Znana polska wokalistka Roksana Węgiel ogłosiła w mediach społecznościowych wspaniałą wiadomość. Fani artystki nie kryją zachwytu.
W wieku 72 lat zmarł sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku Zbigniew Myszka.
– Europa jest w chaosie – w chaosie tożsamościowym, w chaosie w zakresie bezpieczeństwa, narobiła wiele błędów – podkreślił obywatelski kandydat na prezydenta Karol Nawrocki, który we wtorek spotkał się z mieszkańcami Wyszkowa.
Ostatnie wydarzenia obnażyły słabość UE. Król jest nagi, a choć jako pierwszy – publicznie i tak mocno - powiedział to wiceprezydent USA, to przecież wiemy o tym od dawna.
Europoseł Ewa Zajączkowska-Hernik w Parlamencie Europejskim próbowała ustalić, jakie dokumenty ma złożyć Polska, żeby uniknąć przymusowej relokacji imigrantów lub płacenia kar za odmowę ich wpuszczenia. Na te kwestie odpowiedziała wiceszefowa Komisji Europejskiej Henna Virkkunen.
We wtorek Prezydent Andrzej Duda poinformował, że na przyszły poniedziałek zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Jak dodał, posiedzenie RBN odbędzie się po tym, gdy będą już znane rezultatu spotkań w Kijowie, gdzie udaje się specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy i Rosji gen. Keith Kellogg.
Trwa wzmożenie niemieckich władz w zakresie wydalania z kraju nielegalnych imigrantów. Jak potwierdzają niemieckie władze część z nich odsyłana jest do Polski na podstawie tzw. porozumień dublińskich, z kolei polski rząd w żaden sposób nie weryfikuje czy odsyłane osoby faktycznie powinny trafiać właśnie do polski.
Wiceprzewodniczący nielegalnie działającej komisji ds. Pegasusa Tomasz Trela mocno zdziwił dzisiejszego świadka – szefową CBA Agnieszkę Kwiatkowską-Gurdak – swoim pytaniem. W tej sprawie postanowił zareagować poseł Jacek Ozdoba.
Francja zwołuje na środę drugie spotkanie na temat Ukrainy i europejskiego bezpieczeństwa - podał we wtorek Reuters za trzema źródłami dyplomatycznymi. Tym razem zaproszono kraje, które nie wzięły udziału w poniedziałkowym spotkaniu w Paryżu.
Według informacji podanych przez "Politykę" i Muzeum POLIN nie żyje Marian Turski, były więzień Auschwitz i członek komunistycznej nomenklatury w czasach PRL.
W zabytkowej hali na Przeróbce w Gdańsku, która spłonęła na początku lutego w gigantycznym pożarze, mogło znajdować się laboratorium do produkcji narkotyków – informują trójmiejskie media.
Opinię publiczną w Polsce poruszają informacje o masowym wydalaniu nielegalnych imigrantów z Niemiec do Polski. Niemieckie media donoszą o kolejnych przypadkach.
- To jest temat na dłuższą rozmowę - powiedział minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk w odpowiedzi na pytanie Bogdana Rymanowskiego w Radiu Zet ws. ewentualnego wprowadzenia podatku katastralnego.
– Jesteśmy po dwóch ważnych spotkaniach z przedstawicielami USA. Mogę śmiało powiedzieć, że mam pełen przegląd sytuacji jeśli chodzi o obecne działania podejmowane przez USA. Chcę uspokoić moich rodaków – mówił we wtorek Andrzej Duda po spotkaniu z wysłannikiem USA ds. wojny na Ukrainie, gen. Keithem Kelloggiem. Poinformował także o zwołaniu na przyszły poniedziałek Rady Bezpieczeństwa Narodowego.
Na wtorkowym posiedzeniu rząd Donalda Tuska zajmuje się projektem nowelizacji ustawy o Radzie Ministrów, który ma znieść obowiązek udziału przedstawiciela Prezydenta RP w posiedzeniach rządu. Obowiązek ten zastąpiono możliwością zaproszenia przedstawiciela Prezydenta przez premiera.
Rozmowy na temat Ukrainy pomiędzy USA a Rosją w Arabii Saudyjskiej toczone są bez udziału Ukrainy, a ta nigdy nie zaakceptuje żadnych rosyjskich ultimatów – oświadczył we wtorek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski.
Nie jestem gotów, aby jako przyszły prezydent wysyłać polskich żołnierzy na Ukrainę - powiedział we wtorek popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki, pytany o ewentualną obecność polskich wojsk w ramach misji pokojowej na Ukrainie.
Zakończyły się wtorkowe rozmowy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją w Arabii Saudyjskiej. Ze strony sekretarza stanu USA Marco Rubio padły ważne słowa na temat udziału Europy w przyszłych negocjacjach z Moskwą ws. zakończenia wojny na Ukrainie. – Unia Europejska musi być przy stole w pewnym momencie – zadeklarował amerykański polityk.
Wiceprzewodniczący nielegalnie działającej komisji ds. Pegasusa Tomasz Trela mocno zdziwił dzisiejszego świadka – szefową CBA Agnieszkę Kwiatkowską-Gurdak – swoim pytaniem. Czyżby polityk ujawnił tajemnicę śledztwa?
Izabela Leszczyna została ogłoszona najbardziej wpływową osobą w polskiej ochronie zdrowia. "Chyba trudno, żeby był ktoś bardziej wpływowy w systemie ochrony zdrowia od Minister Zdrowia" – komentuje sprawę poseł Lewicy Anna Maria Żukowska.