Co dalej z kryterium stażu pracy przy przechodzeniu na emerytury? Solidarność walczy dalej Wiadomości
Co dalej z kryterium stażu pracy przy przechodzeniu na emerytury? Solidarność walczy dalej

Pomimo odrzucenia przez posłów z nadzwyczajnej podkomisji stosownej poprawki przygotowanej przez NSZZ Solidarność do prezydenckiej ustawy emerytalnej to nie koniec batalii. Wiceszef „S” Bogdan Kubiak zapowiada, że związek będzie walczył o wprowadzenie postulatu.

Podwyżki dla nauczycieli od stycznia 2017 roku. Minister Zalewska dotrzyma słowa? Wiadomości
Podwyżki dla nauczycieli od stycznia 2017 roku. Minister Zalewska dotrzyma słowa?

Od 35 do 63 zł podwyżki otrzymają od stycznia przyszłego roku nauczyciele - obiecała minister edukacji Anna Zalewska. W tej sprawie interweniował sam Jarosław Kaczyński. Ale pedagodzy dalecy są od zachwytu. "Solidarność" zapowiada, że będzie walczyć o "prawdziwe podwyżki".

Dziś posiedzenie rządu ws. przyjęcia uchwały o programie "Mieszkanie Plus" Wiadomości
Dziś posiedzenie rządu ws. przyjęcia uchwały o programie "Mieszkanie Plus"

Podczas dzisiejszego posiedzenia rządu zostanie rozpatrzony projekt przyjęcia uchwały dot. Narodowego Funduszu Mieszkaniowego, czyli programu „Mieszkanie Plus”. Rząd Beaty Szydło opracował strategię adresowaną do rodzin wielodzietnych i osób nieposiadających dostatecznej zdolności kredytowej.

Wałęsa znów pozwał Wyszkowskiego. "To jakiś ponury żart i niebywała bezczelność" Wiadomości
Wałęsa znów pozwał Wyszkowskiego. "To jakiś ponury żart i niebywała bezczelność"

Lech Wałęsa kolejny raz pozwał Krzysztofa Wyszkowskiego za naruszenie swoich dóbr osobistych nieprawdziwymi wypowiedziami. Chodzi o te, w których pozwany sugerował, że wygrał wcześniejszy proces z Wałęsą i nazywał go tajnym współpracownikiem, który brał pieniądze od SB za donoszenie na kolegów.

Repolonizacja banków potrzebna od zaraz. Aż 66 mld zł z zysków banków w kieszeniach inwestorów Wiadomości
Repolonizacja banków potrzebna od zaraz. Aż 66 mld zł z zysków banków w kieszeniach inwestorów

Jak informuje portal money.pl „od 2000 roku aż 66 mld zł z zysków banków trafiło do kieszeni inwestorów” – w większości zasiliły zagraniczne kieszenie. W 2015 roku działające w Polsce banki komercyjne zarobiły 12,05 mld zł. Do ich kieszeni trafiło prawie o jedną piątą więcej pieniędzy.

Zażarta debata Trump - Clinton. Kandydaci na prezydenta USA w brutalnym pojedynku na słowa Wiadomości
Zażarta debata Trump - Clinton. Kandydaci na prezydenta USA w brutalnym pojedynku na słowa

Kandydaci na fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki stanęli po raz pierwszy twarzą w twarz podczas telewizyjnej debaty. Hillary Clinton i Donald Trump zażarcie spierali się o kwestie polityczne, gospodarcze i społeczne przez ponad 90 minut. Miliarder starał się przedstawić byłą sekretarz stanu jako cześć starego systemu, który nie służył Amerykanom, jednak to ona była częściej w ofensywie przekonując, że jej rywal nie ma planu dla Ameryki i nie nadaje się na prezydenta.

Polska na przedostatnim miejscu w rankingu oceniającym poziom służby zdrowia w różnych krajach Wiadomości
Polska na przedostatnim miejscu w rankingu oceniającym poziom służby zdrowia w różnych krajach

Opublikowane ostatnio wyniki badań EHCI, czyli niezależnego rankingu oceniającego poziom służby zdrowia w różnych krajach, nie są dla Polski korzystne. Znaleźliśmy się na przedostatnim miejscu.

W zamówieniach publicznych trzeba dbać o rynek pracy Wiadomości
W zamówieniach publicznych trzeba dbać o rynek pracy

Związki zawodowe i pracodawcy z zespołu doraźnego ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego, 26 września 2016 r. przyjęli wspólne stanowisko w sprawie stosowania w sektorze zamówień publicznych prawa korzystnego dla rynku pracy. Chodzi m.in. o zawieranie umów o pracę i dostosowanie do nich budżetu na realizację zamówienia.

Po naszym wywiadzie z Arturem Wosztylem. Koledzy Remigiusza Musia nie wierzą w jego samobójstwo! Wiadomości
Po naszym wywiadzie z Arturem Wosztylem. Koledzy Remigiusza Musia nie wierzą w jego samobójstwo!

