„W pobliżu norweskich pól naftowych i gazowych pływają rosyjskie statki naukowe, które prowadzą działalność szpiegowską” – piszą norweskie media. Według gazety „Aftenposten” od czerwca na Bałtyku i Morzu Północnym obecnych było dziewięć takich jednostek.
Tomasz Siemoniak z PO był gościem „Porannej rozmowy” w RMF FM u red. Mazurka. W czasie programu doszło do zaskakującej wymiany zdań. Ostatecznie zakłopotany polityk PO zaniemówił.
Premier podpisał zarządzenie wprowadzające 2. stopień alarmowy BRAVO wobec polskiej infrastruktury energetycznej poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej – poinformowało w czwartek RCB.
Rosyjska propaganda dostrzega, że Rosjanie za wszelką cenę próbują uniknąć mobilizacji. Rosyjski aktor i dziennikarz Borys Korczewnikow poruszył ten temat na wizji. Na początku zaczął płakać, mówiąc o wartościach chrześcijańskich, by po chwili nazwać uciekających przed wojną „śmieciami” i straszyć boskim potępieniem.
– Dzisiaj zaprezentujemy szczegóły zamrożenia do pewnego poziomu wzrostu cen energii elektrycznej tak, żeby to nie były przyrosty 200, 300, 400 czy nawet 1000 proc., jakie były proponowane przez firmy energetyczne – zapowiedział w czwartek na spotkaniu z samorządowcami premier Mateusz Morawiecki.
W miejscowości Jocotan na wschodzie Gwatemali doszło do tragicznego wypadku. Jak przekazała policja, furgonetka runęła do wąwozu, w wyniku czego zginęło co najmniej 17 osób, a 13 zostało rannych.
Jak podaje niezależny dziennikarz białoruski Tadeusz Giczan, policja w Moskwie zatrzymała pracownika „grupy medialnej” Jewgienija Prigożina, który jest prywatnie przyjacielem Putina i twórcą Grupy Wagnera. W sieci pojawiło się nagranie.
Wspólnota mieszkaniowa w Logrono na północy Hiszpanii zdecydowała nie włączać tej zimy centralnego ogrzewania. Jako powód wskazano, że koszty energii wzrosły trzykrotnie w ciągu dwóch lat i większość mieszkańców budynku nie stać na płacenie za ciepło ok. 500 euro miesięcznie.
Stacja TVN po raz kolejny pod ostrzałem zawiedzionych widzów. Wszystko za sprawą „Dzień dobry TVN”, a konkretnie nowej pary prowadzącej z udziałem Małgorzaty Rozenek.
W najnowszym badaniu poparcia dla partii politycznych, zrealizowanym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, zyskują najsilniejsze ugrupowania polityczne.
Nielegalny transport 25 ton odpadów z Wielkiej Brytanii do Polski zatrzymali funkcjonariusze łódzkiej KAS – poinformowała rzecznik Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.
Jak donosi „The Jerusalem Post”, Beniamin Netanjahu, były premier Izraela, obecnie szef opozycji, trafił do szpitala.
Polskie siatkarki pokonały w środę w Łodzi mistrzynie olimpijskie Amerykanki 3:0 (25:23, 25:20, 25:18) w meczu drugiej fazy grupowej mistrzostw świata. To czwarte zwycięstwo drużyny Stefano Lavariniego, które zwiększyło szanse Biało-Czerwonych na grę w ćwierćfinale.
W La Corunie podczas szczytu hiszpańsko-niemieckiego z udziałem szefów rządów obu państw premier Pedro Sanchez i kanclerz Olaf Scholz omówili w środę zagadnienia dotyczące energetyki, m.in. linii gazowej MidCat. Do tej pory powstaniu gazociągu sprzeciwiali się Francuzi, którzy widzą w nim zagrożenie dla ekspansji swojej energetyki jądrowej.
Pod koniec września w Rosji została ogłoszona „częściowa mobilizacja”. Do sieci trafiają nagrania, które mają przedstawiać żołnierzy już zaciągniętych do rosyjskiego wojska.
Czeska minister obrony Jana Černochová poinformowała w środę, że eksport uzbrojenia i sprzętu wojskowego z Czech na Ukrainę sięgnął w tym roku kwoty 47 mld koron, czyli około 1,9 mld euro. Czechy przekazały w formie pomocy sprzęt wartości 4,2 mld koron, czyli ponad 170 mln euro.
Amerykańskie służby wywiadowcze uważają, że osoby należące do władz Ukrainy wydały zgodę na zamach bombowy, w którym zginęła córka rosyjskiego ultranacjonalisty Aleksandra Dugina, Daria – podał w środę „New York Times”. Według dziennika Ukraińcy mieli też dokonać zamachów na przedstawicieli władz kolaborujących z Rosjanami i na fabryki na terytorium Rosji.
FC Barcelona z Robertem Lewandowskim w składzie we wtorek przegrała drugi mecz w bieżącej edycji Ligi Mistrzów. Tym razem lepsi od drużyny Dumy Katalonii okazali się piłkarze Interu Mediolan, który w ostatnim czasie przeżywa niemały kryzys.
– Przekazałem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u, aby podjęła w tej sprawie działania – poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej szef tzw. podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz.
„Tego jeszcze nie grali. Rosjanie przyjechali się poddać ze swoim BWP-2 ” – pisze ekspert portalu Nowy Ład Michał Nowak, publikując nagranie.