Publicysta na oficjalnym profilu na Twitterze nawiązał do hasła "Śmierć wrogom ojczyzny", który według policji i obserwatora z urzędu miejskiego we Wrocławiu był przyczyną interwencji na Marszu Polski Niepodległej w mieście wojewódzkim.
26 listopada na Marsie ma wylądować amerykańska sonda InSight z instrumentem badawczym zawierającym polski mechanizm wbijający Kret. Sprawdzi on, co znajduje się pod powierzchnią – powiedział dr hab. Grzegorz Brona, szef Polskiej Agencji Kosmicznej.
– Przede wszystkim jest to wielki sukces każdej osoby, wszystkich osób, które wzięły udział w zgromadzeniu, dlatego że to spotkanie było spotkaniem Polaków bez względu na to, jakie poglądy reprezentują, z jakiej części kraju są i przede wszystkim było zgromadzeniem bezpiecznym – w poranku „Siódma 9” Marsz Niepodległości ocenił kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.
Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, który przebywał w czasie wolnym od służby zareagował natychmiast, kiedy zauważył samochód poruszający się całą szerokością jezdni. Asp. szt. Paweł Pużak bez wahania ruszył za nim i zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę, który miał blisko trzy promile alkoholu i przewoził 9-letniego wnuka.
Filip Świtała, wiceminister finansów to nie były wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, o którym wspomniano w artykule "Gazecie Wyborczej" - podał Paweł Jurek, rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów
Twórca kanału pyta.pl Mikołaj Janusz przeprowadził rozmowę jednym z działaczy KOD, który był organizatorem kontrmanifestacji na Marszu Niepodległości. Dziennikarz próbował się dowiedzieć przeciwko czemu i komu protestuje przeciwnik rządu. Warto zobaczyć.
Maria Nurowska na profilu na Facebooku opisała, to co według niej działo się na Marszu Niepodległości. Artystka podkreśliła, że obecna władza jest cyniczna, gdyż widzi w uczestnikach Marszu potencjalny elektorat.
Duchowny na swoim profilu na Facebooku przytoczył relację La Repubblica, włoskiej gazety. Periodyk poświęcił stronę Polsce, i zatytułował tekst "Warszawa, gdzie UE jest wrogiem. Maszeruje ultraprawica a Duda popiera".
Droga Polski do niepodległości w filmie Krzysztofa Talczewskiego ukazana została z perspektywy zwykłych obywateli. Dzięki zrekonstruowanym, kolorowanym i udźwiękowionym materiałom archiwalnym widzowie poznają zarówno postacie historyczne, jak i codzienne życie Polaków w dobie wielkich zmian.
Prof. Stanisław Żerko wziął udział w Biało-Czerwonym Marszu Niepodległości. Po raz pierwszy w życiu. I po raz pierwszy kłamstw na temat Marszu doświadczył pośród wielu innych uczestników, na własnej skórze - Straszne: 200 000 nacjonalistów i neonazistów maszeruje w Warszawie - napisał niemiecki dziennikarz Fabian Eberhard publikując film z Marszu. Odpowiedział mu polski historyk
Członkowie Solidarności przybyli z całej Polski by wziąć udział w Biało-Czerwonym Marszu Niepodległości
Wczoraj ulicami Warszawy przeszedł wielki Biało-Czerwony Marsz Niepodległości. Dzisiaj "wiodące media" mają pewien kłopot z narracją na jego temat. W sprawie zabrał głos red. Witold Gadowski.
- Właśnie przeszłam trasę od Dworca Centralnego do domu przez ulice pełne podnieconych grup mężczyzn bez kobiet, rodzin - pisze w swojej dziwnej relacji Magdalena Środa. Każdy kto był na Marszu widział ile tam było kobiet i dzieci
We wczorajszym Marszu przez jednych zwanym Marszem Niepodległości, a przez innych Biało-Czerwonym według szacunków policji, udział wzięło 250 tysięcy osób. W opinii służb marsz przebiegł spokojnie. Wywołało to pewną konfuzję w "wiodących mediach". Zdaje się jednak, że nie tylko w mediach.
Bułgaria nie przystąpi do Paktu ONZ o migracji – taką informację podał szef klubu poselskiego rządzącej partii GERB Cwetan Cwetanow
Stulecie odzyskania niepodległości zostało wczoraj upamiętnione w wielu krajach. Nawet w takich, których większość Polaków by się nie spodziewała.
Adam Andruszkiewicz na swoim Twitterze opublikował film, w którym pokazał jak wyglądają okolice Stadionu Narodowego dzień po przejściu marszu niepodległości. Chciał tym samym pokazać, że marsz był spokojny, a Warszawa – „nie została zniszczona” jak ostrzegały niektóre media.
Napisy, które znalazły się na budynku kościoła św. Kazimierza w Vancouver wywołały szok u mieszkającej tam Polonii, zwłaszcza, że zdarzenie miało miejsce w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Dyskusja na unijnej naradzie ministerialnej trwała niezwykle krótko. Ledwie 15 minut wystarczyło, aby wiceszef KE Frans Timmermans oraz ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś ogłosili swoje przemówienia.
Dzisiaj rano Donald Tusk poprzez swój Twitter próbował dość pokracznie wytłumaczyć się ze swoich słów wypowiedzianych na piątkowych Igrzyskach Wolności w Łodzi.