Korespondent TVP w Berlinie skomentował kandydaturę Szymona Hołowni, który zapowiedział start w wyborach prezydenckich. Hołownia ma być kandydatem niezależnym.
Robert Smoktunowicz, adwokat dwukrotnie piastujący funkcję senatora, skomentował szeroko komentowane zamieszkanie wokół sędziego Juszczyszyna, któremu towarzyszyły w niedziele demonstracje.
Posłanka KO Klaudia Jachira, goszcząc w programie Jacka Prusinowskiego podjęła temat wycinki drzew. Jak można zobaczyć na filmie, polityk, która zasiada w komisji ochrony środowiska, ma sporo do nadrobienia w zakresie wiedzy.
Jak co roku, w okresie pomiędzy końcem listopada, a początkiem grudnia, brytyjskie boiska zaczynają mienić się w kolorach tęczy. Propagatorzy ruchu LGBT prowadzą wtedy bodaj najbardziej medialną kampanię „Rainbow laces” (ang. tęczowe sznurowadła), mającą na celu walkę z "jeszcze stale obecną w brytyjskim sporcie homofobią”. Tymczasem, wśród kibiców coraz większą popularność zdobywa kampania "Let All Play", która to sprzeciwia się promocji LGBT na meczach piłkarskich.
Słynna już na całym świecie Łukasz, który uczestniczył w powstrzymywaniu terrorysty Usmana Khana na London Bridge wydał oświadczenie - Kiedy doszło do ataku, działałem instynktownie. Próbuję teraz jakoś się uporać z traumą wywołaną przez to zajście i chciałbym, by pozwolono mi to zrobić w prywatności i ze wsparciem mojej rodziny - pisze między innymi pan Łukasz, który zdradza, ze kieł narwala trzymał kto inny, on walczył drągiem. Teraz prosi o uszanowanie jego prywatności, co ma prawdopodobnie związek ze względami bezpieczeństwa.
"Zażywana przez niemal dwa mln Polaków chorych na cukrzycę metformina może mieć w sobie silnie trujący związek chemiczny między innymi podawany szczurom w celu wywołania u nich chorób nowotworowych." - podaje "Dziennik Gazeta Prawna". Jak podaje gazeta, na środę rano w polskim Ministerstwie Zdrowia zaplanowano posiedzenie sztabu kryzysowego.
"My w III RP wchodziliśmy z ogromnym aktywem państwowym, on był oczywiście w różnym stanie, ale można było go wykorzystać. Wymagał dofinansowania, ale państwo miało narzędzia, by uczestniczyć w gospodarce. W następnych latach ten majątek był roztrwoniony, był rozsprzedawany za bezcen, rozkradany wręcz. Ale jeszcze sporo tego majątku zostało, a my go jeszcze powiększamy." - mówił w TV Republika minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Na środę po zakończeniu obrad Rady Północnoatlantyckiej zaplanowano bilateralne spotkanie prezydentów Polski Andrzeja Dudy i Francji Emmanuela Macrona – taka informację podał szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
"Molestowaczami i gwałcicielami byli zapewne i Mieszko I, i Napoleon, i niejeden z hołubionych obecnie »żołnierzy wyklętych«" – taką retorykę na łamach "Gazety Wyborczej" zaprezentowała prof. Magdalena Środa, która postanowiła stanąć w obronie skazanego za gwałt na trzynastoletniej Samanthy Gailey i oskarżanego o gwałty i molestowanie innych nieletnich, reżysera Romana Polańskiego.
Radny wojewódzki PiS Karol Guzikiewicz poprosił dziś przewodniczącego sejmiku pomorskiego Jana Kleinszmidta (PO) o ochronę prawną w związku z groźbą pozwu sądowego, jaki może przeciwko niemu skierować marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
Redakcja otrzymała list otwarty Stowarzyszenia Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych w Poznaniu
Parę dni temu w polskich mediach na nowo rozgorzała dyskusja nt. molestowania seksualnego, jakiego dopuścił się słynny polski reżyser Roman Polański. Głos w sprawie zabrała Paulina Młynarska. - Ta dyskusja jest porażająca - skomentowała publicystka.
