Jedno duże drzewo produkuje tyle tlenu, ile 1700 małych drzew liczących 10 lat. Przypomniałem to sobie, gdy usłyszałem, że chciwi i głupi posłowie chcą zmienić prawo na takie, które ułatwi masową wycinkę przydrożnych drzew. Takich drzew jest około 7 milionów. Przypomnę, że aleje nie są własnością prywatną, tylko wspólnym dobrem nas wszystkich.
Czas też najwyższy, aby Polska w przypadku modernizacji naszych sił zbrojnych odeszła od korzystania z broni pochodzącej z demobilu, nawet tej „za 1 dolara”. Jest zresztą powszechną praktyką, że trzydziestoletnie okręty bojowe są wycofywane lub sprzedawane, gdy Polska dla swojej floty kolejny raz zamierza takie właśnie okręty kupić. To fatalne posunięcie. Czas to sobie uświadomić!
Do ciekawej i ostrej dyskusji doszło między red. Łukaszem Warzechą i politykiem PiS Januszem Wojciechowskim. Sprawa tyczyła zaostrzenia kar dla osób prowadzących samochody w stanie nietrzeźwym.
Młoda kobieta o imieniu Ashwaq po ucieczce z rąk ISIS trafiła do Niemiec. Jaki był jej szok, kiedy na ulicy spotkała przebywającego już również w Niemczech swojego wcześniejszego oprawcę.
Według informacji Onetu, służby mundurowe zapowiadają kontynuację i pogłębienie protestu. Ma on być szczególnie uciążliwy w wypadku strażników granicznych i celnych. Służby mundurowe od kilku tygodni postulują zwiększenie zarobków i poprawę warunków pracy funkcjonariuszy.
Henry Ford, reklamując w 1914 r. swój automobilowy hit, wmówił klientom, że mogą otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny. Istotnie, przez kolejne dwanaście lat z powodzeniem sprzedawał forda model T tylko w kolorze czarnym. Później jednak koncern uznał, że gusta są różne i odstąpił od ortodoksji. Czy wzorem Forda rodzima opozycja w końcu uzna, że w demokracji prawo do sprawowania władzy należy się każdemu, kto wygra wybory? I odrzuci dewizę, że rządzić może każdy, tylko nie PiS? Tak było w latach 2005-2007, tak jest i teraz. Przez ostatnie trzy lata opozycja, tak parlamentarna, jak i uliczna, oprotestowała każdy projekt rządu. Każdą ustawę w parlamencie, każdy krok prezydenta. Totalnie. Ale bez satysfakcjonujących ją efektów.
W wieku 80 lat zmarł dzisiaj pochodzący z Ghany Kofi Atta Annan. W strukturach ONZ przepracował w sumie 56 lat.
– Patryk Jaki ma naturalny sposób nawiązywania kontaktów z ludźmi. To niezwykle ważne wśród samorządowców. Natomiast Rafał Trzaskowski widać, że się źle czuje w kontaktach osobistych. Przykładem może być ta słynna ławka, na której siedzi i czeka aż wyborcy do niego przyjdą. Trzaskowski nie ma naturalnej umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi. Do tego bardzo źle znosi krytykę – prekampanię samorządową w Warszawie w rozmowie z Mateuszem Kosińskim ocenił Zbigniew Lazar, ekspert od wizerunku.
Po zarzucie dotyczącym tego, że utonięcie trójki dzieci w Bałtyku jest wynikiem możliwości wyjazdu nad morze po otrzymaniu przez rodzinę pieniędzy z programu 500+, Dawid Wildstein zareagował ostro.
Na spocie Koalicji Obywatelskiej współpracownica Donalda Tuska namawia do głosowania na opozycję rządową, Elżbieta Bieńkowska podkreśla, że Śląsk zawsze był ważną częścią Europy. Do tych słów odniosła się posłanka Krystyna Pawłowicz.
Na ulicach miast zawisły w tym tygodniu liczne billboardy przedstawiające postać Jarosława Kaczyńskiego podpisane hasłami "PiS wziął miliony i...". Pojawiły się one w ramach antyrządowej kampanii opozycji, Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej.
Dziś w wieku 66 lat zmarł znany artysta estradowy, aktor, kompozytor i autor tekstów Bronisław Opałko.
Rozpoczęła się wizyta głowy polskiego państwa w Australii. Pierwsze miasto, które odwiedza prezydent Duda z Małżonką to Melbourne, gdzie para prezydencka spotkała się z Panią gubernator Lindą Dessau i jej Małżonkiem. W Australii mieszka ogółem niecałe 200 tys. Polaków z czego niemal 60 tys. żyje w stanie Wiktoria, którego Melbourne jest stolicą.
Sędzia Waldemar Żurek przedstawił czarną wizję rysującą się przed Polską po zawieszeniu w prawach członka Europejskiej Sieci KRS. Wykładowca politologii na UW i pracownik MSZ, Piotr Wawrzyk, dopowiada jednak kilka istotnych informacji na temat tego członkostwa, o których przeciętny mieszkaniec UE ma prawo nie wiedzieć.
Znany z bardzo krytycznego stanowiska wobec Polski unijny polityk Guy Verhofstadt apeluje o wpuszczenie do UE Ludmyły Kozlowskiej z Fundacji Otwarty Dialog. Przy okazji europarlamentarzysta apeluje o rewizję kompetencji Polski ws. wiz Schengen.
Podczas trwania manifestacji z budynku, pod którym zgromadzili się protestujący próbuje wyjść 75-letni mężczyzna. Nie chce go przepuścić jedna z demonstrujących członkiń ruchu Obywatele RP...
- Mogę powiedzieć jedną rzecz: to, co w tej chwili robią Niemcy - o ile mam dobre informacje - to jest respektowanie prawa i wiedzy w zakresie ekologii i entomologii. Czyli jest to nic innego, jak respektowanie prawa Unii Europejskiej w zakresie Natury 2000 - mówi prof. Jan Szyszko w rozmowie z Niezależną komentując sprawę wycinki niemieckich lasów zarażonych kornikiem
Ten i inne rysunki znajdziecie w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
- Ciekawe,kto to na mnie donosi do ultraprawicowej prasy. Coś tylko napiszę na FB,po kwadransie już są przedruki i oczywiście potem komentarze w TVP Info - pisze znana ze swojej "obrony demokracji" pisarka Maria Nurowska
- To już nie jest jak wiele lat temu, że Narodowe Siły Zbrojne są nieznane. Propaganda komunistyczna i postkomunistyczna stosowała inwektywy. W tej chwili w stosunku do przynajmniej młodego pokolenia mamy jednoznaczną opinię. Oni się uczą, wiedzą nieraz więcej niż nauczyciele w szkołach, pojawia się coraz więcej dokumentów na ten temat, które publikujemy. To powoduje, że NSZ, niestety po czasie, ponieważ ich już praktycznie nie ma, zostały przywrócone w naszej pamięci. Była to wspaniała organizacja na tle innych. Jedyna obok AK organizacja która ma ścisłą strukturę wojskową, doskonałą kadrę oficerską. Żadna inna organizacja poza AK nie miała tak pięknej struktury organizacyjnej jak NSZ, takiej kadry i takiego poziomu kształcenia. We wszystkich powiatach istniały szkoły podchorążych lub szkoły podoficerskie, żeby wychowywać i uczyć kolejne roczniki które wchodziły do życia - mówił o Narodowych Siłach Zbrojnych w wywiadzie dla Tysol.pl historyk Leszek Żebrowski w rozmowie ze Stanisławem Fischerem