Pierwszy z gazowców LNG, które będą w czarterze długoterminowym polskiego koncernu PGNiG – poinformował serwis portalmorski.pl. Jak podkreślono, statek nosi nazwę Lech Kaczynski i może pomieścić 174 tys. m³ gazu.
Federacja Rosyjska jest tu teraz na zawsze – podkreśla członek władz okupacyjnych w obwodzie zaporoskim
Zgodnie z harmonogramem prac Sejmu, głosowanie nad poprawkami Senatu odbędzie się w czwartek po południu.
Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej zdecydowała o odebraniu mieszkania na okupowanym przez Rosję Półwyspie Krymskim należącego do Ołeny Zełenskiej, żony prezydenta Ukrainy.
RPP zdecydowała się na podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych. Nowa stopa referencyjna wynosi 6 proc.
W rozmowie z Radiem ZET Szymon Hołownia wygłosił szereg sceptycznych opinii nt. programów społecznych rządu PiS. Nie szczędził przy tym ostrych słów pod adresem polityki socjalnej rządu premiera Morawieckiego.
Władze Nowego Jorku poinformowały o toczącym się śledztwie ws. podpalenia centrum opieki ciążowej w Buffalo. Inicjatywa kierowana była przez chrześcijańską organizację CompassCare
Najbardziej zakłamana, najbardziej szaleńcza opozycja, tutaj w PE i w Polsce. Ale cóż - kłamstwo ma krótkie nogi – mówi europoseł PiS Dominik Tarczyński, który opublikował ubiektywną listę „najgłupszych i najbardziej zakłamanych” wypowiedzi polityków opozycji.
Według straży pożarnej jedna osoba zginęła na miejscu, pięć osób doznało obrażeń zagrażających życiu, trzy osoby zostały ciężko ranne, a nieznana liczba osób została lekko ranna, gdy kierowca samochodu marki Renault wjechał w środę w tłum ludzi w centrum Berlina.
Była premier zabrała głos w debacie poświęconej przyznaniu Polsce pieniędzy z Funduszu Odbudowy UE. Podczas przemowy zwróciła uwagę na kontrowersyjne zachowanie kanclerza Scholza i prezydenta Macrona.
35-letni górnik zginął w środę w wypadku na terenie kopalni w Bogdance (Lubelskie). Pozostałych trzech zostało przetransportowanych na powierzchnię, z czego dwóch trafiło do szpitala – poinformowała PAP mł. asp. Izabela Zięba z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.
Koalicja Obywatelska domaga się, aby Rada Warszawy nadała honorowe obywatelstwo miasta byłej prezydent stolicy Hannie Gronkiewicz-Waltz. „To jak splunięcie w twarz wszystkim tysiącom ofiar reprywatyzacji” – ostro komentuje w mediach społecznościowych Jan Śpiewak.
– Jestem za jak najszybszym utworzeniem takiej unii, która powinna być rozszerzana tak bardzo, jak to możliwe, i nie ograniczać się do tych trzech narodów – powiedział sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow, cytowany w środę przez agencję Ukrinform.
„Inwazja Rosji na Ukrainę przerodziła się w rodzaj III wojny światowej, która spowoduje poważne zmiany, w tym nowe granice w Europie, po których nie mamy pewności, czy Francja i Niemcy pozostaną największymi i najbardziej wpływowymi krajami w naszej Unii” – pisze Georgi Gotew, publicysta Euractiv.com.
We wtorek około godz. 5:00 rano przed bramą wjazdową do zakładu PKN Orlen w Płocku doszło do ataku na pracownika ochrony. Nagranie z tragicznego zdarzenia opublikował portal se.pl.
– To plama na honorze Unii Europejskiej! Przymykamy oko na plany polskiego rządu, jesteśmy świadkami narodzin mini-Rosji – mówiła podczas wtorkowej debaty nt. zatwierdzenia polskiego KPO przez Komisję Europejską eurodeputowana szwedzkich Zielonych Alice Bah Kuhnke.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan – dowiedziała się PAP. Artystka została oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, nazywając ich „maszynami bez mózgów oraz mordercami”. Kurdej-Szatan zabrała głos w tej sprawie.
„Samochód osobowy wjechał w środę w tłum ludzi na Breitscheidplatz w Berlinie-Charlottenburgu. Jedna osoba zginęła, kilka osób zostało rannych. Kierowca małego samochodu Renault został zatrzymany. Na miejscu zdarzenia jest policja” – pisze portal dziennika „Bild”.
Sylwia Spurek mocno zaregowała na słowa Donalda Tuska przytoczone przez RMF FM. Były premier wypowiedział się na temat aborcji oraz kwestii zalegalizowania związków partnerskich.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktorce Barbarze Kurdej-Szatan – dowiedziała się PAP. Artystka została oskarżona o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy, nazywając ich „maszynami bez mózgów oraz mordercami”.