„Władze w Warszawie wysoko ustawiły poprzeczkę. Celem (konferencji) są stabilizacja, bezpieczeństwo, wolność i pokój. A wszystko to na Bliskim Wschodzie! W regionie, który oddalony jest o wieczność od stabilizacji, bezpieczeństwa, wolności i pokoju” – pisze Tagesspiegel.
Dariusz Rosati krytycznie odniósł się do konfliktu związanego z wzajemnym wydaleniem konsuli - polskiego i norweskiego - powstałego na kanwie działalności norweskiego urzędu Barnevernet. Odpowiedzieli mu Szymon Szynkowski i Piotr Wawrzyk.
- TVP w głównym wydaniu "Wiadomości" opublikowała wizerunki oraz dane 10 osób, które według stacji brały udział w ataku na Magdalenę Ogórek. Dwie z nich straciły pracę, a większość otrzymuje obraźliwe wiadomości i groźby. Manifestanci zapowiadają pozew zbiorowy przeciw telewizji - pisze Wirtualna Polska opisując losy agresywnych uczestników zajść pod gmachem TVP. Ich czytelnicy chyba jednak widzą to inaczej
Do Warszawy przybył dziś wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence z Małżonką. Wizyta rozpoczęła się spotkaniem obu par prezydenckich z polskimi i amerykańskimi żołnierzami w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie. Rozpoczęto odśpiewaniem hymnów państwowych, potem głos zabrali prezydent Duda i wiceprezydent Pence. Podczas spotkania potwierdzono zawarcie umowy na dostawę wyrzutni rakietowych HIMARS.
W dziesiejczym artykuje z cyklu "taśmy Kaczyńskiego", GW opublikowało pełnomocnictwo, którego Srebrna udzieliła Geraldowi Bringfellnerowi do reprezentacji projektu budowy wież. Według GW to przeczy retoryce, że Srebrna nie ma faktur, by zapłacić Austriakowi. Choć faktur w artykule nie ma, to na nowo rozgorzał przygaszony już lekko dialog na temat tego, czy Srebrna miała czy nie miała podstaw do zapłaty.
Tygodnik "Polityka" w najnowszym numerze promuje hasło rozdziału państwa i Kościoła. Komentuje to wiele osób...
Burmistrz Otmuchowa wyznaczył tysiąc złotych nagrody dla osoby, która wskaże sprawcę "bestialskiego napadu" na ulubieńca okolicznej ludności - dinozaura "zamieszkującego" otmuchowski park.
Jak informowaliśmy wczoraj na portalu Tysol.pl, na tegorocznej studniówce w stołecznym I SLO Bednarska przyszli maturzyści zatańczyli poloneza w... parach jednopłciowych. Był to wyraz wsparcia dla środowiska LGBT+. Sprawę skomentował katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.
Długie miesiące czekania i niepewności skończyły się dla Pani Garmo i jej dziecka pozytywnie.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości skomentował dziś kwestię współpracy byłego szefa Narodowego Funduszu Ochorny Środowiska, a zarazem jednego z członków zarządu spółki Srebrna, ze Służbą Bezpieczeństwa.
Gen. Tadeusz "Bór" Komorowski goszcząc krótki czas w Stanach Zjednoczonych, został zaproszony do telewizji. Rozmowa tyczyła Jałty, Katynia, powstania warszawskiego, okupacji niemieckiej i sowieckiej. Zobaczmy jak odmienna była retoryka świata na temat roli Polski w II WŚ od tej lansowanej obecnie. Co ciekawe, informacje o Katyniu były - jak widać - znane za oceanem już niedługo po wojnie.
Dzisiaj przypada 5 rocznica śmierci Zbigniewa Romaszewskiego. Opozycjonista z czasów PRL, doktor fizyki i wieloletni senator zmarł 13 lutego 2014 roku w Warszawie.
Główne spotkania związne z konferencją bliskowschodnią będą się odbywały w Zamku Królewskim i na Stadionie Narodowym. W Warszawie jest już Mike Pompeo, sekretarz stanu USA. Przed rozpoczęciem konferencji do Polski przybędzie także wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Mike Pence.
Ranata Grochal z "Newsweeka" zwróciła się z pewną uwagą do komentujących w radiu TOK FM...
"W związku z oświadczeniem „Rady Etyki Mediów” z 11 lutego 2019 r. na temat cyt. zbadania na wniosek Związku Miast Polskich, czy „działania podejmowane wobec Pawła Adamowicza przez spółkę Telewizja Polska SA oraz inne jednostki publicznej radiofonii i telewizji, jak również zatrudnionych w nim dziennikarzy, od dnia 1 stycznia 2016 roku do dnia zamachu na jego życie, mieściły się w granicach uczciwości, rzetelności oraz staranności, wymaganych i określonych w zasadach etyki zawodowej dziennikarza” Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich informuje, iż Rada ta nie reprezentuje środowiska dziennikarskiego w Polsce, a głoszone przez nią „stanowisko” jest prezentacją subiektywnych ocen wąskiej grupy osób związanych z Stowarzyszeniem Dziennikarzy RP, utworzonym w 1982 w miejsce zlikwidowanego dekretem o stanie wojennym SDP oraz współpracujących z SDRP organizacji" - pisze w oświadczeniu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Poseł Krystyna Pawłowicz tak opisała przebieg posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
"Dziennikarz Wojciech Biedroń został prawomocnie skazany na karę grzywny za opisanie sprawy Wojciecha Łączewskiego. Sędzia miał korespondować z internautą podającym się za Tomasza Lisa i omawiać z nim nową strategię walki z rządem. Sąd drugiej instancji zmniejszył jedynie wysokość kary. Sam Łączewski nie usłyszał nawet zarzutów dyscyplinarnych" - podała TVP.
Pomijając fakt, że najwyraźniej śp. Jan Olszewski szybciej zdążył doczekać się ataku niż pochówku, to poniższa wymiana zdań udowadnia bardzo obrazowo, jak głęboko może różnić się postrzeganie tego, co jest odejściem od komuny, a co robieniem z systemu dziwadła.
Prof. Marcin Matczak uznał, że łamie się sędziowską niezawisłość przyglądaniem się orzecznictwu sędziówa. Do dyskusji włączył się znany, aktywny w sieci prawnik Marcin Wątrobiński.
Przed nami miesiące okładania się cepami. Zatrzymania przeciwko taśmom, wrzutki przeciwko pomówieniom, półprawdy przeciwko kłamstwom. Dla niektórych czas pełen obrzydzenia, dla innych rechotu i satysfakcji, że nie ma świętych na tym świecie.