Polski europoseł Bogdan Rzońca zabrał głos w debacie na temat Krajowego Planu Odbudowy i postawił szereg niewygodnych pytań Katarinie Barley.
We wtorek podczas debaty w PE przewodnicząca KE Ursula von der Leyen tłumaczyła się z udzielenia poparcia dla polskiego KPO. Zdaniem grupy europosłów, w Polsce trwa sytuacja "zagrożenia dla praworządności".
- Czy to prawda, że to pani jest autorką słów, że Polaków trzeba "zagłodzić finansowo"? Czy pani takie słowa powiedziała? Czy ma pani świadomość tego, jak one brzmią w Polsce, gdzie ludzie byli głodzeni na śmierć przez Niemców? - pytał Dominik Tarczyński podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim Katerinę Barley, autorkę haniebnych słów o konieczności "głodzenia finansowego" Polski i Węgier.
Z członkostwa w zarządzie Grupy TVN odchodzi Edward Miszczak, dyrektor programowy stacji - informują portale onet.pl oraz press.pl. Dziennikarz był związany ze stacją od 1997 roku.
Byli szefowie piłkarskich organizacji FIFA i UEFA Sepp Blatter oraz Michel Platini odpowiedzą przed szwajcarskim sądem za korupcję, oszustwa, fałszerstwa i bezprawny przelew byłemu francuskiemu piłkarzowi dwóch milionów franków szwajcarskich. Proces zacznie się w środę i ma trwać do 22 czerwca.
- Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu. Motywem jego działania był uraz związany z utratą pracy w Orlenie - poinformowała we wtorek po południu prokurator Małgorzata Orkwiszewska.
Podpisujemy największy w ostatnim trzydziestoleciu zbrojeniowy kontrakt eksportowy dotyczący sprzedaży broni Ukrainie - poinformował we wtorek w Hucie Stalowa Wola premier Mateusz Morawiecki.
Dwóch menedżerów firmy VK, właściciela popularnego w Rosji serwisu VK (dawniej VKontakte, odpowiednika Facebooka) zginęło w wypadku podczas urlopu Nienieckim Okręgu Autonomicznym.
Dziennikarz Radia ZET Mariusz Gierszewski poinformował w mediach społecznościowych, że młodej gwieździe polskiego rapu za złamanie Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych może grozić od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Prokuratura wszczęła śledztwo 1 czerwca.
MSW Rosji wysłało list gończy za znanym pisarzem Dmitrijem Głuchowskim, który od początku inwazji na Ukrainę wypowiadał się publicznie przeciwko tej wojnie – podał we wtorek niezależny portal Mediazona, powołując się na bazę MSW.
Sąd Rejonowy w Krakowie umorzył postępowanie przeciwko Janowi Śpiewakowi. Sprawa dotyczyła filmu, jaki aktywista opublikował na swoim kanale YouTube. Mówił tam o "największych przekrętach", w które miał być zamieszany prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i jego świta.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski był gościem odcinka podcastu z serii „WojewódzkiKędzierski”. W trakcie rozmowy włodarz stolicy rozmawiał z prowadzącymi na tematy związane z polityką, lecz nie zabrakło także wątków prywatnych. O wypowiedź Rafała Trzaskowskiego, która padła podczas programu, Donald Tusk został zapytany przez „Fakty” TVN.
W sieci pojawiło się zdjęcie, na którym małe dziecko wkłada pieniądze do bielizny prawie nagiej tancerki, a rodzice patrzą na to z uśmiechem. Sprawą oburzył się m.in. europoseł Patryk Jaki. Odpowiedziała mu dziennikarka „Newsweeka”.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz spotkał się w Wilnie z przywódcami państw bałtyckich. Spotkanie wykorzystał jako okazję do odrzucenia krytyki, że Berlin ociąga się z pomocą dla Ukrainy.
„Zaatakowany dzisiaj pracownik ORLEN Ochrona jest w stabilnym stanie i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Otoczyliśmy go niezbędną opieką” – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Rafał Trzaskowski podzielił się ostatnio kontrowersyjnym wspomnieniem ze swojego życia. Na prezydenta Warszawy spadła fala krytyki, ale była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz pospieszyła mu z odsieczą.
Dwie osoby zginęły od strzałów z broni palnej w markecie spożywczym w Schwalmstadt (północna Hesja) – poinformowała we wtorek na Twitterze policja. Na razie nie jest znana tożsamość ofiar, ani okoliczności zdarzenia.
Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie apelację od wyroku skazującego Beatę Pietras, znanej pod panieńskim nazwiskiem Kozidrak – donosi PAP. Wokalistka na początku maja została skazana za jazdę po alkoholu.
Poseł Solidarnej Polski Piotr Sak poinformował w mediach społecznościowych, że podjął interwencję u Głównego Inspektora Pracy celem weryfikacji, czy w czasie wykonywania funkcji redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek” przez Tomasza Lisa dochodziło do przypadków mobbingu lub molestowania.
Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. Pierwotny domniemany rosyjski plan szybkiego blitzkriegu spalił na panewce. Rosjanie musieli wycofać się spod Kijowa i skupić się na agresji na południowej i wschodniej Ukrainie.