Wielokrotnie do tej pory mieliśmy do czynienia z tropieniem pośród chcących manifestować swój patriotyzm Polaków rzekomego "nazizmu" czy "faszyzmu". Politycy, dziennikarze i "autorytety" powtarzały kłamstwa o "60 tysiącach nazistów" na Marszu Niepodległości, co niestety spotkało się z aplauzem ich zagranicznych przyjaciół. Inni znowuż pouczają Polaków jacy powinni być, a jacy być nie powinni. A jak zachowują się teraz, kiedy poseł Platformy Obywatelskiej opublikował grafikę wzorowaną na niemieckim nazistowskim plakacie propagandowym? Sprawdziliśmy
Morawski ma być odwołany przez zarząd m.in. za zrobienie gigantycznego długu w teatrze. Dyrektora powołano z poparciem wicepremiera Piotra Glińskiego oraz zarządu województwa dolnośląskiego
Na terenie byłego Aresztu Śledczego Warszawa – Mokotów przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, podczas realizowanego od 1 października 2018 r. piątego etapu prac archeologicznych, specjaliści BPiI IPN ujawnili kilkanaście jam grobowych, w których znajdują się ludzkie szczątki.
Zaczynałam koncertować w małych salach. Obecnie mam zespół, który jest w stanie wypełnić większą salę. Nie zakładałam niczego, zobaczymy, co wyjdzie. Potrafię się dostosować. Trzeba grać. Nie ma dla mnie wyznacznika czy gram w małej czy w dużej sali – mówi Suzia, wokalistka, autorka tekstów, kompoyztorka.
O kolejne 36 km wydłużyła się droga ekspresowa S3 w województwie dolnośląskim. 15 października 2018 r., w obecności ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, udostępniono kierowcom kolejne dwa odcinki tego szlaku pomiędzy Legnicą i Bolkowem.
Prezes Rady Ministrów złożył życzenia wszystkim paniom z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich. Morawiecki podkreśla, że kobiety zamieszkujące na wsi pięknie dbają o lokalne tradycje.
Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, na siedzibie tygodnika "Polityka" w Warszawie powieszono banner z napisem "Konstytucja". Piotr Pytlakowski z redakcji tłumaczy, że jest to "rodzaj manifestu".
Grzegorz Furgo, polityk Platformy Obywatelskiej, opublikował w niedzielę grafikę, na której Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki zostali przedstawieni jako "złe duchy", które zamachują się na spokojny dom. Problem w tym, że plakat jest łudząco podobny do niemieckiego nazistowskiego plakatu, na którym "złymi duchami" są Stalin, Churchill i Roosevelt. Sprawa wywołała olbrzymie poruszenie i jest szeroko komentowana w sieci. Przedstawiamy wybrane wpisy internautów.
Jak podaje Radio Szczecin, poseł Platformy Obywatelskiej i kandydat na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras brał udział w zdarzeniu drogowym, które może stać się sporym obciążeniem w trakcie trwającej kampanii wyborczej. Z relacji opublikowanej przez radio wynika, że zaparkował swój samochód na przystanku autobusowym. Kobieta przejeżdżająca w tym miejscu autobusem porysowała jego auto; poseł miał w reakcji zrobić awanturę. To jednak nie koniec problemów posła.
Funkcjonariusze z Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku oraz Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji biorą udział w dzisiejszej operacji wymierzonej w zorganizowaną grupę przestępczą działającą w okresie od stycznia 2015 r. do grudnia 2016 r. na terenie Polski, Niemiec i Estonii, zajmującą się wystawianiem fałszywych faktur, wyłudzaniem VAT oraz praniem brudnych pieniędzy.
"Poseł Furgo jest znany z tego, że używał takiej antyfaszystowskiej pałki, chociażby po Marszu Niepodległości. Mówił o tym, że "rodacy wznosili ręce w nazistowskim geście, przy przyzwoleniu władz", innym razem podawał przepisy na rozwój faszyzmu w kraju. Można powiedzieć, że karma wraca panie pośle, karma wraca" - mówił Cezary Krysztopa, redaktor naczelny Tysol.pl, który był dzisiaj gościem w TVP Info.
Grzegorz Furgo, poseł Platformy obywatelskiej udostępnił plakat, który swoją stylistyką nawiązuje do plakatu nazistowskiego. Dziś Jan Grabiec, rzecznik prasowy partii odciął się od tej grafiki, nazywając sprawę "godnym pożałowania faktem".
Ruch Kukiz’15 usiłuje przeforsować zakaz wydawania prasy przez organy samorządowe. – Ten projekt to jest projekt tak naprawdę rewolucyjny, to znaczy my zauważyliśmy, że jednym z elementów źródeł patologii w samorządach jest brak debaty. Ja nagłośniłem sprawę z seksistowskimi tekstami pana prezydenta Smogorzewskiego i to trochę też mnie natchnęło do tego, żeby taki projekt złożyć, zakazujący finansowania prasy i wydawania prasy przez samorządy – powiedział w radiowych „Sygnałach Dnia” wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.
"Drogie EPP (Europejska Partia Ludowa - red.) i Guy Verhofstad, czy jesteście świadomi faktu, że plakaty propagandy hitlerowskiej były używane wczoraj przez waszych politycznych partnerów z Polski?" - pyta Dominik Tarczyński na Twitterze. W związku z opublikowaniem przez posła PO Grzegorza Furgo plakatów nawiązujących do nazistowskiej propagandy, poseł PiS postanowił poczynić starania, by Rada Europy zabrała głos w tej sprawie.
Nie milkną echa opublikowania przez posła Platformy Obywatelskiej Grzegorza Furgo skandalicznej grafiki, przedstawiającej Antoniego Macierewicza, Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobrę i Mateusza Morawieckiego jako "złe duchy". Wielu komentatorów zwróciło uwagę na fakt, iż grafika była łudząco podobna do nazistowskiego plakatu. Zdaniem Tomasza Sakiewicza Grzegorz Furgo musiał o tym wiedzieć.
Grzegorz Furgo, polityk Platformy Obywatelskiej, opublikował wczoraj grafikę, na której Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Mateusz Morawiecki zostali przedstawieni jako "złe duchy", które zamachują się na spokojny dom. Problem w tym, że plakat był łudząco podobny do niemieckiego nazistowskiego plakatu, na którym "złymi duchami" są Stalin, Churchill i Roosevelt. Dziś polityk odpowiada na te zarzuty.
– Proszę zobaczyć, że już po 4. meczu piłkarze nie darzą selekcjonera największym szacunkiem. Robert Lewandowski już teraz mówi, że nie wie, o co chodziło. Selekcjoner Brzęczek odpowiada mu na konferencji, że Lewandowski powinien grać, nie zajmować się ustawieniem. To nie jest najlepszy sygnał z kadry” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Jan Piasecki z redakcji TVP Sport.
W Watykanie trwa spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Papieżem Franciszkiem. Jutro 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Leszek Miller był gościem w Radiu TOK FM, gdzie wygłosił zaskakującą deklarację. Oświadczył, że w pierwszej turze wyborów samorządowych w Warszawie odda swój głos nie na Andrzej Rozenka, kandydata Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a Rafała Trzaskowskiego.
Z sondażu IBRIS dla Onetu wynika, że Rafał Trzaskowski prowadzi zarówno w pierwszej, jak i drugiej turze. Wybory samorządowe odbędą się już za tydzień.