Wielka zmiana w Solidanej Polsce. Ujawniono spot

Dziennikarze portalu "Dorzeczy.pl" dotarli do spotu Solidarnej Polski, która już na początku maja ma zmienić swoją nazwę na "Suwerenna Polska".
Spot został stworzony w celu promocji konwencji ugrupowania Zbigniewa Ziobry, która odbędzie się 3 maja w Warszawie. To właśnie w jej trakcie ma dojść do oficjalnej zmiamy nazwy partii z Solidarnej Polski na Suwerenną Polskę.
Spot partii Ziobry
Na nagraniu przypomniano początki powstawania Solidarnej Polski. Z informacji zamieszczonych w spocie możemy się dowiedzieć że, partia powstała w czasie, kiedy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska.
- Wszystkie zmiany w Unii Europejskiej zabierają Polsce suwerenne uprawnienia (...) Obrona suwerenności to nasze największe zadanie. Potrzebujemy Polski zdolnej do decydowania o sobie, o tym, co dzieje się na jej terytorium. Dlatego zapraszamy do nas - słyszymy na nagraniu.
BB
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 30.04.2023 14:10
Źródło: dorzeczy.pl
Komentarze
Kulisy wyjazdu Ziobry do USA. Decyzję miał podjąć wysoki urzędnik Trumpa
19.05.2026 07:30

Komentarzy: 0
Zastępca sekretarza stanu USA Christopher Landau wydał polecenie, by umożliwić byłemu ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze wjazd do Stanów Zjednoczonych – podała w poniedziałek Agencja Reutera, powołując się na źródła zaznajomione z tematem.
Czytaj więcej
Polacy ocenili sprawę Ziobry. Fatalne wieści dla rządu Tuska
14.05.2026 08:42

Komentarzy: 0
Sprawa wyjazdu Zbigniewa Ziobry do Stanów Zjednoczonych stała się poważnym problemem politycznym dla rządu Donalda Tuska. Najnowszy sondaż pokazuje, że wielu Polaków odbiera całą sytuację jako kompromitację obecnej władzy i dowód na jej bezradność.
Czytaj więcej
Kto pomógł Zbigniewowi Ziobrze i Marcinowi Romanowskiemu? Mamy nieoficjalne informacje
13.05.2026 20:08

Komentarzy: 0
Większość komentatorów w Polsce spekuluje na temat kanałów związanych z PiS i TV Republika jako głównych „pasów transmisyjnych” do USA. Tymczasem, według pozyskanych przez Tysol.pl informacji, sprawa wyjazdu liderów byłej Suwerennej Polski może mieć zupełnie inne tło: samodzielnie wypracowany przez Marcina Romanowskiego, jeszcze w Budapeszcie, kanał, który prowadzi do bezpośredniego otoczenia środowiska politycznego Donalda Trumpa.
Czytaj więcej
Trela: Trzeba ustalić, czy prezydent lub jego otoczenie pomagali Ziobrze w wyjeździe do USA
13.05.2026 11:43

Komentarzy: 0
Lewica zapowiada skierowanie oficjalnych pytań do prezydenta Karola Nawrockiego w sprawie wyjazdu Zbigniewa Ziobry do Stanów Zjednoczonych. Politycy chcą ustalić, czy Pałac Prezydencki lub otoczenie głowy państwa miały jakikolwiek udział w organizacji pobytu byłego ministra sprawiedliwości za oceanem.
Czytaj więcej
MSZ żąda wyjaśnień od USA w sprawie Ziobry. Wysłano notę
13.05.2026 07:22

Komentarzy: 0
Polskie władze rozpoczęły kolejne działania wobec Zbigniewa Ziobry po jego wyjeździe do Stanów Zjednoczonych. Ministerstwo Spraw Zagranicznych skierowało do ambasady USA oficjalną notę dyplomatyczną z żądaniem ujawnienia, na podstawie jakich dokumentów były minister sprawiedliwości przekroczył amerykańską granicę. O wyjaśnienia zabiega również Prokuratura Krajowa.
Czytaj więcej