- Nigdy nie uwierzę w samobójstwo Remka Musia, nigdy! To, co podali w telewizji, to są wiadomości dla maluczkich - pisze pan Tomasz Jazgarski, kolega z wojska ś.p. Remigiusza Musia

Przeciętny Polak niespełnosprawny jeszcze przed emeryturą Wiadomości
Przeciętny Polak niespełnosprawny jeszcze przed emeryturą

Według danych OECD, w wieku 55-64 lata pracuje zawodowo 44,3 Polaków. Średnia dla OECD wynosi prawie 59 proc. Przeciętny Polak staje się w jakimś stopniu niepełnosprawny w wieku ok. 59 lat – mówi prof. Kazimierz Frieske. Potem coraz częściej korzysta ze zwolnień, co kosztuje pracodawcę, a często także ZUS. Pytanie – dlaczego?

Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. dumpingu socjalnego w UE Wiadomości
Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. dumpingu socjalnego w UE

Wzmocnienie kontroli i koordynacji w zakresie zwalczania dumpingu socjalnego między państwami członkowskimi i przez państwa członkowskie to powinno być celem w walce z naruszeniami praw pracowniczych i wyzysku ludzi pracy. Tak stanowi rezolucja Parlamentu Europejskiego z 14 września br.

Zamówienia publiczne na systemy informatyczne Wiadomości
Zamówienia publiczne na systemy informatyczne

Klauzule w zamówieniach IT były tematem dyskusji na dzisiejszym posiedzeniu zespołu ds. zamówień publicznych Rady Dialogu Społecznego. Resort cyfryzacji przygotował wzorzec klauzul, które będą wsparciem dla zamawiających tak, by umowa pozwalała na dobrą współpracę w wykonawcą, a nie jedynie skupiały się na sankcjach.

Debata Trójstronna w TVP Info o obniżeniu wieku emerytalnego z udziałem Solidarności Wiadomości
Debata Trójstronna w TVP Info o obniżeniu wieku emerytalnego z udziałem Solidarności

Projekt NSZZ „Solidarność” dotyczący zwiększenia wpływów do FUS, sejmowe prace w sprawie obniżenia wieku emerytalnego, emerytura stażowa oraz łączenie emerytury z pracą – to niektóre z tematów Debaty Trójstronnej z 24 września 2016 r. na antenie TVP Info.

Zleceniobiorcy i samozatrudnieni w związkach to nowe wyzwanie Wiadomości
Zleceniobiorcy i samozatrudnieni w związkach to nowe wyzwanie

Ani związki zawodowe, ani pracodawcy nie są całkowicie zadowoleni z projektu nowelizacji ustawy o związkach zawodowych przedstawionej przez resort pracy. Zasadniczym celem tego projektu jest poszerzenie prawa tworzenia i przynależności do związków zawodowych przez samozatrudnionych i zleceniobiorców.

Prezydent Duda o cyberbezpieczeństwie Wiadomości
Prezydent Duda o cyberbezpieczeństwie

Cyberbezpieczeństwo staje się jednym z głównych wyzwań naszych czasów i jest domeną dobrze rozwiniętego państwa – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników i organizatorów II Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa − CYBERSEC 2016.

Będą zmiany w systemie waloryzacji rent i emerytur Wiadomości
Będą zmiany w systemie waloryzacji rent i emerytur

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki społecznej prowadzone są prace nad systemem waloryzacji rent i emerytur. Trwa także przegląd emerytalny, z którego rekomendacje szefowa resortu przedstawi rządowi w listopadzie.

Nowe przepisy o inwestycjach na lotniskach Wiadomości
Nowe przepisy o inwestycjach na lotniskach

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego. Nowe przepisy wejdą w życie 14 dni od daty ogłoszenia.

Sędzia Cezary Skwara porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Teraz przeprasza Wiadomości
Sędzia Cezary Skwara porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Teraz przeprasza

Wiceprezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” Cezary Skwara przeprasza za swój skandaliczny wpis o Jarosławie Kaczyńskim i składa rezygnację.

83 proc. Włochów chce przywrócenia kontroli granicznej w strefie Schengen Wiadomości
83 proc. Włochów chce przywrócenia kontroli granicznej w strefie Schengen

Aż 83 proc. Włochów chce przywrócenia kontroli granicznej w strefie Schengen. Blisko połowa badanych uważa, że kontrola powinna wrócić na stałe.

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko czterem największym operatorom telekomunikacyjnym Wiadomości
UOKiK wszczął postępowanie przeciwko czterem największym operatorom telekomunikacyjnym

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie przeciwko czterem największym operatorom telekomunikacyjnym: Orange Polska, P4, Polkomtel oraz T-Mobile Polska. UOKiK bada, czy nie naruszono prawa w kwestii zwrotu niewykorzystanych środków po upływie nieważności konta.

Emerytury
Stażowe