Skandal! Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości. Internauci wyrażają swoje niezadowolenie z tej decyzji.
Hanna Gonkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości. Informację przekazała podczas konferencji prasowej.
Mirosław Lubiński, radny Sejmiku Dolnośląskiego z list PSL-u podjął rozmowy z Prawem i Sprawiedliwością i Bezpartyjnymi Samorządowcami. – To element szerszej tendencji. Czym innym są zapowiedzi centralne, że żadnych koalicji, a czym innym są działania w samorządzie. Tam gdzie frukty władzy to wydają się one bardziej atrakcyjne niż konotacje partyjne. Może okazać się, że zapowiedzi liderów partyjnych nie będą zgodne z rzeczywistością – ocenił to na antenie TVP Info Cezary Krysztopa, redaktor naczelny Tysol.pl.
Róża Thun odrzuciła zaproszenie Prezydenta RP dotyczące wspólnych obchodów z okazji stulecia odzyskania niepodległości. – Powiem szczerze, że pierwszy raz napisała prawdę, dlatego że ja bym sobie nie życzył stać koło niej i koło Boniego, nawet w stulecie odzyskania niepodległości, bo myśmy się wyzwolili wtedy m.in. z band donosicieli i różnego rodzaju maści współpracowników Niemców, Rosjan i Bóg raczy wiedzieć kogo, takich lizusów. Ja z tymi lizusami zwyczajnie nie chcę stać na jednej trybunie i już – w poranku „Siódma-Dziewiąta” skomentował tę decyzję poseł Marek Jakubiak.
Niezwykłe widowisko słowno-muzyczne na PGE Narodowym, transmitowane w publicznych stacjach radiowych i telewizyjnych będzie koncertową podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Przypomniane zostaną utwory, które towarzyszyły Legionom Polskim, walczącym pod Monte Cassino, żołnierzom i cywilom broniącym stolicy w Powstaniu Warszawskim. Nie zabraknie piosenek, które dodawały nadziei walczącym z totalitarną władzą, a także tych, które towarzyszyły chwilom radosnym – na dancingach i w dyskotekach.
Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił wniosek redaktora naczelnego „Newsweeka Polska” o możliwość wniesienia sprzeciwu wobec wyroku wydanego zaocznie. Oznacza to, że w Tomasz Lis ma przeprosić Krystynę Pawłowicz za tekst w „Newsweeku”.
Prawicowy publicysta - Tomasz Terlikowski zaapelował o nadanie azylu politycznego dla Asi Bibi i jej rodziny.
Warszawska Delegatura CBA prowadzi śledztwo pod nadzorem Wydziału Wojskowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie na podstawie ustaleń Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW) w sprawie działania na szkodę Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia (WITU) w Zielonce. Ustalenia CBA wskazują, że grupa osób działająca w porozumieniu, wśród nich starszy oficer – kierownik jednego z zakładów instytutu, miała doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości
Polityk objął stanowisku w grudniu 2015 r.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda, na wniosek ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, mianował dziewięciu oficerów Wojska Polskiego na pierwszy oraz kolejne stopnie generalskie i admiralski. Akty mianowania zostaną wręczone przez Prezydenta w przededniu Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada br. w Pałacu Prezydenckim.
Swoje felietony będzie u nas publikował dziennikarz DoRzeczy.pl Karol Gac.
Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, w Radio Zet usiłowała tłumaczyć posłów PO - Andrzeja Halickiego i Sławomira Neumanna, którzy w czerwcu podczas manifestacji odpalali race. Tłumaczenie okazało się jednak bardzo zawiłe i wywołało duży ubaw wśród użytkowników internetu.
Już od 1 grudnia znikną papierowe zwolnienia L-4 i wszystkie zwolnienia będą wystawianie elektronicznie. W radiowych „Sygnałach Dnia” opowiedziała o tym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
Demokraci zdobyli większość w Izbie Reprezentantów, jednak Senat pozostanie pod kontrolą Republikanów – to najnowsze informacje po wtorkowych wyborach w Stanach Zjednoczonych.
Jan Franciszek Smulski chicagowianin, wybitny patriota, rzecznik sprawy polskiej wobec prezydenta USA Wilsona, bliski współpracownik Jana Ignacego Paderewskiego i Romana Dmowskiego, organizator pomocy finansowej dla odradzającej się Polski, emigracyjny inicjator kluczowych dla Niepodległej przedsięwzięć. Pamiętajmy o nim nie tylko w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dziś trochę na poważnie. Ja ten felieton piszę w okolicach Wszystkich Świętych, a Wy przeczytacie go w numerze poświęconym Stuleciu Odzyskania Niepodległości. Tak więc zacznę zacznę bardziej po mojemu, a skończę bardziej po Waszemu.
Były szef francuskiego resortu spraw wewnętrznych w rządzie Emmanuela Macrona, Gerard Collomb, wywołał we Francji prawdziwą burzę. Były minister w nieoficjalnej rozmowie stwierdził, że sytuacja we Francji - spowodowana masową imigracją - jest bardzo niepokojąca i w ciągu najbliższych lat może stać się nieodwracalna. O sprawie informuje RMF FM.
Można przebaczyć wielu cudzoziemcom, którzy myślą, że Polska ma 100 lat. Nawet niektóre oficjalne enuncjacje mówią o „stu latach niepodległości”. To historycznie nietrafne. Taki skrót – kompromis dla sprawy zwięzłości hasła. Powinno być „sto lat od odzyskania niepodległości”, ale jakoś tak niełacno. No i ignoruje to większość dziejów Polski. Całość jest więc skomplikowana.
Bloger Tysol.pl Marian Panic był gościem Zbigniewa Górniaka w "Rozmowie na dzień dobry" na antenie TVP3 Opole. Artysta opowiedział o tym, jaki wizerunek Polski kreują niemieckie media za naszą zachodnią granicą.
Na łamach Tysol.pl informowaliśmy dzisiaj, iż na pikniku, który odbędzie się w kancelarii premiera z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości wystąpi m.in zespół Video, którego wokalista Wojciech Łuszczykiewicz znany jest z licznych kontrowersyjnych prowokacji. Sprawa wzbudziła duże emocje w sieci. Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zapewnił jednak w rozmowie z Telewizją Republika, że Łuszczykiewicz nie wystąpi podczas świętowania 11 listopada.