i Litwą podjęła Estonia.
Prezydent Andrzej Duda odwołał szefową KPRP Halinę Szymańską i powołał na tę funkcję Grażynę Ignaczak-Bandych. Doradcami prezydenta zostali: były poseł PiS Łukasz Rzepecki, były wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który zajmie się koordynacją pracy doradców oraz Anna Surówka-Pasek.
Aktor, Jacek Borkowski znany z "Klanu" opowiedział po latach, że dwa razy stawał w kościele na ślubnym kobiercu. Było to możliwe, bo pierwsze małżeństwo zostało unieważnione za pomocą kłamstwa.
Świat finansów pewnie wkroczył w przestrzeń wirtualną. Czekają nas pozytywne czy negatywne zmiany? Czy nasze pieniądze są bezpieczne? Odpowiedzi poznaliśmy 18 września, podczas XXVIII Konferencji SKOK. W jej trakcie odbył się interesujący panel pt. „Cyfryzacja usług finansowych. Konsekwencje, nadzieje, obawy”.
Na portalu Onet.pl pojawił się artykuł pt.: Sośnierz o ciążach z gwałtu. "Jedna kobieta rocznie może się z tym pogodzić". Polityk uważa, że jego słowa zostały przeinaczone i żąda sprostowania.
Pogorszył się stan chorego na COVID-19 byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki – poinformowała jego małżonka Maryna. Były szef państwa przebywa w szpitalu z obustronnym zapaleniem płuc.
Skorygowany wzrost gospodarczy na poziomie 4,5 proc. za 2019 r. to świetny wynik, który z pewnością pomoże nam szybciej uporać się z kryzysem - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do danych GUS.
Dziś 39. rocznica zakończenia I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ Solidarność. Zjazd obradował w 2 turach: 5-10 września i 26 IX – 7 października 1981 w Gdańskiej Hali Olivia. Zjazd kończył trwający od października 1980 r. proces wyboru władz Solidarności. Termin oraz program I KZD przyjęto podczas obrad KKP 24-26 VII 1981. Zadaniem Zjazdu był wybór władz krajowych, wprowadzenie poprawek do statutu i opracowanie programu. Krajowy Zjazd Delegatów uchodzi za jedno z najważniejszych wydarzeń tzw. „Karnawału Solidarności”. O znaczeniu I KZD z dr Grzegorzem Majchrzakiem z Instytutu Pamięci Narodowej rozmawia Mateusz Kosiński.
Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości w mocnych słowach skomentowała wywiad dla "Rzeczpospolitej" wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jourovej oraz rozmowę w "Gazecie Wyborczej" z wiceszefową Parlamentu Europejskiego Katariną Barley.
Rolnicy wwieźli taczkę z obornikiem do środka biura Antoniego Macierewicza, a także odczytali swoje postulaty – donosi farmer.pl.
Czy przeprosi Pan rodziny tych ofiar za swoje lekceważenie możliwości rozszerzenia się epidemii? – pyta szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego były polityk Roman Giertych.
Katarina Barley [SPD], niemiecka wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego wezwała do wywarcia większej presji na Węgry i Polskę, aby utrzymały rządy prawa - Sytuacja w obu państwach członkowskich jest szczególnie poważna - uznała Barley w wypowiedzi dla rozgłośni DeutschalndFunk. 1 lipca 2020 rozpoczęła się niemiecka prezydencja Rady Unii Europejskiej - Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię - miała mówić Barley. Niemiecka rozgłośnia wzięła winę na siebie, ale odsłuch wywiadu potwierdził, ze skandaliczne słowa padły - Przedstawiłem sprawę na posiedzeniu Konferencji Przewodniczących. Przewodniczący PE David Sassoli powiedział, że przyjrzy się sprawie bliżej, tłumacząc się brakiem czasu i nawałem pracy. Wydaje mi się, że poleci zbadanie transkryptu wywiadu pani Barley i zapewne porozmawia z nią samą. Jeśli mu się uda nakłonić panią wiceprzewodniczącą do przeprosin, to sprawa zostanie zamknięta - mówił europoseł PiS Ryszard Legutko. Jak na razie jednak Barley w wywiadzie dla GW mówi twardo - Nie ustąpię.
Państwa, takie jak Polska i Węgry, trzeba finansowo zagłodzić. Dotacje unijne stanowią bowiem skuteczną dźwignię – mówiła na antenie niemieckiej rozgłośni wiceprzewodnicząca PE Katarina Barley. Do słów niemieckiej polityk odnieśli się premier Saksonii oraz sekretarz generalny CDU.
Jeszcze niedawno "Super Express" donosił, że w związku z likwidacją Ministerstwa Cyfryzacji w nowym rządzie zabraknie miejsca dla dotychczasowego wiceministra tego resortu Adama Andruszkiewicza. Tymczasem okazuje się, że Andruszkiewicz nie pozostanie bez zajęcia.
Edyta Górniak starała się rozwijać swoją karierę w Stanach Zjednoczonych i przyznała, że do dziś ma problemy z "przestawieniem się" na język polski.