Prezes PGE: NABE zabezpieczy elektrownie węglowe z ostatniej chwili
Prezes PGE: NABE zabezpieczy elektrownie węglowe

– Energetyka węglowa skupiona w Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego przez najbliższe 20–30 lat będzie podstawą bezpieczeństwa energetycznego Polski. Jednocześnie polska gospodarka, aby być konkurencyjna, potrzebuje czystej, bezpiecznej i taniej energii. Aktualizacja strategii PGE była konieczna, żeby zrealizować te potrzeby – stwierdził prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

z ostatniej chwili
PGE - zeroemisyjność już w 2040 roku

- PGE przyspiesza transformację polskiej energetyki. Jako pierwsza grupa energetyczna w Polsce osiągnie neutralność klimatyczną już w 2040 roku, czyli o 10 lat wcześniej niż zakładała strategia Grupy PGE z 2020 roku. Aktualizacja strategii to reakcja na sytuację geopolityczną i gospodarczą w Europie. Efektem realizacji strategii PGE będzie wzmocnienie bezpieczeństwa i suwerenności energetycznej Polski oraz dostęp do nowoczesnych usług i czystej energii dla klientów – powiedział prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski.

gorące
ORLEN uruchomi produkcję z kolejnych złóż w Norwegii

Spółka PGNiG Upstream Norway należąca do Grupy ORLEN wraz z partnerami koncesyjnymi pod koniec czerwca tego roku otrzymała norweskie koncesje na zagospodarowanie nowych złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Zagospodarowanie tych złóż zapewni Grupie ORLEN 9 mld m sześc. gazu ziemnego w całym okresie eksploatacji. To kluczowe inwestycje, które zapewnią utrzymanie stabilnego, wysokiego wydobycia gazu w perspektywie kolejnych lat.

gorące
Oto serce CPK. Zaprezentowano projekt lotniska i dworca

Centralny Port Komunikacyjny przedstawił koncepcję architektoniczną nowego lotniska. Jej głównym elementem jest atrium łączące przestrzeń przesiadkową dla pasażerów lotniska, kolei oraz autobusów. Nad projektem pracowało ok. 250 architektów i ekspertów z wielu państw. Integralną częścią portu będzie dworzec kolejowy łączący linie Kolei Dużych Prędkości prowadzące do głównych miast w Polsce.

Zbigniew Kuźmiuk: Powrót Tuska do władzy to wyprzedaż majątku narodowego. Doradcy PO mówią o tym wprost z ostatniej chwili
Zbigniew Kuźmiuk: Powrót Tuska do władzy to wyprzedaż majątku narodowego. Doradcy PO mówią o tym wprost

Prawo i Sprawiedliwość kontynuuje akcję zachęcania Polaków do udziału w referendum zarządzonym na 15 października i w związku z tym uzasadnia znacznie czterech pytań, na które będą odpowiadać wyborcy.

z ostatniej chwili
PGE mówi Stop manipulacji. Ceny energii w Polsce poniżej europejskiej średniej

"Stop manipulacji” – pod taką nazwą wystartowała nowa kampania PGE Polskiej Grupy Energetycznej, której celem jest przeciwdziałanie dezinformacji w sprawie cen energii. Wedle danych Agencji Rynku Energii polskie gospodarstwa domowe cieszą się niższymi cenami prądu niżeli wynosi średnia europejska. Korzystna różnica w cenie to zasługa Rządowej Tarczy solidarnościowej i polskich spółek energetycznych, takich jak PGE.

z ostatniej chwili
Energa wesprze kolejne domy dziecka

Nawet siedem nowych domów dziecka otrzyma w tym roku darmowe panele fotowoltaiczne. Placówki będą zasilane w czystą i przyjazną środowisku energię elektryczną. Ich podopieczni wezmą również udział w wycieczkach. Wszystko to w ramach trzeciej edycji projektu Domy Dobrej Energii, realizowanego przez Energę z Grupy ORLEN.

z ostatniej chwili
Gazowiec "Grażyna Gęsicka" – pierwsza dostawa LNG

Drugi gazowiec z floty rozwijanej przez Grupę ORLEN dotarł do Świnoujścia z ładunkiem skroplonego gazu ziemnego. Gazowiec o nazwie Grażyna Gęsicka przetransportował do Polski około 65 tys. ton LNG z amerykańskiego terminala Freeport. Dostawa została zrealizowana na podstawie transakcji zawartej na rynku spotowym.

PGE mecenasem kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku. Wspieranie kultury to nasz obowiązek z ostatniej chwili
PGE mecenasem kultury Muzeum Narodowego w Gdańsku. "Wspieranie kultury to nasz obowiązek"

W piątek 21 lipca w siedzibie głównej Muzeum Narodowego w Gdańsku przy ul. Toruńskiej 1 dokonano uroczystego podpisania umowy o objęciu Muzeum Narodowego w Gdańsku mecenatem przez PGE Polską Grupą Energetyczną S.A.

Z. Kuźmiuk: Wbrew narracji opozycji dług publiczny spadł z ostatniej chwili
Z. Kuźmiuk: Wbrew narracji opozycji dług publiczny spadł

W środę w Sejmie odbyła się debata dotycząca wykonania budżetu za 2022 rok i absolutorium dla rządu, jak podkreśliła minister finansów Magdalena Rzeczkowska, był to skrajnie trudny rok ze względu na gwałtowny wzrost cen nośników energii spowodowany przez działania hybrydowe Rosji, a później także agresję tego kraju na Ukrainę.

