- Mam nadzieję, że porozumienie polsko-izraelskie stanie się determinantem dla działań rządu polskiego, ale także wszystkich polskich obywateli, by pokazać wielkość narodu polskiego. Wtedy na pewno ten kompromis będzie nie kompromisem, ale wielkim zwycięstwem prawdy i Polski – stwierdził na antenie TV Trwam wbyły minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Solidarność domaga się, aby cudzoziemcom przysługiwały takie same prawa i płaca za pracę jak Polakom. Związek z niepokojem obserwuje, że pracodawcy zatrudniają obcokrajowców, aby móc zaniżyć płacę czy zmniejszyć bezpieczeństwo pracy. Sprzyjają temu decyzje rządu.
- My chcemy żebyśmy stworzyli wspólnie, razem bastion zwycięstwa, który będzie nadzieją dla nas wszystkich, który da nam wszystkim nadzieję, ale najpierw musimy dać nadzieję sędziom Sądu Najwyższego. Oni sami sobie nie poradzą, ale my jesteśmy w stanie to zrobić. Widzimy proszę państwa co się dzieje, widzimy co się dzieje jeśli chodzi o Komisję Europejską, to są ważne rzeczy, ale wolność naszą, wszystkich, wolność naszą, wolność sądów, możemy sobie wywalczyć sami tutaj, nie w Brukseli, nie w Luksemburgu - mówił prezes stowarzyszenia "apolitycznych" sędziów "apolityczny" sędzia Krystian Markiewicz podczas demonstracji kilkuset osób pod Sądem Najwyższym
- Odniosę się do emocjonalnej wypowiedzi pana europosła Michała Boniego, który emocjonalnie nawołuje aby "Europa nie odpuszczała" (...) Przypomnę, że ten człowiek w czasie totalitarnego reżimu komunistycznego współpracował ze służbami PRL - mówił w Parlamencie Europejskim europoseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc
- W trybie ekspresowym zmieniono ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej. Zwołano sejm, potraktowano posłów jak maszynki do głosowania, senatorów takowoż. I Prezydenta (...) Szybiutko, żeby zdążyć na godzinę osiemnastą, kiedy dla Polaki miał czas pan premier Benjamin Netanyahu (...) Znajomy analityk prawny pracujący w jednej z największych kancelarii prawnych w Waszyngtonie przesłał mi taką analizę pokazującą, że akt 447 nie został uchwalony sobie, a muzom. On został dobrze przygotowany. Na wprowadzanie tego aktu w życie Kongres przeznaczył 500 tys. dolarów. W tej chwili jest wniosek, żeby ta suma została podniesiona na 750 tys. dolarów. - mówi w cotygodniowym felietonie dziennikarz śledczy, Witold Gadowski.
- W czerwcu 1956 roku w Poznaniu robotnicy wołali "chcemy chleba, jesteśmy głodni, chcemy żyć w wolnym kraju, chcemy godnie pracować" - mówi Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda pytany przez Tysol.pl o komentarz do rocznicy Poznańskiego Czerwca.
Organizatorzy i Uczestnicy obchodów 62. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 roku w Poznaniu. Czcigodni Weterani, Mieszkańcy Poznania, Panie i Panowie! Serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, zgromadzonych przy bramie głównej zakładów Cegielskiego na obchodach 62. rocznicy Poznańskiego Czerwca `56. To tutaj rozpoczęły się wydarzenia, które władze komunistyczne starały się zlekceważyć i zdezawuować jako „wypadki”, „kontrrewolucję”, „reakcję”. Dzisiaj, w znów suwerennej Polsce, czcimy odwagę i determinację ich uczestników, bo wiemy, że w istocie było to powstanie narodowe.
- Przeważa info o wycofaniu, zwrocie - PolitykaWSieci, portal zajmujący się badaniem przepływów informacji na temat polityki w sieci zbadał jak wyglądały reakcje świartowych mediów w kwestii kolejnej nowelizacji ustawy o IPN
Przemytnicze łodzie z imigrantami z Afryki i Azji odbijają od brzegów Libii. Przemytnicy wiedzą, że na morzu imigrantów przejmą czekające na nich liczne statki organizacji pomocowych. A oni sami przez nikogo nie nękani wrócą po następnych. Do tej pory krajem docelowym najczęściej były Włochy, bo ani Malta, ani Francja, ani Hiszpania statków z imigrantami nie wpuszczały do swoich portów. Od początku tego roku do Włoch przybyło tą drogą 13,5 tys. osób.
