Jeśli UE wprowadzi podatek od mięsa, ceny za wołowinę wzrosną o 20 PLN za kilogram, za wieprzowinę...
05.02.2020 11:57

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Dziś w Parlamencie Europejskim ma mieć miejsce debata ws. podniesienia cen mięsa. Europosłowie zielonych i socjaldemokratów żądają podniesienia podatków na mięso. Ma to być związane z... koniecznością zmniejszenia emisji CO2. Zmiany miałyby być wprowadzone już od 2022 roku.
Ceny wołowiny miałyby wzrosnąć o 4,7 euro za kilogram, czyli około 20 PLN. Ceny wieprzowiny miałyby wzrosnąć o 3,6 euro za kilogram, czyli około 15 PLN, ceny drobiu kurzego o 1,7 euro za kilogram, czyli około 7 PLN.
W założeniu ma to doprowadzić do spadku spożycia wołowiny o 67%, wieprzowiny o 57%, a kurcząt o 30%.
Jednym z inicjatorów debaty jest europoseł Sylwia Spurek
Źródło: RadioZet.pl/RP.pl
W założeniu ma to doprowadzić do spadku spożycia wołowiny o 67%, wieprzowiny o 57%, a kurcząt o 30%.
Jednym z inicjatorów debaty jest europoseł Sylwia Spurek
Źródło: RadioZet.pl/RP.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 05.02.2020 11:57
Najbardziej zakazane słowo w Polsce
07.04.2026 08:27

Komentarzy: 0
To, że Unia Europejska się rozpadnie, jest pewne. Nie wiemy, kiedy i jak, ale z grubsza znamy odpowiedź na pytanie: dlaczego. Z powodu nadmiaru regulacji, zbyt dużych wydatków, a przede wszystkim odbierania suwerenności mniejszym narodom. Zdradą nie jest więc przygotowywanie się na kres Unii, ale romantyczna wiara w wieczne jej trwanie.
Czytaj więcej
Europejskie magazyny gazu świecą pustkami. Holandia notuje najniższy poziom od dekady
06.04.2026 10:19
Nie tylko cenzura. Zamknięty system kontroli obywateli stale się rozrasta
05.04.2026 08:01

Komentarzy: 2
„Bruksela nie tylko stanowi prawo lub jedynie koordynuje politykę między państwami członkowskimi. W ostatnich latach budowała znacznie ambitniejszą, a przede wszystkim mniej widoczną architekturę: system zdolny do wyznaczania granic dyskursu publicznego, wpływania na kształtowanie się opinii politycznych i warunkowania terenu, na którym rozgrywają się wybory”
- pisze portal gaceta.es.
Czytaj więcej
Ukraina chce od UE 160 euro na krowę
04.04.2026 11:30

Komentarzy: 0
Ukraiński sektor mleczarski zmaga się z rosnącymi kosztami i spadającymi cenami, co skłoniło władze do wystąpienia o wsparcie finansowe z Unii Europejskiej. W grę wchodzą dziesiątki milionów euro i przedłużenie programu pomocowego na 2026 rok.
Czytaj więcej
Szef Ryanair do Brytyjczyków: Głosowaliście za brexitem, to teraz k***a stójcie w kolejce
03.04.2026 21:11

Komentarzy: 0
"Głosowaliście za brexitem, to teraz k***a stójcie w kolejce" – powiedział do Brytyjczyków w wywiadzie dla "The Times" Michael O’Leary, szef Ryanaira, komentując wprowadzenie nowego systemu kontroli granicznej w Unii Europejskiej.
Czytaj więcej
