Facebook wydał komunikat w którym poinformował, że zamierza blokować strony narodowe.
Wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Mateusz Szpytma uczestniczy w Dniach Polskich organizowanych przez Konsulat Generalny RP w Ałmaty, dawnej stolicy Kazachstanu, w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, które potrwają do 1 maja 2018 r.
- Proszę Państwa, W imieniu projektu Stop Act HR 1226: W stosunku do wczorajszej informacji: Proszę promować tylko ten przekaz: Send this petition to the White House NOW! - czytamy w korespondencji wysyłanej mediom i Polonusom
Prognoza słonecznych i ciepłych dni napawa optymizmem, wielu z nas zaplanowało na długi weekend majowy podróż do miejscowości wypoczynkowych. Warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zanim rozpoczniemy aktywny i bezstresowy wypoczynek poza domem.
- Na pewno to jest wydarzenie, na które trzeba zareagować. Komentarze są ważne (...) ale istotą jest działanie, decyzja, reakcja na to co stało się w tej sprawie niedobrego (...) Ta ustawa przeszła przez Kongres dosyć niespodziewanie, dlatego, że rzecz cała związana ze stworzeniem mechanizmu presji na Polskę, doprowadzenie do tego byśmy w jakiś sposób rekompensowali mienie bezspadkowe, była przygotowywana od dłuższego czasu, ale wydawało się, że zostanie zatrzymana - mówił Antoni Macierewicz w Radio Wnet
– Mamy powody do satysfakcji, gdyż Stany Zjednoczone bardzo poważnie traktują obecność wojsk amerykańskich w Polsce – mówił Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej po spotkaniu z Doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johnem Boltonem w Waszyngtonie.
Wystawa Witold Pilecki Pater Patriae już przygotowana - to dar Fundacji Paradis Judaeorum na 100-lecie odzyskania niepodległości, na 75. rocznicę Jego ucieczki, 70. rocznicę śmierci, 10-lecie akcji "Przypomnijmy o Rotmistrzu". Zapraszamy do kontaktu w sprawie wystawy. Tablice przygotowane są do wydruku. Akcję wspiera Tysol.pl
Celem ustawy jest zmiana przepisów regulujących problematykę transakcji płatniczych wykonanych z użyciem nieprawidłowego unikatowego identyfikatora, którym najczęściej jest błędny numer rachunku odbiorcy przelewu.
- To dla mnie zaszczyt, ale jeszcze bardziej obowiązek - powiedział Leszek Mazur po wyborze na Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa na pierwszym posiedzeniu nowej KRS zwołanym przez Małgorzatę Gersdorf
- Bardzo zasmuciły mnie wczorajsze słowa Rafała Trzaskowskiego, ponieważ od pierwszego momentu, w którym usłyszał, kto będzie jego kontrkandydatem, po pierwsze zaczął wielokrotnie podkreślać i chwalić się tym, że to on urodził się w Warszawie i z jakiegoś powodu jest lepszy, ale to nie wszystko. Po drugie, zaczął mówić w sposób pogardliwy "Witamy w Warszawie", pomimo, że bardzo dobrze wie, że prawie dekadę tutaj mieszkam - mówi Patryk Jaki kandydat na prezydenta Warszawy w odpowiedzi Rafałowi Trzaskowskiemu
W 40. rocznicę powstania Wolnych Związków Zawodowych musimy wyraźnie powiedzieć: to była garstka kilkudziesięciu osób w skali całej Polski, która rzuciła wyzwanie systemowi komunistycznemu. Postawili sobie mały cel, a osiągnęli ten wielki: doprowadzenie do powstania wielkiego niepodległościowego ruchu, jakim była „Solidarność” – powiedział prezes IPN dr Jarosław Szarek w programie „Jak było?” w TVP Historia.\n\nW 40. rocznicę powstania Wolnych Związków Zawodowych musimy wyraźnie powiedzieć: to była garstka kilkudziesięciu osób w skali całej Polski, która rzuciła wyzwanie systemowi komunistycznemu. Postawili sobie mały cel, a osiągnęli ten wielki: doprowadzenie do powstania wielkiego niepodległościowego ruchu, jakim była „Solidarność” – powiedział prezes IPN dr Jarosław Szarek w programie „Jak było?” w TVP Historia.
