Premier: Zneutralizowano drona nad budynkami rządu i Belwederem. Zatrzymano Białorusinów

- SOP zneutralizowała drona - maszyna latała nad Belwederem i ul. Parkową w Warszawie.
- Zatrzymano dwóch Białorusinów - policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie incydentu.
- Rosyjskie drony naruszały przestrzeń powietrzną - tydzień wcześniej Polska i sojusznicy musieli je zestrzelić.
- Międzynarodowe wsparcie dla Polski - Czechy i Holandia zapowiedziały dostarczenie sprzętu, a ambasadorowie Rosji zostali wezwani w kilku krajach.
Dron nad budynkami rządu i Belwederem
Przed chwilą Służba Ochrony Państwa zneutralizowała drona operującego nad budynkami rządowymi (Parkowa) i Belwederem
- napisał Tusk na platformie X.
- "Wywalcie tą babę". Burza w sieci po programie TVN
- Nowy komunikat IMGW. Synoptycy ostrzegają
- Komunikat dla mieszkańców Poznania
- Komunikat dla mieszkańców woj. śląskiego
- Komunikat dla mieszkańców Lublina
- Prezydent podpisał postanowienie ws. zagranicznych wojsk w Polsce
- Nie żyje były mistrz świata w boksie
- Ważny komunikat dla mieszkańców Gdańska
- Stanowski odpowiada na nową zaczepkę Wysockiej-Schnepf
- Niepokojące doniesienia z granicy. Komunikat Straży Granicznej
- Kiedy zmiana czasu na zimowy? Będzie szybciej niż zwykle
- Samochód polskiego europosła ostrzelany w Brukseli
"Służby pilnują"
Do tego wydarzenia na antenie Polsat News odniósł się wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Wiesław Szczepański.
To pokazuje, że SOP i służby MSWiA działają i pilnują najważniejszych obiektów w państwie. To pokazuje, że Polska jest bezpieczna i staramy się neutralizować wypadki
- powiedział Szczepański.
Rosyjskie drony nad Polską
W ubiegłym tygodniu, w nocy z 9 na 10 września, polska przestrzeń powietrzna została wielokrotnie naruszona przez rosyjskie drony. Te, które stanowiły bezpośrednie zagrożenie, zostały zestrzelone przez polskie i sojusznicze lotnictwo. Pierwszy raz w nowoczesnej historii Polski w przestrzeni powietrznej kraju Siły Powietrzne użyły uzbrojenia.
Wsparcie sojuszników NATO
Po ostatnim incydencie m.in. Czechy i Holandia zadeklarowały wysłanie do Polski większej ilości sprzętu wojskowego, a m.in. w Norwegii oraz Wielkiej Brytanii wezwani do tamtejszych ministerstw spraw zagranicznych zostali ambasadorowie Federacji Rosyjskiej.
Przed chwilą Służba Ochrony Państwa zneutralizowała drona operującego nad budynkami rządowymi (Parkowa) i Belwederem. Zatrzymano dwóch obywateli Białorusi. Policja bada okoliczności incydentu.
— Donald Tusk (@donaldtusk) September 15, 2025
Komentarze
Wrócą regulowane ceny paliw? Jest zapowiedź Tuska

Wojewoda mazowiecki przegrał w sądzie. Marsz Powstania Warszawskiego przejdzie przez Warszawę

Obajtek apeluje do prawicy. „Wrogiem kraju jest Donald Tusk”

Liczby grozy. Kiedy Polska podwoi dług publiczny

Fatalny sondaż dla rządu Donalda Tuska. Wściekli są nawet ich wyborcy
