- Należy podchodzić do tego spokojnie, tutaj odwołam się do Art. 2 [Traktatu o UE - przyp. red.] gdzie mówi się o pewnych wartościach Unii Europejskiej. Problem polega na tym, że trudno ustalić konkretne kryteria, np. na czym by słabość systemu praworządności miała polegać. - mówił w TVP Info minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz pytany o zagrożenie obniżenia transferów do Polski z UE pod pretekstem "kłopotów z praworządnością"
Polityk PO w rozmowie z Polskim Radiem wypowiadał się na temat negocjacji w sprawie budżetu UE.
Polski Związek Piłki Nożnej opłaci koszty leczenia chorego na nowotwór jelita byłego napastnika drużyny narodowej Pawła Kryszałowicza. Kryszałowicz reprezentował Polskę podczas Mundialu w 2002 r.
Były szef Nowoczesnej opublikował na swoim Twitterze interpelację, którą kieruje do ministra Mariusza Kamińskiego.
Sun Tzu: \nJeśli wróg jest w tarapatach, zaatakuj go. Silniejszy pokonuje słabszego.\nJeśli wrogiem szargają problemy wewnętrzne, możesz zająć jego terytorium. \nJeśli źródło jego bolączek znajduje się poza granicami jego kraju, możesz zdobyć jego lud. \nJeśli ma problemy zarówno w kraju jak i zagranicą, możesz zająć jego państwo.
Poseł PO opublikował na swoim profilu na Facebooku odpowiedź dotyczącą zarzutów jakie padły w jego kierunku.
500 mln zł wsparcia, które pozyskało MKiDN z funduszy europejskich na realizację projektu termomodernizacji szkół artystycznych, przyczyni się do poprawy jakości powietrza w Polsce. Projekt realizowany przez MKiDN wpisuje się w jeden z priorytetów rządu jakim jest walka o czyste powietrze.
Poseł Adam Andruszkiewicz w mocnych słowach skomentował na Twitterze wypowiedź komisarza UE Günthera Oettinger na temat Polski i Węgier
W Polskim Radiu były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz odniósł się do teorii na temat ładunku wybuchowego umieszczonego w skrzydle tupolewa. Według byłego ministra obrony, ładunek musiał zostać zamieszczony w Samarze.
Polska ma bardzo jasno określone cele. Chcemy, aby te cele, które do tej pory dobrze działały dla Polski, czyli wspólna polityka rolna czy polityka spójności, były kontynuowane – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.
Niemcy mogliby zaskarżyć do sądu rewizję dyrektywy gazowej zaproponowaną przez Komisję Europejską. Architekci budzącego spór projektu Nord Stream 2 przekonują, że nowe prawo przyczyni się do przystosowania projektu do regulacji antymonopolowych i skaże na straty.
W Polskim Radiu 24 pisarz i publicysta Bronisław Wildstein stwierdził, że Trybunał powinien sobie poradzić z nowelizacji ustawy o IPN.
Posłanka Nowoczesnej chce pozwać senatora za publikowanie antysemickich treści na Facebooku.
Według informacji "Super Expressu" Mirosław Hermaszewski może być pozbawiony stopnia generalskiego. Według nowych przepisów członkowie Wojskowej Rady Ocalenia narodowego zostaną do stopnia szeregowców.
Ambasdor Piotr Wilczek polemizuje na łamach „Washington Times” z kontrowersyjnym tekstem rabiana Menachema Levine'a na temat POlski.
PiS wciąż na szycie. Aż siedem ugrupowań w Sejmie.
W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 jednym z gości był Cezary Krysztopa. Tematem rozmowy był spór izraelsko-polskim, a także sposobach na zażegnanie konfliktu
- Dlaczego nieprzychylna Polsce wersja historii zatriumfowała na Zachodzie? Bo nikt nie przedstawił kontrnarracji. W latach 50., 60. i 70. nikt nie rzucił takiej wersji historii żadnego wyzwania. Władze PRL miały to w nosie, a Polska znajdowała się za żelazna kurtyną, przez co nie miała w zasadzie żadnej wymiany naukowej z Zachodem. Nie spotykali się historycy, intelektualiści ani zwykli ludzie. Coś drgnęło dopiero po słynnym filmie „Shoah” Claude’a Lanzmanna. Była to kulminacja tej mitologii. Przedstawiał Polaków w niezwykle krytyczny sposób. Dopiero wtedy, w połowie lat 80., Polacy zaczęli protestować i ich głos się przebił. Wcześniej, w trakcie kilku dziesięcioleci polskiej bierności, mity o polskim współdziałaniu w Zagładzie zapuściły jednak głębokie korzenie. Przeniknęły do ośrodków naukowych, stamtąd do prasy, książek, a wreszcie do kultury masowej - mówił dziewięc lat temu w rozmowie Piotra Zychowicza dla Rzeczpospolitej włoski historyk żydowskiego pochodzenia David Cesarani
W związku z licznymi zmanipulowanymi komentarzami, jakie pojawiły się w prasie zagranicznej po słowach Premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedzianych w trakcie Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium (17.02.2018), publikujemy poniżej stanowisko, jakie wysłaliśmy do mediów poruszających ten temat. - Głosi stanowisko Reduty Dobrego Imienia w sprawie słów Premiera wygłoszonych na konferencji w Monachium
W zeszłym tygodniu delegacja Warsaw Institute była w Nowym Jorku, Waszyngtonie oraz w Miami. Przedstawiciele organizacji rozmawiali o inicjatywie Trójmorza oraz o bezpieczeństwie energetycznym regionu Europy Środkowo-Wschodniej, w tym strategicznych projektach energetycznych polskiego rządu.