Krystyna Pawłowicz ostro zareagowała w kierunku dziennikarza TVN Radomira Wita.
Nie tylko w Złotoryi, ale także w szpitalach w Białogardzie, Opatowie, Pszczynie, Rykach, Rawie Mazowieckiej i Łasku od lat dzieją się rzeczy niepokojące. Zamyka się oddziały ratunkowe, brakuje sprzętu i leków, personelu też jest zbyt mało. Prokuratura interesuje się kilkoma przypadkami śmierci pacjentów. Wszystkimi szpitalami zarządza bezpośrednio lub przy pomocy większości udziałów w innej spółce firma Centrum Dializa Sp. z o.o. Stworzył ją i obecnie jest jej prokurentem Jacek Nowakowski.
PFN uzna wyrok sądu i rozpozna każdy wniosek o dostęp do informacji publicznej.
- Dzisiaj mamy ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Myśląc o tej tragedii, należy pamiętać o tym, że nasi bohaterowie z czasów II Wojny Światowej, zostali zamordowani na Nieludzkiej Ziemi, na Golgocie Wschodu. Charków. Miednoje Katyń. Tam nasi bohaterowie leżą w bezimiennych mogiłach. Tam zostali zamordowani z powodu wartości jakimi są Bóg, Honor i Ojczyzna. Cześć ich pamięci, ponieważ oni walczyli za naszą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą. Polskę - mówi dr Bawer Aondo-Akaa czarnoskóry niepełnosprawny polski patriota, teolog, prolajfer
- Jeśli chodzi o te marsze, które były organizowane co miesiąc to jest to marsz ostatni. Kończymy ale przede wszystkim dlatego i to jest tak przesłanka główna, że doszliśmy do celu, stanął pomnik na placu Piłsudskiego. Te marsze były po to, żeby doszło w Warszawie do upamiętnienia i żebyśmy doszli do prawdy – powiedział w trakcie przemówienia pod pałacem prezydenckim prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Rany, jaki on był czasem upierdliwy. Dzwoniąc wcześnie rano, wściekał się na mnie, że nie odbieram, podczas gdy wielokrotnie tłumaczyłem, że kończę pracę najczęściej niedługo przed tym, jak on wstanie (czasem ja się kładłem o trzeciej w nocy, a on dzwonił o siódmej). I tak się wściekał. A potem obrażony nie odbierał ode mnie telefonu, kiedy próbowałem oddzwonić w ciągu dnia.
Na Twitterze Petro Poroszenko opublikował dziś wpis w języku polskim. Prezydent Ukrainy zwrócił się do Polaków w związku z 8. rocznicą katastrofy Smoleńskiej.
– Cieszę się, że wreszcie zmierzamy ku końcowi etapu godnego upamiętniania osób, które w Smoleńsku zginęły. Przykro mi, że musiało to trwać tyle lat – Mateuszowi Kosińskiemu zdradził Piotr Walentynowicz, wnuk Anny Walentynowicz, radny miasta Gdańsk.
W trakcie posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka doszło do ostrej wymiany zdań między posłankami Krystyną Pawłowicz z PiS-u i Kamilą Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej. Posłanka PiS w swoim stylu skomentowała to zajście na Twitterze.
Jeśli chodzi o podręczniki i monografie wprowadzające w światy mahometańskie, to jest tego strasznie dużo. Zawężam arbitralnie do kilkunastu znaczących pozycji o rozmaitej orientacji. Proszę zauważyć, że odzwierciedlają one rozmaite opcje ideowe, wojny kulturowe oraz mają rozmaity stosunek do poprawności politycznej. Ogólnie: im mniej poprawne politycznie, tym zwykle bardziej solidne, chociaż naturalnie w drugą stronę też są przegięcia.
"Bez jasnego określenia roli tranzytu przez Ukrainę Nord Stream 2 jest niemożliwy do zrealizowania" - powiedziała Angela Merkel podczas konferencji prasowej z udziałem prezydenta Ukrainy Petra Poroszenko.
Dawid Wildstein skomentował dzisiejsze obchody Tragedii Smoleńskiej i odsłonięty pomnik ofiar katastrofy. "To dobry dzień" - stwierdził publicysta.
Dziś w Warszawie na placu Piłsudskiego przedstawiciele rodzin tragicznie zmarłych odsłonili Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Uroczystość była gorąco komentowana przez dziennikarzy, publicystów i polityków. Przedstawiamy najciekawsze Tweety z sieci.
Jak nasi zachodni sąsiedzi podchodzą do sprawy katastrofy smoleńskiej? W rozmowie z Mateuszem Kosińskim odpowiedzi udzielił Stefan Hambura, polski mecenas pracujący w Berlinie.
- Zapytajmy o sens tych wydarzeń. Sens pomnika, sens godności, sens wierności. Spójrzmy na napis na tym pomniku. Tam jest 96 nazwisk, bez tytułów, bez funkcji. Po prostu 96 osób, Polek i Polaków, wszyscy byli polskimi obywatelami. Wybrali się do Katynia, by podtrzymać pamięć. Już to jest powodem, by ten pomnik tutaj stanął. Gdyby to była wycieczka ludzi, którzy nie pełniliby wysokich funkcji, to i tak pomnik ten powinien tutaj stanąć - mówił Jarosław Kaczyński podczas uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego katastrofę w Smoleńsku.
W Warszawie na pl. Piłsudskiego przedstawiciele rodzin tragicznie zmarłych odsłonili Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Pomnik został pobłogosławiony przez abp. Kazimierza Nycza.
Na godz. 15.30 zaplanowano odsłonięcie Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie. Jak się okazuje, na wydarzenie przybyli nie tylko ludzie, którzy chcą upamiętniać ofiary tragicznej katastrofy, ale także grupa krzykaczy usiłujących zakłócić uroczystość.
Prokuratura wezwała na 12 kwietnia byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego na przesłuchanie w ramach postępowania dot. niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych bezpośrednio po katastrofie w Smoleńsku - donosi Polskie Radio 24 na Twitterze.
Za 30 minut odsłonięty zostanie pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej. Czy plac Piłsudskiego jest odpowiednim miejscem na ten monument? Swoją opinię w rozmowie z Mateuszem Kosińskim zdradził Tadeusz Płużański, szef publicystyki TVP Info i prezes fundacji "Łączka".
"Czytam żale, że po chamsku obrażano prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prawda. Ale ci sami ludzie zapominają, że tak samo obrażano np. Bronisława Komorowskiego. Tych, których nie lubimy, można obrażać. A tych, których lubimy - nie. A może warto po prostu powiedzieć stop chamstwu" - pisze publicystka "Gazety Wyborczej" na Twitterze.