Górnicy zwrócili się do prezydenta Warszawy ws. rekomunizacji nazw ulic w stolicy po podważeniu przez wyrok NSA legalności zmian tych nazw oraz zignorowaniu przez warszawski ratusz postulatu Prawa i Sprawiedliwości nt. zaniechania powrotu do nazw ulic sprzed ustawy dekomunizacyjnej.
Współczesny neomarksizm, nie tylko w Polsce, rozumie znaczenie kultury jako narzędzia szerzenia i utrwalania swych społecznych wpływów. Inaczej niż sprawująca dziś władzę w Polsce nominalna prawica, która działa według starej recepty: ja z synowcem na czele i jakoś to będzie.
Publicysta "Krytyki Politycznej" Jakub Majmurek odniósł się do sprawy rekomunizacji ulic w Warszawie. Oto jak argumentuje swoje tezy.
Sprawa warsztatów, czy wyjazdów integracyjnych, polegających na spotkaniach dzieci z przedstawicielami innych kultur, a odbywających się pod szyldem "EuroWeek", zbulwersowała opinię publiczną. W mniejszym stopniu z powodu zdjęć wolontariuszy, przeważnie śniadych, dorosłych mężczyzn, przytulających dziewczynki, w większym stopniu z powodu doniesień o dostępności dla wolontariuszy pomieszczeń, w których dziewczynki spały, a także przekazów samych uczestniczek, które mówią o przesyłaniu przez wolonatariuszy dziewczynkom filmów, na których się masturbują
Jutro 16 grudnia, trzecia niedziela miesiąca. Mimo to będzie niedzielą handlową
We Francji kolejny weekend walki protestujących "żółtych kamizelek". Tym razem obraz konfrontacji manifestującej klasy średniej z żandarmerią zaczął nawiązywać bezpośrednio do historii zrywów rewolucyjnych we Francji i narodowych symboli.
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski skometował w "Do Rzeczy" kwestię publikacji GW na temat ks. Henryka Jankowskiego.
Na konwencji Prawa i Sprawiedliwośći w Szeligach pod Warszawą przemówienie wygłosił premier Mateusz Morawiecki.
Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbywa się dziś w Szeligach pod Warszawą, jako pierwszy z szeregu mówców głos zabrał prezes partii.
Po fali kontrowersji, jaka przetoczyła się przez media w związku ze zdjęciami opublikowanymi z wydarzenia Euroweek, na których widoczni są starsi mężczyźni z "innych kręgów kulturowych" i młode kilkunastoletnie dziewczęta, Aleksandra Jakubowska zadała pytanie.
Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był dziś minister obrony Mariusz Błaszczak. Poruszono m.in. temat planów powstania w Polsce Fort Trump.
Dzisiejszy sondaż Estymatora dla "Do Rzeczy" daje Prawu i Sprawiedliwości kolejną kadencję samodzielnej władzy.
Dawid Wildstein skomentował poczynania nowego prezydenta stolicy.
Podczas wieczornego przemówienia w Sejmie, związanego z wotum nieufności, jakie opozycja złożyła wobec obecnego rządu, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, będący wczorajszym kandydatem na premiera, mówił m.i. o reformach, jakie jego partia ma zamiar wprowadzić.
Ten i inne rysunki znajdziesz w świątecznym numerze Tygodnika Solidarność
Podczas II Wojny Światowej polscy dyplomaci w Szwajcarii, we współpracy z organizacjami żydowskimi i dyplomatami państw latynoskich, masowo ratowali Żydów zagrożonych bestialstwem II Rzeszy wystawiając im fałszywe paszporty. Dziś nazywamy ich "Grupą Ładosia" lub "Grupą berneńską". Badania nad ich historią prowadzi ambasador Polskie w Szwajcarii Jakub Kumoch
Sejm odrzucił opozycyjny wniosek o wotum nieufności, co w zasadzie biorąc pod uwagę sejmową arytmetykę było do przewidzenia. Debata obfitowała w mocne słowa. Był też akcent humorystyczny
Chciałoby się powiedzieć „Sto lat!”, ale pismo powstało 100 lat temu, a więc tę granicę wieku główne polskie profesjonalne pismo wojskowe już osiągnęło. Nie chcemy jego śmierci. Wprost przeciwnie. Lepiej więc życzyć 200 lat ciągłości. Bo „Bellona” – mimo że setka jej palnęła – ukazywała się bez przerwy w Polsce od 1918 do 1939 r. Najpierw jako miesięcznik, a potem jako kwartalnik. Po przegranej kampanii wrześniowej periodyk wynurzył się na Zachodzie rok potem. I wychodził przez następne 27 lat bez przerwy. Najpierw jako wydawnictwo miesięczne Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, a więc firmowane przez powszechnie uznany legalny rząd RP. Po 1947 r. „Bellona” stała się znów kwartalnikiem, a wydawał ją Instytut i Muzeum im. gen. Stanisława Sikorskiego w Londynie.
Nie możemy Wam nic zaproponować, poza odsunięciem PiS od władzy, ale kiedy już się wreszcie go pozbędziemy, to razem, jako najbardziej zjednoczona opozycja, na skalę niespotykaną w całej Europie, oczywiście wspólnie i zgodnie, powiemy Polakom, co dalej.
W popołudniowej rozmowie RMF FM poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do zapowiadanych doniesień na temat podwyżek cen prądu.