"Wobec fizycznych ataków na obywateli..." Patryk Jaki wnioskuje o debatę nt. praworządności we Francji
11.01.2020 17:39

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Poseł do Parlamentu Europejskiego Patryk Jaki skierował list otwarty do Komisji Europejskiej z apelem o niezwłoczne podjęcie działań w sprawie ataków państwa na obywateli, szczegónie na przedstawicieli środowiska prawniczego.
Wobec kolejnych fizycznych ataków państwa na obywateli, a wczoraj na prawników i adwokatów w sądzie we Francji - wysyłamy list otwarty do Komisji Europejskiej z wnioskiem o natychmiastową interwencję. Wnioskujemy też o debatę dot. "praworządności we Francji"
- napisał na Twitterze Patryk Jaki.
List ma związek z atakiem francuskiej żandarmerii na prawników protestujących przeciwko reformom rządu, który miał miejsce 9 stycznia br.
Wobec kolejnych fizycznych ataków państwa na obywateli, a wczoraj na prawników i adwokatów w sądzie we Francji - wysyłamy list otwarty do Komisji Europejskiej z wnioskiem o natychmiastową interwencję. Wnioskujemy też o debatę dot. "praworządności we Francji" #Marsz1000Tog pic.twitter.com/vnDgk6SJJ4
— Patryk Jaki - MEP (@PatrykJaki) January 11, 2020
cwp/Twitter

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 11.01.2020 17:39
Francuska policja spacyfikowała przeciwników eutanazji
26.02.2026 09:28

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal European Conservative, podczas gdy deputowani Zgromadzenia Narodowego przygotowywali się do głosowania nad wprowadzeniem szerszego dostępu do eutanazji i wspomaganego samobójstwa we Francji, protestujący zebrali się wieczorem we wtorek 24 lutego przed Zgromadzeniem Narodowym, aby pokojowo zaprotestować przeciwko temu, co uważają za poważny wstrząs antropologiczny dla społeczeństwa. Poddano ich nieproporcjonalnym represjom policyjnym – aresztowano prawie 40 osób.
Czytaj więcej
Francuski parlament przegłosował ustawę o rozszerzeniu eutanazji
26.02.2026 09:00

Komentarzy: 0
Po wyczerpującej batalii legislacyjnej prawica i centrum nie były w stanie obalić „postępowego” programu Emmanuela Macrona. Ostateczne głosowanie nad projektem ustawy w Zgromadzeniu Narodowym zakończyło się 299 głosami za i 226 przeciw, przy czym bezwzględna większość wyniosła 263 głosy.
Czytaj więcej
Rosja grozi możliwym starciem między potęgami jądrowymi
24.02.2026 21:43
„Ustawa o represyjnej eutanazji już w parlamencie”
23.02.2026 11:47

Komentarzy: 0
„Emmanuel Macron i lobby eutanazji chcą wprowadzić najbardziej pobłażliwą, szybką i represyjną procedurę eutanazji na świecie! Potrzebujemy, aby świat otworzył oczy i podniósł alarm w związku z tym, co obecnie dzieje się we Francji” – napisało European Center for Law and Justice w specjalnie wydanym oświadczeniu.
Czytaj więcej
Francuski portal: Niebezpieczeństwa niemieckiej hegemonii militarnej dla Europy
23.02.2026 09:52