W poniedziałek uroczyście uruchomiono gazociąg Siła Syberii. Zorganizowano specjalny tele – most, między rezydencją Putina w Soczi a Pekinem. W trakcie uroczystości łączono się też ze znajdującą się na rosyjsko – chińskiej granicy stacją kompresorową Atamańska, gdzie znajdował się prezes Gazpromu Aleksiej Miller, który odkręcał „kurek”. W Soczi obok Putina w całym przedsięwzięciu uczestniczył wicepremier Kozak nadzorujący rosyjski sektor paliwowy oraz minister Nowak odpowiedzialny za eksport ropy naftowej oraz gazu ziemnego w rosyjskim rządzie.
Park Morskie Oko to park znajdujący się w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Jest położony między ulicami: Puławską, Dworkową, Belwederską i Promenada na skarpie warszawskiej i terenie podskarpia. Pierwotnie należał do romantycznego założenia ogrodowo-pałacowego zaprojektowanego dla księżnej Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej przez Efraima Szregera i Szymona Bogumiła Zuga. Jak informuje red. Robert Mazurek, to urokliwe miejsce zostało dosłownie "zalane asfaltem" przez władze Warszawy.
W niedzielę w kilku miastach w Polsce odbyły się protesty "w obronie wolnych sądów", zainicjowane przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia". Uczestnicy twierdzili, że są apolityczni i pragną wyrazić swój sprzeciw wobec nacisków polityków na wymiar sprawiedliwości. Na proteście obecny był także sympatyk Prawa i Sprawiedliwości Zygmunt Poziomka, który wdał się w dyskusję z jedną z kobiet protestujących w obronie sądów.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podsumował dziś działania dot. awarii kolektorów doprowadzających ścieki do „Czajki”. Podziękował przy tej okazji rządowi, Michałowi Dworczykowi, a także służbom za pomoc w opanowaniu awarii.
- Państwo prawa to niezależne sądy. To niezawiśli sędziowie, którzy podlegają tylko ustawom i Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Podważanie statusu sędziów i prawomocności wydawanych przez nich orzeczeń uderza w konstytucyjne podstawy państwa prawa. Prowadzi do chaosu prawnego w Polsce. Budzi wśród Polaków niepokój co do ważności wyroków sądów, które w każdym roku rozstrzygają kilkanaście milionów spraw - stwierdza w wydanym oświadczeniu Rada Ministrów.
Radio Gdańsk wspólnie z partnerami chce przypomnieć mieszkańcom Pomorza ofiarę osób represjonowanych w stanie wojennym i ich wkład w odzyskanie przez Polskę wolności. Rozgłośnia odda głos bezpośrednim uczestnikom tamtych wydarzeń – zarówno na antenie, jak i w okolicznościowym bezpłatnym wydawnictwie. Ich wspomnienia będą emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 12:20 i 19:50.
Znany publicysta katolicki Tomasz Terlikowski podzielił się w mediach społecznościowych swoją opinią nt. ewentualnego startu Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. Publicysta podkreśla, że choć prywatnie lubi i ceni Hołownię, to w jego opinii nie nadaje się on do polityki.
- Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę do sprawy warszawskiej reprywatyzacji. Tym razem to jeden ze stołecznych notariuszy - podało CBA 27 listopada. Jak ustalili śledczy CBA zatrzymany mógł doprowadzić ustalonych pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości ponad 13 milionów złotych. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje także, że udzielił innej osobie pomocy w uniknięciu przez nią odpowiedzialności karnej w związku z postępowaniem toczącym się przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Kolejne informacje na temat tej sprawy przedstawił aktywista miejski i publicysta Jan Śpiewak.