Sensacyjne doniesienia RMF FM ws. Odry. „Dotarliśmy do dokumentów”

Inspektorzy Ochrony Środowiska z Wrocławia już pod koniec lipca badali skażenie Odry. Oficjalne pismo w tej sprawie wysłali do GIOŚ 3 sierpnia. Tego samego dnia Główny Inspektor Ochrony Środowiska polecił wojewódzkim inspektorom objęcie sprawy szczególnym nadzorem
- czytamy.
"Substancje toksyczne dla ryb"
Jak podkreśla RMF FM, dokumenty, do których dotarli dziennikarze, to "korespondencja między urzędnikami, szczegółowe wyniki pierwszych badań, a także harmonogram działań inspektorów ochrony środowiska od 28 lipca".
Ma z nich wynikać, że pismo o zatruciu Odry trafiło do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska 3 sierpnia.
W dokumentach napisane jest, że pierwsze próbki wody z Odry pobrano w trzech miejscach niedaleko Oławy 28 lipca. W dwóch z nich wykryto mezytylen, substancję toksyczną dla ryb
- czytamy.
"Możliwe, że do wody przedostała się substancja o właściwościach silnie utleniających"
- piszą urzędnicy.
RMF FM na swoim portalu zamieściło fotografie wspomnianych dokumentów. Możesz je zobaczyć TUTAJ.
Komentarze
Hołownia podał się do dymisji. Dzień później służby szukają w urzędzie jego dokumentów

Prezydent zawetował ustawę ws. utworzenia Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry

Odra na pokładzie samolotu Wizz Air do Polski. Pilny komunikat
Dokumenty wojskowe na śmietniku. Żandarmeria wydała komunikat

Rekordowo niski stan Wisły. Eksperci alarmują