Prezes NBP: Od drugiej połowy tego roku gospodarka powinna przyspieszać z ostatniej chwili
Prezes NBP: Od drugiej połowy tego roku gospodarka powinna przyspieszać

Przewidujemy scenariusz miękkiego lądowania, jeśli chodzi o polską gospodarkę; tempo wzrostu PKB spadnie blisko zera, ale nie będziemy mieli recesji - powiedział w piątek prezes NBP Adam Glapiński. Od drugiej połowy tego roku nasza gospodarka powinna przyspieszać - dodał.

z ostatniej chwili
Wzrost wydobycia gazu ziemnego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym strategicznym celem Grupy ORLEN

Głównym celem przyjętej w lutym br. strategii Grupy Orlen do roku 2030 jest zapewnienie stabilnych dostaw energii, paliw i gazu z przyjaznych środowisku źródeł. Jednym z filarów tej strategii jest planowane, w perspektywie najbliższych 8 lat, zwiększenie wydobycia gazu ziemnego z własnych złóż do poziomu ok. 12 mld metrów sześciennych rocznie. Kluczową rolę odegra tutaj rosnąca produkcja gazu realizowana na Norweskim Szelfie Kontynentalnym.

III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk z ostatniej chwili
III Forum Morskie Radia Gdańsk. Prezes Chmielecki wręczył nagrody Statek Roku oraz Żagle Radia Gdańsk

Za nami III Forum Morskie Radia Gdańsk. W piątek 23 czerwca w Studiu Koncertowym im. Janusza Hajduna odbyła się uroczysta gala, na której prezes dr Adam Chmielecki wręczył wyjątkowe nagrody – Statek Roku Radia Gdańsk oraz dwa Żagle Radia Gdańsk. Patronem medialnym wydarzenia był „Tygodnik Solidarność”.

Polski eksport pnie się w górę. Nowe dane GUS z ostatniej chwili
Polski eksport pnie się w górę. Nowe dane GUS

W okresie styczeń–kwiecień br. wartość eksportu wyniosła 550,7 mld zł i była o ponad 10 proc. wyższa niż w analogicznym okresie 2022 roku. Wartość importu sięgnęła natomiast 531,4 mld zł – wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą z ostatniej chwili
Wystartowała szósta edycja Forum Wizja Rozwoju. Premier Morawiecki: Polska stoi dziś przed unikalną szansą

Ruszyła VI edycja Forum Wizja Rozwoju – największa impreza gospodarcza na Pomorzu, która w tym roku odbywa się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. To ponad 50 godzin merytorycznych dyskusji na najważniejsze tematy dotyczące rozwoju Polski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął premier RP Mateusz Morawiecki, a partnerem medialnym wydarzenia jest Tygodnik Solidarność.

VI Forum Wizja Rozwoju już 19 i 20 czerwca w Gdyni z ostatniej chwili
VI Forum Wizja Rozwoju już 19 i 20 czerwca w Gdyni

Jedno z najważniejszych wydarzeń konferencyjnych startuje już 19 i 20 czerwca w Gdyni. W ciągu dwóch dni i podczas 50 paneli dyskusyjnych 200 ekspertów, przedstawicieli świata biznesu i władz państwa podejmie się poszukiwania wspólnych projektów gospodarczych oraz pozyskiwania informacji na temat trendów rozwojowych i innowacji. Zapraszamy na VI edycję Forum Wizja Rozwoju do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Stopy procentowe w USA. Fed zdecydował z ostatniej chwili
Stopy procentowe w USA. Fed zdecydował

Federalny Komitet ds. Otwartego Rynku (FOMC) amerykańskiego banku centralnego (Fed) zdecydował jednogłośnie w środę, że po raz pierwszy od marca 2022 roku nie podniesie stóp procentowych i da sobie czas na ocenę sytuacji gospodarczej USA.

Ile wynosi przeciętna emerytura? ZUS ujawnia dane z ostatniej chwili
Ile wynosi przeciętna emerytura? ZUS ujawnia dane

Przeciętna emerytura wypłacona w marcu br. wyniosła 3 482,63 zł. W marcu 2022 roku było to 2 903,85 zł. Oznacza to wzrost o 578,78 zł rok do roku – wynika z danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych opublikowanych w poniedziałek.

Wiadomości
PGE Energia Ciepła dba o dobre relacje biznesowe

PGE Energia Ciepła, w trosce o dobre relacje z partnerami biznesowymi i najwyższą jakość komunikacji z wykonawcami, prowadzi od 2019 roku warsztaty dla przedstawicieli z branży energetycznej i okołoenergetycznej.

Wiadomości
Już wkrótce Forum Wizja Rozwoju

Finanse, energetyka, innowacje, rynek pracy czy polityka senioralna. To tylko niektóre z tematów, które poruszone zostaną 19 i 20 czerwca 2023 r podczas VI edycji Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. „W tej edycji odpowiemy na najważniejsze pytania dotyczące polskiej gospodarki. Wierzę, że wspólnie znajdziemy rozwiązania, które wspomogą rozwój kraju” – mówi Prezes Fundacji Wizja Rozwoju, dr Andrzej Michalak. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, który także będzie gościem Forum. Jednym z patronów medialnych jest "Tygodnik Solidarność".

Emerytury
Stażowe