Kim Kardashian spotkała się z prezydentem Stanów Zjednoczonych, by porozmawiać o reformie systemu więziennictwa. Podczas rozmowy celebrytka przedstawiła sprawę Alice Marie Johnson skazanej za przestępstwa narkotykowe na dożywocie. Jej historia poruszyła prezydenta.
Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy. Pan Bóg słusznie pokarał posła Piętę za jego butę, za arogancję, za jego nauki moralne - mówi w rozmowie z Radiem Zet poseł PSL Eugeniusz Kłopotek
Elity komunistyczne w latach 90. zamieniły legitymacje partyjne na książeczki czekowe. Wytworzone przez kilka dekad PRL-u mechanizmy pozwoliły im przejść w to, co nazywamy III RP, zachowując potężny wpływ, szczególnie w gospodarce – powiedział prezes IPN dr Jarosław Szarek, otwierając debatę nad nową publikacją gdańskiego oddziału IPN „Brudne wspólnoty. Przestępczość zorganizowana w PRL w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX w.”.
Fundacja Navigare odpowiedzialna za projekt "Polska 100" Mateusza Kusznierewicza, złożyła do sądu w Gdańsku wniosek o upadłość. Jednocześnie złożyła pozew o zapłatę 400 tys. zł przez Polską Fundację Narodową - podaje Radio Zet.
Po wakacjach do Sejmu trafią projekty ustaw dotyczących emerytur dla matek i premii za szybsze urodzenie drugiego dziecka – zapowiedziała wicepremier Beata Szydło.
Wczoraj w Radomiu odbył się konferencja prasowa Krzysztofa Rutkowskiego, na której przedstawiono nowe tropy w sprawie seksafery w Dubaju.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji proponuje, aby przepisy o dekoncentracji znalazły się w nowelizacji ustawy o RTV. Na celowniku znajdą się TVN i Polsat.
Cztery osoby modlące się na terenie jednego z meczetów na wschodzie Afganistanu, zostały zastrzelone przez niezidentyfikowanych napastników –poinformowali przedstawiciele lokalnych władz. Trzy osoby są ranne.
Rekordową sumę 15 milionów euro muszą wypłacić władze Rzymu kierowcom i motocyklistom w ramach odszkodowań za wypadki i zniszczenia pojazdów z powodu dziur w jezdniach, które są prawdziwą zmorą w całym mieście.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wszczęła postępowanie wobec posła Stanisława Pięty – informuje „Rzeczpospolita”.
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w prowadzonym od blisko dwóch lat śledztwie pięć osób, m.in. szefową polskiej fundacji działającej na Karaibach.
– Bezrobocie w maju spadło w stosunku do kwietnia o 0,2 pkt. proc. do poziomu 6,1 proc. – poinformowała minister rodziny, pracy i polityki Elżbieta Rafalska. Liczba bezrobotnych zbliża się do takiej liczby, jakiej do tej pory w Polsce, po okresie transformacji, nie było – dodała.
Czwartkowe rozmowy Prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Rumunii Klausa Iohannisa będą dotyczyły przede wszystkim polityki bezpieczeństwa w naszym regionie, koordynacji działań przed lipcowym szczytem NATO w Brukseli. Wizyta Prezydenta Rumunii w Warszawie jest ściśle związana z piątkowym spotkaniem Bukaresztańskiej Dziewiątki, którego Polska i Rumunia są współgospodarzami.
Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego wyjaśnia: jeśli zgodnie z poleceniem darczyńców lub testatora kupimy sobie mieszkanie, samochód czy choćby telefon, to fiskus nie dostanie od tego ani grosza – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Przyszłość branży piwowarskiej w Polsce w kontekście wyzwań ekonomicznych i społecznych”. Miejsce: Centrum Bankowo-Finansowe w Warszawie, ul. Nowy Świat 6/12, Sala Kinowa. Kongres rozpoczyna się7 czerwca o godz. 10.00 i potrwa do godz.13.30.
Marek Suski, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów był gościem Telewizji Republika, gdzie rozmawiał o problemach sądownictwa. – Czy złodziejstwo w sądzie ma być bezkarne z uwagi na to, że jest trójpodział władzy i sądownictwo jest państwem w państwie, którego nie wolno ruszać? – retorycznie pytał polityk PiS.
Pora letnia skłania brytyjskie szkoły do wprowadzania "jednolitej pod względem płci" polityki „mundurkowej”. Chłopcy mają nosić spódniczki do krawatów.
Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki oznajmił, że jest zadowolony ze swoich rozmówców w Departamencie Stanu na wypowiedź nominowanej na ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher
Stanisław Tyszka domaga się likwidacji urzędów pracy. W interpelacji do ministra rodziny, pracy i polityki społecznej pyta: Czy i kiedy ministerstwo planuje podjęcie działań zmierzających do likwidacji urzędów pracy? Jednak ich istnienie wynika z obowiązującej konstytucji RP. Do ich utrzymywania Polska zobowiązana jest również umowami międzynarodowymi.
Po kolejne Księgi Tytusa, Romka i A'tomka ścigaliśmy się z kolegami do jednego z trzech kiosków w naszej małej miejscowości urywając się ze szkoły. Jeśli w ogóle się pojawiały, to w śladowych ilościach i udawało się je kupić temu, kto pierwszy dobiegł do kiosku. Dzisiaj autor komiksów o Tytusie, Romku i A'tomku Henryk Jerzy Chmielewski, czyli popularny Papcio Chmiel kończy 95 lat. 200 lat Papciu!