- Lekarze i pielęgniarki ze szpitala Alder Hey, w którym przebywa #AlfieEvans, skarżą się, że stali się przedmiotem zainteresowania mediów... Przypomnijmy, że nie pierwszy raz... - pisze Wojciech Bakun poseł Kukiz'15. Rzeczywiście, w szpitalu Alder Hey działy się rzeczy straszne
Zgoda na realizację inwestycji mieszkaniowej będzie zależała od gminy – nie od wojewody. Na etapie wniosku inwestora trzeba będzie przedstawić koncepcję inwestycji – założenia urbanistyczne. To niektóre efekty konsultacji publicznych projektu specustawy mieszkaniowej. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło zmiany w projektowanych przepisach.
Nie ma wątpliwości, że gdyby nie polityka prezydenta Wiktora Janukowycza (2010-2014) aneksji Krymu mogłoby nie być, lub przynajmniej nie poszłoby to Rosji tak łatwo. Świadome przymykanie oczu na działalność rosyjskiej agentury, rozbrajanie własnego kontrwywiadu i armii, wreszcie niekorzystne umowy ze stroną rosyjską. Za to wszystko Janukowycz sądzony jest zaocznie – z zarzutem zdrady stanu. Kolejne dowody przedstawione w sądzie potwierdzają, że obalony w lutym 2014 r. prezydent nie przypadkiem schronienie znalazł właśnie w Rosji.
Od dłuższego czasu rybacy alarmują, że stan poławianych z Bałtyku dorszy jest fatalny, a media donoszą wręcz o katastrofie w Morzu Bałtyckim. Ryba od lat stopniowo zanika, a łowione obecnie okazy często nie nadają się do obróbki. Czy z dorszem niebawem przyjdzie nam się pożegnać?
Młodzi ludzie skupieni wokół akcji #RespectUs tym razem przygotowali spot dla Alfiego Evansa
Przede wszystkim Alfie Evans jest dwuletnim, kochanym przez dzielnych rodziców chłopcem, który ma prawo żyć. Jest człowiekiem, jednostką, małym cudem. Właśnie tak przede wszystkim staram się o nim myśleć. Trudno jednak nie zauważyć, że jego przypadek jest powodem innego cudu
Katowicka Platforma Obywatelska zrobiła sondę. Niestety okazało się, że jej wynik nie idzie po myśli autorów badania. Dlatego w ramach poszanowania dla demokracji i opinii głosujących, ankietę szybko usunięto.
Możliwości modernizacyjne wojskowych śmigłowców, które latają od lat 60 ub. wieku, są dość ograniczone i niezbędny jest przeskok technologiczny – mówi gen. Piotr Patalong, były dowódca Wojsk Specjalnych. W ramach prowadzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej postępowania do Marynarki Wojennej ma trafić osiem śmigłowców przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych i prowadzenia misji ratowniczych na morzu. Dziś tę funkcję pełnią wysłużone, postradzieckie śmigłowce Mi-14. Nowe maszyny są niezbędne, żeby zapewnić bezpieczeństwo militarne i cywilne na Bałtyku.
Ponad 3 promile – tyle miał w organizmie kierowca toyoty, który dzisiaj przed południem przemierzał ruchliwe w czwartek ulice Biłgoraja. Niebezpieczne manewry kierowcy zauważył jadący samochodem inny kierowca – będący na wolnym policjant zamojskiej komendy wraz z żoną - także policjantką. Po chwili zawrócili swój pojazd i na pobliskim parkingu zabrali kierowcy kluczyki. Jak się okazało, 50-latek ledwo mógł utrzymać się na nogach. Oprócz tego, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, to w dodatku posiada prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez biłgorajski sąd.