– Jeżeli się spojrzy na tę sekwencję wydarzeń od stycznia 2018 r., od momentu próby wprowadzenia tej nowelizacji do ustawy IPN-owskiej, która miała bronić dobrego imienia Polski. Później ten nieprawdopodobny, niemający precedensu atak – bo to była forma ataku na Polskę różnych środowisk, różnych miejsc; zapewnienia za strony rządowej, że ani kroku w tył nie zrobimy. I wczoraj właśnie taki krok zrobiliśmy i to w takim ekstraordynaryjnym trybie. Trudno się oprzeć wrażeniu, że jest to jakaś nasza porażka – powiedział w poranku „Siódma 9” Marcin Bąk dziennikarz Telewizji Republika.
Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego przyjęło uchwałę stwierdzającą, pierwszym prezesem Sądu Najwyższego do dnia 30 kwietnia 2020 r. pozostaje sędzia Gersdorf.
– To co wczoraj się zadziało w Sejmie to dla mnie prawie śmierć i dobicie polskiego parlamentaryzmu. To nie chodzi o przepis, który został zmieniony, ale sposób i tryb procedowania tej ustawy. To pokazanie Polakom kim jest poseł w parlamencie – powiedziała w Telewizji Republika Agnieszka Ścigaj, poseł Ruchu Kukiz’15.
Obecność żołnierzy Sojuszu Północnoatlantyckiego na Łotwie jest gwarantem bezpieczeństwa naszego regionu – ocenił Prezydent Andrzej Duda, który w czwartek spotkał z żołnierzami w Bazie Wojskowej w Ādaži na Łotwie. - Cieszę się, że dzisiaj, w czasach pokoju, Wy tutaj jesteście jako gwaranci bezpieczeństwa ‒ jako ci, którzy zapewniają, że wojny nie będzie - mówił do żołnierzy.
Dramat lokatorów, seria tajemniczych podpaleń, bezczynność władz Warszawy. Niektóre dzielnice, zwłaszcza Praga i Wola stały się w ostatnich latach miejscem dramatycznego spektaklu, w którym to regularnie dochodzi do podpaleń zabytkowych kamienic. Czy częste pożary w stolicy można ze sobą połączyć? Czemu mimo nakazu Stołecznego Konserwatora Zabytków władze Warszawy nie wykonały prac remontowych zabytkowego budynku?
- Ze statystyk, które podała Główna Inspekcja Pracy wynika, że na 16 tysięcy kontroli tylko w niespełna 7 proc. dostrzeżono nieprawidłowości. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony rezultatami, jakie udało się osiągnąć - mówił Janusz Śniadek na antenie RMF FM.
- Furia funkcyjnych z GW, Newsweeków i innych TVNów, analogiczna wściekłość części mediów w Izraelu - pisze na Twitterze, Dawid Wildstein.
- Dziennikarzom Radia TOK FM i posłance Joannie Scheuring-Wielgus gratuluję znajomości procedur sejmowych - napisała na Twitterze Kaja Godek.
W końcu wiadomo, gdzie dojdzie do spotkania prezydentów USA i Rosji, Donalda Trumpa i Władimira Putina, odbędzie się w Helsinkach – poinformowała telewizja Fox News.
- Gratuluję premierowi Morawieckiemu i premierowi Netanjahu podpisania deklaracji polsko-izraelskiej. To niesamowicie ważny dokument – powiedział naczelny rabin Polski Michael Schudrich
– To kompletnie przegrana wojna o pamięć, o polską pozycję. To jest niestety jaskrawy przykład pokazujący, na czym polega realna polityka. Ona polega na tym, że silniejsi wymuszają pewne zachowania na słabszych – powiedział o nowelizacji ustawy o IPN w Radiu Wnet redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.